Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közeli hozzátartozó halála?

Közeli hozzátartozó halála?

Figyelt kérdés

Egy olyan kérdésem lenne,hogy ha éltetek már át olyan történést,hogy valamilyen igazán közeli hozzátartozód halt meg, hogy milyen érzések voltak utána benned? Mit szerettél volna, hogyan reagáljon a környezeted?

Előre is köszönöm, és őszinte részvétem a válaszolóknak.


2015. ápr. 21. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:

nekem a mamám halt meg, én mosolyogtam a temetésén...mert nem az jutott eszembe, hogy elveszítettem hanem a jó emlékek...én a temetésen lezártam ezt a dolgot...nem cipeltem tovább mint valami súlyt...a jó pillanatok eszembe jutnak, de nem vagyok szomorú...nem azért élt, hogy a halála után szomorkodjak...


22F

2015. ápr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ciki,vagy nem ciki,nálam úgy jött ki a stressz temetés után,hogy rám jött a nevetőgörcs.Abszurd volt az egész helyzet,még jó hogy nem láttak.Azon az egy temetésen voltam csak,nem akarok többre menni,mert ilyen helyzetekben ellentétes viselkedési dolgok bukkannak fel nálam.Valahogy nem tudatosul bennem a halál,és nem is fogom fel igazán.
2015. ápr. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Két hónap alatt veszítettem el imádott nagyszüleimet nemrég. Az első pár napban nagyon sokat sírtam, a munkahelyemen például kimentem a mosdóba sírni, mert nem bírtam visszatartani. Sokszor ötlött fel bennem az az érzés, hogy ezt nem hiszem el...hogy voltak és most már nincsenek itt velem, nem tudok velük beszélni, nem láthatom őket, stb. Ezt még most is érzem. Természetesen próbálok gyakran olyanokra gondolni, hogy ők most már a Mennyországban vannak és visszagondolok a sok-sok jó emlékre. Megköszönöm nekik gondolatban a sok törődést, figyelmet amit rám fordítottak. Megköszönöm a Jóistennek, hogy ilyen szerencsés vagyok, hogy őket adta nekem nagyszülőknek. Gyakran tölt el szomorúság...ha történik velem valami jó dolog, akkor eszembe jut, hogy milyen jó lenne nekik elmesélni.


A környezetem megértően reagált és nem is vártam mást. Ez leginkább a páromat jelenti. Nem akartam semmi mást, csak hogy legyen velem, fogja a kezem. Ha az egyik szobában sírdogáltam akkor ő átjött és átölelt. Mást nem is tud tenni ilyen esetben az ember.

2015. ápr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszolóknak.

Valószínűleg nem fejeztem ki magam teljesen pontosan, első sorban az érdekelne,hogy mondjuk volt-e bennetek olyan érzés,hogy inkább nem mondanátok el senkinek? Vagy esetleg elutasítással reagáltatok arra,ha valaki segíteni próbált?

2015. ápr. 21. 15:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Anyukám és apukám is meghalt. Nagyon változó volt és személyfüggő. Volt AKIVEL nem akartam róla beszélni és volt, akivel igen. Volt AMIKOR nem akartam beszélni, máskor meg jólesett elmondani az érzéseimet. Ha visszaemlékszem az első néhány napokra, csak egy nagy érzelmi káosz jut az eszembe.

Ma már szívesen beszélek róluk bárkivel és bármikor. Rendbe tettem magamban a dolgot, most már tudom a helyükön kezelni az érzéseimet.

2015. ápr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


Volt, hogy nem akartam róla beszélni, nem akartam elmondani valakinek. Ez egy önvédelmi mechanizmus volt nekem, nem akartam sírni az illető előtt vagy egy társaság előtt, ezért inkább nem is beszéltem róla.


Segítség elutasítása? Ilyen nem volt. A párom mellettem volt végig, ami jól esett. Tehát ha vígasztalni próbált, akkor nem utaítottam el, ha ilyesmire gondolsz.

2015. ápr. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Néha rám nehezedik az érzés,a fájdalom olylor feloldódik bennem kicsit.Segitene ha valaki úgy igazán mellettem lenne,nem.csak felszínesen.Eddig a helyi pap tudott jó tanácsokkal ellátni meg a templomban tálaltam kevés nyugalmat.A barátok valahogy távol maradnak...
2019. ápr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!