Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közeli hozzátartozó halálakor...

Közeli hozzátartozó halálakor kinek mi segített, hogy könnyebben viselje a gyászt?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 24. 20:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%
Nekem az segített,hogy ez egy természetes folyamat.Ebbe az embernek nincs beleszólása.Mindannyian leéljük az életünket,azután megyünk.Helyettünk majd jönnek mások és így tovább.Fel a fejjel!
2019. ápr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
És a fájdalommal hogyan küzdöttél meg?
2019. ápr. 24. 20:37
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
Amikor engem elkapott az a fájdalmas érzés mindig arra gondoltam, hogy azt mondta: "Soha ne feledd, hogy én boldogan éltem az életem."
2019. ápr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
Nekem egyelőre semmi, hullámokban jön a depi sajnos... nem erzem természezesnek mert nagyon fiatal volt :-(
2019. ápr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%
Egyszerűen elengedtem.Fájdalom nem volt,viszont annál nagyobb volt a hiányérzet.Azután az is elmúlt,nem menekültem semmibe.
2019. ápr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
4-es hozzászóló én is úgy érzem hullámokban jön a depi,neha rám nehezedik a fajdalom súlya, értelmetlenség érzés van amikor ez kicsit feloldódik majd ismétlődik.
2019. ápr. 24. 20:50
 7/21 anonim ***** válasza:
89%
Az egyetlen, ami segíthet, az az idő. Hogy mennyi idő, azt lehetetlen megmondani. Nekem nem segített semmi, főleg az nem, hogy "engedd el", "gondolkozz pozitívan" stb. Talán könnyíthet a dolgon, ha ki tudjuk magunkat sírni valakinek, aki meghallgat, és nem ezeket a sztereotípiákat darálja.
2019. ápr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%

Fél éve halt meg a szemem láttára 1 közeli hozzátartozóm. Nem segített semmi. Próbáltam magam lefoglalni ezzel-azzal, de nem nagyon ment. Igazából alaposan kisírtam magam másnap (aznap fel sem fogtam, vittek az események, a sok intéznivaló, mentő, ügyelet, halottszállító stb). Másnap amikor az üres szobában álltam, akkor sírtam órákig, de utána sem lett jobb.


Igaz a közhely, miszerint az idő mindent megold, ma már könnyebb. Így is minden nap eszembe jut. A múlt héten egy másik közeli hozzátartozóm ment el (nagymamám), ott már sírni sem tudtam, csak meredtem magam elé és nem történt semmi.


Szintén hullámokban jön a jókedv, majd a depisebb hangulat. Egyelőre a temetés gondolatától is hányingerem van (szó szerint). Most már tudom, hogy idővel ez is könnyebb lesz...csak odáig el kell jutni.


Próbálok olvasni, sokat kertészkedek, zenét hallgatok, hogy ne tudjak gondolkodni sokat.

2019. ápr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%

Édesanyám halála után a 2.-3. napon nagyon erős fáradtságérzésem volt, csak aludni akartam.

Sokáig inkább egyedül szerettem volna lenni, vagy a családtagjaim mellett, de nem igazán kapcsolódtam a beszélgetésbe, ez fokozatosan elmúlt.

Ami nagyon sokat segített, az olvasás, a zenehallgatás, és később a séta. Eleinte nagyon nehéz volt elindulni, mintha súlyokat kötöttek volna a lábamra, de ez napról-napra jobb lett. Igyekeztem mindig tudatosan olyan időpontot választani a sétára, amikor süt a nap. Pár nap után már érezhető volt a javulás.

Tudatosítanom kellett magamban, hogy a dolgok néha akkor is megtörténnek, ha megpróbálom őket kivédeni. El kellett engednem azokat a gondolatokat, hogy " mit tehettem volna, ill. hogyan lehetett volna másként?"

Előfordul, hogy semmit sem tehetünk.

Szerencsésnek érzem magam, hogy sok szép pillanatot élhettünk meg együtt, és sokat tanulhattam tőle.

2019. ápr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
79%
Sport tudom közhelyes de tényleg
2019. ápr. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!