Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyszülők 2 hónapja nem...

A nagyszülők 2 hónapja nem látták az unokáikat. Ha netalán jelentkeznének szó nélkül hagyjam?

Figyelt kérdés
5 percre laknak tőlünk autóval, nem is érdeklődnek felőlük még telefonon sem. Legutóbb hányós unokájukat hozták be a munkahelyemre, mert boltba kellett menniük. Kb 20 percet utazott és 2 órát várt, mire elvitték. Addigra már nem tudott lábra állni, annyira legyengült. A munkahelyemen őrzés is van, ezért nem egyszerű hirtelen szabadulnom. De durvának tartom tőlük, mert én a szomszéd gyerekével nem tudnám ezt megtenni. Azóta nem láttuk őket. Hagyjam a fenébe, ne szóljak? Nem tudom mit tegyek. Közeledik az unokájuk szülinapja. Lehet, hogy jelentkeznek, bár ki tudja...
2008. nov. 12. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Lehet hogy ők várják hogy ti menjetek?Mert ha mondod nekik hogy nem jönnek,akkor joggal visszavághatnak hogy ti se jöttök.Ezt előbb le kellene tisztázni,ha meg nem akarnak jönni én a helyedbe nem erőltetném.
2008. nov. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

ígen ahogy elöttem írták a kérdés, hogy ti miért nem mentek, mert ugye ha 5 perc autóval nektek 10 gyalog.

egyébként nyugodtan megkérdezheted miért nem mentek eddig?

2008. nov. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Vidéken lakunk és nincs feléjük busz,nekünk meg nincs autónk.Először be kell mennünk a városba, aztán megvárni a buszt, ami feléjük megy. Így tudunk visszajönni is. Két gyerekkel és úgy, hogy rossz a csatlakozás elég nehéz eljutni.Ezt ők is tudják.Nekik 3 autó áll otthon és minden nap mennek a városba (felénk is mehetnének).Nem tudom, mit mondjak, ha egyszer megjelennek.
2008. nov. 12. 10:57
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tíz gyalog, mert gondold el, hogy van két falu és közte egy nem lakott terület. Ami kb 5 perc autóút. Te megtennéd két gyerekkel gyalog az utat oda vissza?
2008. nov. 12. 11:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
jo is lenne ha 5perc autóut,10perc lenne gyalog.gyalog járnék mindenhova.és telefonon se beszéltek?
2008. nov. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
ez a 10 perc csak példa volt. az én szüleim 1000 km-re laknak, a páromé 600-ra még is meglátogatjuk öket 3 gyerekkel. pedig elhiheted hogy a gyerekekkel nem egyszerü 1000 km-t levezetni. (vonattal jobb lenne de az drága) még is megtesszük. ti pont olyan kifogást találtok amilyent majd az anyósodék fognak.
2008. nov. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Szerintem meg két gyerekkel útrakelni akármilyen messze is van nem egy leányálom!

A nagyszülőknek kéne menni nekik mégis könnyebb rajtuk nem csüng 2 gyerek és ha még autó is van akkor szerintem nincs miről beszélgetni hogy kinek egyszerűbb!

2008. nov. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg "nemakarásnak nyögés a vége".

Szóval,ha jó lenne a kapcsolat,akkor mennének amikor tudnak.Sőt,ha a fiataloknak ennyire körülményes hozzájuk eljutni,mert nincs autójuk,nekik meg több is van,akkor néha felajánlanák,hogy elmennek értük,és elviszik magukhoz.Vagy mennének ők mikor tudnak,vagy akarnak.A lényeg itt az,hogy annyira nem kíváncsiak a családra valószínüleg.Mi ugyanígy vagyunk anyósomékkel,pedig mi 30m-re lakunk egymástól,és mégis van,hogy hónapokig nem látják az unokáikat.Pedig én sosem mondtam,hogy ne jöjjenek.Az én szüleimet le sem lehetne vakarni a gyerekekről úgy imádják őket,pedig ők laknak messzebb.

Azt nem írtad,melyikőtök szüleiről van szó.De szerintem a ha a Tieid,akkor Te beszélj velük erről,ha a párodé akkor Ő beszélje meg a dolgot.Ha meg nem akartok velük beszélni,mert okotok van rá akkor hagy a francba.Van akivel egyszerűen nem lehet kijönni.

2008. nov. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!