Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal, kisgyerekes párok! Ti...

Fiatal, kisgyerekes párok! Ti milyen sűrűn mentek el kettesben valahova? És ilyenkor mennyi időre mentek? Szerintetek milyen időközönként normális/várható el a nagyszülőktől, hogy vigyázzanak a kicsikre?

Figyelt kérdés
2012. márc. 25. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Havonta megyünk anyukámékhoz, ilyenkor eleinte 2-3, most már akár 8-10 szabad óránk is van :-)))

A párom anyukája max 2 órát vigyáz rá :-( akkor intézzük a bevásárlást vagy sétálunk egyet.


6 hónapos, amíg szopizik nem szeretném/nem tudom többre.

Ha már nem fog szopizni, akkor majd kialakul; havi 1 hétvégét be fognak vállalni anyukámék. Vagyis ők többet is vállalnának :-)))


Megbeszélés kérdése. Ha úgy érzed, hogy szívesen ajánlják fel és nem megterhelő nekik, akkor nyugodtan bízzátok rájuk a gyereket.

2012. márc. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van heti 1 fix esténk, amikor anyósom átjön, mi pedig elmehetünk romantikázni.
2012. márc. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Hétvégente van 7szabad óránk.Ilyenkor pihizünk itthon.2éves a kicsi.

Elmenni?gyerek előtt sem mentünk nagyon sehova,igy ez nem hiányzik.

2012. márc. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Heti 1 estét van párom szüleinél,ott is alszik 1 éves korától,de ha rajtuk múlna,állandóan náluk lenne,annyira imádják,egyetlen unoka :)

szivesen hagyom ott,szeret ott lenni,és semmi olyat nem csinálnak ami nekem ne tetszene.


Én szüleim még sosem vigyáztak rá,csak akkor látják ha az én nagyszülimnél összefutunk,nem kiváncsiak ránk sajnos.Éna nagyszüleim élnek,ha megyünk náluk 2-3 napra,akkor el szoktunk menni túrázni kicsit,ez 3-4 órát jelent,jól elvannak,nagyi felnevelt sok gyereket és sok unokát (engem is)


el semmit nem várok senkitől,nem másnak szültem,de mint irtam,ha arról lenne szó,akkor állandóan párom szüleinél lehetne.

2012. márc. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%
Soha! 3 és 5 évesek a gyerekek.
2012. márc. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nővéremék 20 évesek, most lett babájuk, jelenleg nem sűrűn járnak el ketten, de azért előfordul. Illetve apámék megmondták hogy ha 1 éves lesz a gyerek akkor akár mehetnek bulizni is megint vagy bárhova, szívesen vigyáznak rá.
2012. márc. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Mióta megszületett a fiunk, soha nem voltunk kettesben sehol, ő most lesz 4 éves. Mióta visszamentem dolgozni, azóta néha évente 1-2 alkalommal kiveszünk egy-egy napot, a gyerek oviban, mi pedig tudunk egymással is foglalkozni. Az viszont, hogy elmenjünk egy moziba este vagy vacsorázni, lehetetlen. Nincs egész egyszerűen senki, akire rá lehetne bízni a gyereket.


Szerintem nem elvárható a nagyszülőktől, hogy vigyázzanak a kicsikre. Persze ugyanakkor az a normális, ha a nagyszülő felajánlja időnként, hogy vigyáz a gyerekekre de elvárni szerintem ezt nem lehet. Mint ahogy a nagyszülőnek sincs beleszólása abba, hogy ti mikor, hány gyereket vállaltok, ugyanígy ti sem mondhatjátok meg nekik, hogy ekkor és ekkor vigyázniuk kell a gyerekeitekre.

2012. márc. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem elvárható, hogy vigyázzanak néha(havi 1 ottalváslegalább) az unokákra, és segítsenek körülötte(ha beteg, ne rúgják ki a szülőta munkahelyéről), ha szükséges. Ez volna a szerepük a társadalomban, nem csak a napon heverészni haszontalanul. A többségnek erre nem kell felhívni a figyelmét. Ha ezt úgy kell erőltetni, nem tenném, az a gyereknek sem jó, hadd reszelgesse a tyúkszemeit, ha úgy elégedett magával.
2012. márc. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

off:utolsó,a nagymama nem feltétlenül a nyugdíjas kendős öreg nénike.Szüleim is,anyósék is dolgoznak.

Nekünk nemsokára egy éves lesz a kicsi,és teljesen változó,h mikor vigyáznak rá,igazából mikor ráérnek és megkérjük őket.Kb. havi egyszer romantikázós,kimozdulós(3-4 óra,többre nem nagyon,mert még szopizik éjjel is),de pl. boltba elugrós vagy ilyesmi kb. napi szinten(ez max fél,1óra).Nekünk szerencsénk van,anyuék a szomszédban laknak,és bármikor szívesen unokáznak.Anyósék meg sajna messze laknak,de rájuk is bármikor hagyhatnánk.

2012. márc. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Együtt lakunk anyukámékkal jelenleg, így gyakran ha elmegyünk vásárolni (ez 1-1 óra szokott lenni), addig ő vigyáz a lányunkra (2,5 éves).

És szombatonként este el szoktunk menni (barátokhoz, ilyesmi), olyankor is (kb 6-7kor megyünk el és éjfél körül jövünk haza.)

2012. márc. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!