Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szólnátok ezért a lányotok...

Szólnátok ezért a lányotok kérése ellenére? Már nem bírom szó nélkül tűrni

Figyelt kérdés

A lányom 17 éves, az apjával elváltunk évekkel ezelőtt. Az ottani nagyszülőkkel nagyon jó a kapcsolata, heti szinten jár, viszont abban a házban élnek a nagynénjéék is... A probléma az, hogy ők a gyereküket (most lesz 7) folyamatosan passzolnák le neki/nekünk. De már a pofátlan szinten. Pl. karácsonykor első nap ment hozzájuk, este beállított a gyerekkel együtt, hogy ő itt szeretne aludni, és hogy nem bírt mi kifogást kitalálni már... Akkor én még este 8-kor álljak neki ágyneműt húzni, vacsorát készíteni, fürdetni a gyereket. Nem alszik el éjfél-hajnal 1 előtt soha, addig járkált fel-alá a házban, mert unatkozott. A lányom is fáradt volt, a férjem is, és én is alig vártam már, hogy pár napig nyugi legyen, ne kelljen semmit csináljak, erre azon az éjszakán kb 4 órát sikerült aludnom. Tegnap is jöttek a gyerekkel, hoztak a lányomnak valami csomagot, de hogy csak "bedobják gyorsan". Na ahogy megálltak a ház előtt, a gyerek már ugrott is ki a kocsiból, hogy ő itt akar maradni. Mondom, hogy én pont megyek el, a lányom még alszik, erre a nagynénje legyint egyet, hogy jaj nembaj az, max fél óra és jön a gyerekért. Abból két óra lett, mi mentünk volna már ebédelni, ott álltunk az ajtóban cipőbe, mire méltóztattak jönni a kislányért. Nehezen állom meg szó nélkül az ilyeneket, mert amúgyse foglalkoznak semmit szerencsétlennel, a volt anyósom is panaszkodik, hogy azt a gyereket ő neveli, nyugdíjas éveire inkább nyugalmat akart már. Ráadásul a kislány nehéz eset, nagyon akaratos, hisztériás, már most olyanokat szólogat be másoknak, hogy sokszor csak nézek, és ha nem hallanám a saját fülemmel, nem hinném el, hogy egy óvodás gyerek így beszél.


Már ezerszer a határán voltam, hogy felhívom a sógornőmet, hogy nem ingyen bébiszitterek vagyunk, nekem is van egy gyerekem, és majd ha szeretném, hogy legyen másik, akkor szülök én. A lányomnak is van saját élete (csak mert már meg lett jegyezve, hogy milyen jó, hogy jön a nyár, mert majd tud menni minden nap unokatesózni...). A lányom könyörög, hogy ne szóljak, mert akkor megsértődnek és szemétkednek vele. De már az agyvérzés kerülget, amikor mesél 1-1 sztorit, legutóbb pl nyaralni akarták elküldeni velünk, akkor már anyósom szólt közbe, hogy álljon már meg a menet, pihenni utazunk el, és nem azért, hogy pesztráljunk egy kisgyereket.


2019. máj. 26. 13:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Igen.
2019. máj. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Ha legközelebb "ottfelejtik" a gyereket, akkor amikor jönnek érte, közlöd, hogy X Ft a két óra babysitting.

Ugyanez, ha a lányodra sózzák. Ha megsértödnek, az csak az ö ügyük.

2019. máj. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Zsuzsi, se én, se a lányom nem akarunk többet vigyázni a Katikára.

Ennyhi.

2019. máj. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Jól értem hogy az ex sógornőd gyerekét sózzák a nyakatokba? Igen, szólnék, megmondanám hogy nem érek rá gyereket pesztrálni a lányomnak meg azért van vakációja hogy pihenjen, barátnőzzön, szórakozzon nem azért hogy uncsitesót pesztráljam. Ja ezek után szemétkednének vele a volt férjemet kérném meg hogy állitsa le a tesóját vagy a gyerek nem.megy oda többet.
2019. máj. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%

Ismered a mondást? "Néma gyereknek anyja sem érti a szavát".


Addig amíg nem álltok a sógornőd elé, és nem mondjátok a szemébe nyíltan, hogy többé nem vigyáztok a kislányra, mert van ezer dolgotok, addig a sógornő sem fogja tudni, hogy a hátad közepére sem kívánod az unokahúgit.

Én személy szerint ha szóba jön, hogy vigyázni kell a kislányra, akkor közölném, hogy nem fog menni. Keressen babysittert, de ti többé nem vigyáztok rá. Sértődés lesz belőle, de ez miért baj? Meg is oldódik a gondod. Megsértődnek, és nem viszik a kislányt.. ennyi,

De ha nem szóltok, csak csendben hisztiztek, akkor nem is fog semmi változni.

2019. máj. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem "csendben hisztizünk", de a lányom sem akar bunkó lenni, nekem sem hiányzik a vita. És nem igaz, hogy egy felnőtt, 40 éves nő nem érti meg a 80. kifogás után sem, hogy senki nem akar vigyázni a gyerekére, és akkor inkább csendben kéne maradnia, nem erőltetni, hogy "akkor mondjatok egy olyan napot, amikor ráértek", vagy akadékoskodni, hogy nem igaz, hogy nincs a lányomnak egy szabad órája.
2019. máj. 26. 13:41
 7/20 anonim ***** válasza:
96%
Na várjunk csak Miért vigyázol valaki porontyára aki nem barát és nem rokon? Nem értem.. Még a saját testvéred porontyát sem vagy köteles őrizni, nemhogy valakiét akihez semmi közöd. Oké, a gyereked unokatestvére, de ő se komálja ha jól értem. Nincs joguk a nyakadba varrni.
2019. máj. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Általában a lányom nyakába varrják, de ő egy idő után nem tud vele mit kezdeni, meg a kislánnyal sem közlöm, hogy "bocsi nekem hozzád nincs közöm, ne szólj hozzám". :D
2019. máj. 26. 13:55
 9/20 anonim ***** válasza:
95%
Az nem bunkóság ,ha a kezedbe veszed a saját életed irányítását. Miért is húztátok idáig? Egyenesen meg kell mondani, amit gondoltok. Melyik a nagyobb baj, ha ez folytatódik és megesz az ideg vagy, ha ő megsértődik? Szóval a kérdésedre a válasz: igen, szólnék.
2019. máj. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%
Igen, szólnék. Közölném az ex-sógornővel hogy nem ingyen bébicsősz a lányom...
2019. máj. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!