Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy zajlik le ez, a bejelenté...

Hogy zajlik le ez, a bejelentés után?

Figyelt kérdés
Párom unokatesójáról kiderült,hogy 16 évesen már a barátjával él albérletben.A srác 24 éves. A lánynak amúgy is zűrösek a családi ügyei,szülei elváltak,apjánál él (elvileg). Az apja tud az egészről,és el is engedte a lányát,de már 1 éve együtt élnek.Sok albérletben voltak már,mindig csak a gond volt velük. Jelentettem a gyermekjóléti szolgálatnál az esetet(ne kövezzetek meg,megvolt rá az okom,nem rosszat akarok és kicsit bonyolultabb az ügy,de csak tömören írtam le),vissza is jeleztek hogy tovább küldték az illetékeseknek és felveszik a kapcsolatot a lánnyal. Hogy zajlik egy ilyen "eljárás"? Én is kapok valami féle "szerepet", pl. behívnak és személyes is el kell mondanom amikről tudok?
2010. júl. 6. 21:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%

Dehogy hívnak be. Kimegy a lányhoz egy családgondozó és onnantól kezdve ő tudja a dolgát.

A szociális ellátás egyik alapeleme a diszkréció.

2010. júl. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
értem,de az is érdekelne,hogy ilyenkor mi történik.hogy zajlik le?
2010. júl. 6. 21:48
 3/21 anonim ***** válasza:
32%
Felnyomtad nem? A többi már nem a te hatásköröd.
2010. júl. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Már az édesanyja is jelentette,fél éve,de akkor hazaköltözött az apjához a lány,mintha mindig is ott élt volna.a hölgy akivel beszéltem kérte,hogy írjam le ezt is,hogy tudják,hogy kicselezik a gyermek jólétis dolgozókat.ilyenkor nem tudjak újra átvágni őket?
2010. júl. 6. 21:52
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes,kielégítő válaszokat -.-
2010. júl. 6. 21:55
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérdezted meg ott, hogy zajlik? Itt majd hadoválnak neked össze-vissza. Ha beleolvasol egy-két kérdésbe meglátod mennyire nincs egy rakás ember képben hivatalos dolgokkal kapcsolatban és még osztják is az észt.
2010. júl. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
köszi,te is :))
2010. júl. 6. 22:03
 8/21 anonim ***** válasza:

Mivel van rokonom,aki ilyen gondozó,így állítani tudom,hogy ez nem így megy.

Mi az,hogy mintha oda költözött volna?

Ilyenkor figyelik,hogy honnan indul el,hova megy haza,stb..

De egyébként jól megszopattad a kiscsajt,mert a jólétisek nagyon szemetek.

Bocs a trágár szavakért

2010. júl. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem meg semmit nem fognak csinálni vele. Ott lakik ahol akar, ha az apja megengedte, Miért ne lakhatna albérletben? Hiszen nem mindenki kolis aki például másik városba jár suliba. Az én húgom 17 és a barátnőivel van albiban, mert nem volt már hely jó koliban. És akkor? Most ezért ránk jönne a gyám? Ugyan már. Amúgy meg mit szólsz bele? Irigy vagy vagy mi fene? Nem értem én ezt, ne haragudj. Van annak a gyereknek "apja" had döntse már el ő mit enged a lányának mit nem.
2010. júl. 7. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Most nem engem kéne lecseszni,írtam hogy bonyolultabb az ügy,mire leírnám,elmenne az ember kedve az olvasástól.Azért ez az eset más,mintha kollégiumba költözne,15 éves kora óta él a barátjával.Egy városban van a sulija és ahol él,úgyhogy ez nem kifogás. És milyen apa az aki ennyi idősen elengedi a lányát?Amúgy csomó dolog van amit az apja nem tud,pl. most 2 héttel az iskola vége előtt átment a csaj másik suliba,mert kicsapták volna,annyit hiányzott. Drogozik,iszik,bulizik ami ha nem vinné túlzásba még érthető is lenne. Kerek perec kijelentette,hogy ő most azonnal terhes akar lenni,és erről tesz is. Nah ezek után normális életet él?az apja csak annyit tud,hogy azért hiányzott sokat mert beteges volt,havonta 1szer találkoznak 1-1 órára.Az alatt nem sok minden derül ki. Az apja is utána járhatna a dolgoknak,a család is figyelmeztette már,de nem igazán hiszi el,hogy ilyen az ő lánya,meg nem is hiszem hogy komolyan érdekelné. Keveredtek már necces ügyekbe,és ha így megy tovább a csaj az utcán köt ki a barátjával,és elcseszte az életét.


Az én családomban is volt ilyen,láttam hogy ment tönkre az illető,és senki nem mert lépni. Lehet,hogy most szemét vagyok , de lehet hogy ezzel a lányt is "megmentem" bizonyos dolgoktól. Mielőtt megszólnátok újra,azért gondolkozzatok el...

2010. júl. 7. 08:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!