Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A láthatást meg lehet vonni a...

A láthatást meg lehet vonni a nagyszülőktől? Mi kell hozzá? Akinek van talasztalata tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Amikor otthon éltem a szüleim bántalmazni kezdtek mert nem tetszett nekik a párom. amikor bekattantak cibáltak, húztak a földön, ütöttek, ordítoztak stb... nyilván ez az egész gyerekkoromat végigkísérte valamilyen szinten, de az "agyonverlek" fenyegetéssel tetőzött ki ez az egész a részemről. Azóta alig láttam őket.

Most kismama vagyok, hamarosan gyermekünk születik a párommal. Anyám fülébe jutott, és már visszahallottam hogy márpedig neki joga lesz látni a gyereket, akár akarom akár nem, mert őt is megilleti a láthatás.

Szerintem csak azért akarja látni hogy ezzel is csak engem bosszantson, mert egyébként engem és a páromat is utál.

Erről talaltam információkat hogy valóban van joga a nagyszülőknek, viszont arról nem hogy milyen esetben lehet megvonni tőlük.

Igazából rettegnék a gyermekemet a kezei közé adni, hogy balhét csinálnak a gyerek előtt, netán bántanának valakit, hiszen örülök hogy én elszabadultam tőlük, és megúsztam némi lelki sérüléssel, és élheten a nyugodt életemet. Sajnos feljelentést sose mertem tenni, ezért nincs írásos bizonyíték róla.

Kb 30 km-re lakunk egymástól, és már attól is félek hogy betoppanak a kórházba, vagy kinyomozzák hol élünk, ami nem lenne túl nehéz, nemhogy még 2 hetente vagy havonta ide jöjjenek.

A védőnőmhöz vagy a gyámhivatalhoz fordulhatok ebben az esetben? Kinézem azt is belőlük hogy ők perelnek ha nem veszem fel a telefont mert hogy nekik joguk van...

Nagyon megköszönöm ha valaki segít aki tud. Szeretnem nyugodt körülményben tölteni a kisbabánkkal az időnkket, de sajnos már ígyis fekzakkat a dolog és jó lenne tudni mi a megoldas...


2019. ápr. 24. 18:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Rossz hírem van, a fodrászom apósa perelt láthatásért, tőlük annak idején átmeneti gondozásba vették a két fiát, mégis magkapta a láthatást az unokára. (Zala)
2019. ápr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Első körben a szülő dönti el, hogy engedi e a nagyszülőknek az unokat látni. Tehát alapból nincs láthatási joga. Indíthat érte pert. Nyerhet is. Kb havi 1 alkalommal par óra lesz a maximum, az is jo ideig csak a szulok jelneleteben, a gyerek otthonában. Nagyon nem kell attól felni
2019. ápr. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem az hogy láthatja, nem jelenti azt, hogy el is viheti. Pláne amíg pici.

Ha nem szívesen engednéd be a lakásodba, kérheted, hogy ellenőrzött körülmények közt láthassa. Pl családvédelmisek irodájában a te jelenlétedben.

Nem eszik azt olyan forrón.

2019. ápr. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
A házadba azt engedsz be akit te akarsz. Ha bemennek mégis, akkor magánlaksértésért feljelentés. Később viszont a gyereknek nem fogod tudni megtiltani, hogy megismerje a nagyszüleit, ha akarja. Főleg, ha majd felnőtt lesz.
2019. ápr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Ha pert indít, megítélhetik a láthatást, nagy eséllyel meg is fogják.

A nagyszülői láthatás viszont nem olyan, mint elvált szülőknél, egyrészt jóval ritkább (jellemzően havi egy alkalom), illetve felügyelt láthatásról van szó, tehát nincs olyan, hogy elviszi egy hétvégére mondjuk.

2019. ápr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
6%
Neked személyes érzelmi problémáid vannak a szüleiddel és ezt megpróbálod kivetíteni a születendő gyereked és az ő nagyszülei kapcsolatára. Gondoltál-e arra, hogy amikor a nagyszülőket akarod eltiltani a gyerektől, akkor egyúttal megakadályozod, hogy a saját gyereked bármilyen érzelmi kapcsolatot alakítson ki a saját nagyszüleivel majd. Egyáltalán nem biztos, hogy az ő kapcsolatuk ugyanolyan lesz, mint a tiétek volt. A kérdésedre tehát nem lehet egyértelmű választ adni. Ilyen esetekben a jelentős távolság tartása (szó szerint fizikai, sőt földrajzi értelemben) lehet egy elkerülő megoldás.
2019. ápr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Miért és ki pontozta le az összes hasznos választ? Pont úgy van, ahogy a többség írja: ha nem engeded meg, hogy kapcsolatot tarthasson az unokával, akkor kérelmet nyújthat be a nagyszülő kapcsolattartás érdekében a területileg illetékes gyermekvédelmi szolgálathoz. Ott egy elbeszélgetésre kerül sor, megindokolhatod, hogy miért nem szeretnéd, hogy kapcsolatot tartson az unokájával, hivatkozhatsz arra, hogy dühkitörései vannak, félted a kicsit. Erre valószínűleg pszichológiai vizsgálatra fogják kötelezni. Ha a pszichológus alkalmasnak találja arra, hogy találkozhasson a kicsivel, akkor a gyámhivatal hoz egy határozatot a kapcsolattartásról. Mivel nem vagy köteles őt a saját lakásodba beengedni, ezért, ha nem tudtok megegyezni, akkor kérheted, hogy a gyámhivatalban felügyelet mellett történjen a kapcsolattartás. Annyit tudsz tenni, hogy húzod az időt, amennyire lehet.
2019. ápr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznost választ! Megnyugodtam kicsit.

Természetesen ha normálisan fognak hozzánk és a kicsihez állni nem fogom eltiltani tőle, főleg ha a gyerek is találkozni akar velük, de jelenleg fogalmam sincs milyenek lesznek, nyilván ezért félek.

2019. ápr. 24. 23:32
 9/14 A kérdező kommentje:

És nem szeretném ha egy kisbabával bárki zaklatna vagy zavarna.

Nagyobb korába is szülői jelenléttel láthatja a gyereket? Vagy el is vihetik ha már nagyobb?

Ez még messze van de köszönöm ha valaki tud válaszolni!

2019. ápr. 24. 23:35
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ha havi pár órára fogja látni őket, kétlem, hogy olyan szoros kapocs lesz, az is lehet, emlékezni se fog rájuk.


Ha ennyire félsz tőlük, miért nem messzebbre költöztél?

2019. ápr. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!