Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek a magasságát örököljük?

Kinek a magasságát örököljük?

Figyelt kérdés
2019. máj. 24. 21:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, hogy kiét örököljük pontosan. A szüleidtől örökölsz dolgokat, ők meg a saját szüleiktől és így tovább.

A változó jobb életkörülményeknek köszönhetően egyre inkább megközelítjük a génjeinkben kódolt maximálisan elérhető magasságunkat (ami nyilván személyenként változó), ezt látni lehet azon is, hogy pl. a mai huszonévesek fiúk átlagmagassága 180 cm körül van, addig az idősebbeknél (60+) férfiként egy 170 cm-es magasság egyáltalán nem számít alacsonynak, mint ahogy te írtad, hanem átlagos. (Jó, persze tegyük hozzá, hogy egy idő után elkezdünk “összemenni”).

Általában az szokott történni, hogy a lányok valahol nagyjából anyuka és apuka magassága közötti értékre nőnek meg, fiúk pedig túlnövik az apjukat, de ha ez nem így történik, arra sem lehet ráhúzni azért, hogy nem normális, mert a genetikánk nagyon bonyolult, sokszor nehéz kimagyarázni dolgokat.

2019. máj. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A magasság poligénesen öröklődik. Nem olyan mint pl a szemszín.
2019. máj. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van legidősebb fiam 180 cm magas mint apukája , középső fiam lehet hogy nem lesz magas 160 cm körüli én is 160 cm vagyok lányom viszont szintén magas lesz .
2019. máj. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
En is 3 gyerek vagyok en vagyok a legnagyobb fel tesoim vannak apam 185 cm en meg 173-4 cm full o vagyok testalkat minden!
2019. máj. 26. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!