Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pènznek kell lennie 3....

Elmenytar kérdése:

Mennyi pènznek kell lennie 3. Orszàgbeli felesègem bankkàrtyàjàn hàzassàg utàn hogy megkapja a csalàdi 5 èves tartozkodàsi engedèlyt?

Figyelt kérdés

#Hàzassàg külföldive #l letelepedès
2019. jún. 1. 15:27
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Albèrletem van most kèszitek kozjegyzoi szerzödèst beleszeretnem rakni hogy a csalàdtagom is itt èlhet velem.a Tulaj tud minderol es segit.1-2 millio meg megoldhato nade az 5 nagyon sok.ügyved javasolta ne Hagyja abba most a munkat töltse le ezt a ket ev munkavallalasi vizomot gyujtogessunk penzt es ha lejart csak utana jelentsuk be h meghazasodtunk es kerjuk a csalàdi egyuttelesi vizomut.de nem akarjuk h itt dolgozzon.kellene vàltani .de az sem egyszeru.mindenki mast mond.mennyi Lehet a pontos osszeg nem tudom
2019. jún. 1. 19:44
 12/19 anonim ***** válasza:
Bocs az offolásért,de miért kell hogy pénz legyen a számláján,ezt én nem értem.
2019. jún. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
A harmadik országbeli állampolgár a száznyolcvan napon belül kilencven napot meghaladó tartózkodáshoz szükséges anyagi fedezettel akkor rendelkezik, ha ő maga vagy részére családtagja a rendelkezésére álló jogszerűen megszerzett jövedelemből, illetve vagyonból megélhetése, lakhatása, kiutazása, valamint szükség esetén egészségügyi ellátása költségeit biztosítani tudja.
2019. jún. 1. 20:12
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvéded szerintem hülye, én kérnék másodvéleményt egy másik ilyen ügyekre szakosodott ügyvédtől.

Szerintem: jelentsétek be a házasságot és kérjétek a papírokat! Ugyan nem sokáig voltam BÁH-os, és az is évekkel ezelőtt volt, de ha minden feltétel adott sose volt gond a tartózkodási.

- van hol laknotok (albérleti szerződés)

- van munkátok (munkaszerződéseitek)

- van pénzed (tedd be a bankszámládra, ami van és vigyétek a bankszámla kivonatot, az sem árt, ha az asszonynak is van bankszámlája --> ez nem csak a jövedelmi viszonyaitokat mutatja, hanem azt is hogy hosszú távra terveztek és nyíltak vagytok

- házasok vagytok (házassági anyakönyvi kivonat)



Nem kell túlgondolni, ugyan megy a propaganda a bevándorlók ellen, de ha nincs okuk megtagadni a tartózkodásit, nem fogják. Nem mellesleg, ha gyereket is akartok, akkor előtte kéne intézni a tartózkodásit, mert terhesen lehet nem fog tudni dolgozni.


Nem mellesleg, az ázsiaiakkal nem szokott gond lenni, gondolom az asszony thai, koreai, kínai vagy japán, más nem nagyon jön ide. Ha esetleg mongol, akkor meg pláne nem lesz gond, hiszen elég nagy mongol közösség él Magyarországon.

2019. jún. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a vàlaszt megnyugtato!!

Esetleg egy minimum öszeget körülbeül megtudna mèg adni megközelitöleg mennyi legyen azon a bankkàrtyàn?ha nem pofàtlan a kèrès igyis sokat segitett.

2019. jún. 1. 21:12
 16/19 anonim ***** válasza:
Értsd meg, hogy nincs ilyen, hogy mininum összeg, ez összetett dolog. Ismerősnek 2 milla van a számláján, de mégse kapta meg az afrikai ferje a tartózkodási engedélyt. Esetedben jo eséllyel nem lesz gond, azt intézd el, hogy a fizetesed minden hónapban számlára menjen, hogy lassak rendszeres javi jövedelmed van, es neki is.
2019. jún. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Az en ferjem Iraki.

3 havi minimalber ha nem dolgozik hivatalosan.

Figyu.

Rarakod a kettotok fizeteset kikered a szamlakivonatot es ennyi.

Mi csak 150et raktunk ra es megkapta az endegelyt a letelepedeshez.

(Idaig kulfoldon eltunk most jottunk haza)

Ha kerdesed van irj nyugodtan segítek

2019. jún. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!
2019. jún. 2. 18:01
 19/19 anonim ***** válasza:

@ #5 Az EGT (EU-tagállamok, Norvégia, Izland és Liechtenstein) valamint Svájc polgárai azonos elbírálás alá esnek, mint az EU-s állampolgárok (aki azonos elbírálás alá esnek, mint a magyar állampolgár). Olyannyira, hogy még a MÁV-os ingyenutazás is jár a 65 feletti svájciaknak.


@Kérdező: Az állam (pontosabban Schengen miatt nem csak a magyar állam, hanem az egész EU) biztosra akar menni, hogy 1. nem terroristának vagy egyéb bűnözőnek és 2. nem majdani szociális segélyezendőnek vagy feketemunkásnak ad tartózkodási engedélyt.

Tehát anyagi szempontból azt kell neked igazolnod, hogy van nektek annyi legális, adózott jövedelmetek és annyi tartalékotok, hogy biztosított a megélhetésetek. Ez nyilván attól is függ, van-e lakásod, vagy albérletben laktok-e (és ha albérletben éltek, nyilván az sem mindegy, abban a városban milyenek az albérletárak).

Nem annyira célszerű, hogy a feleséged azonnal otthagyja a munkát, miután megkapta az engedélyt, hiszen ez arra utal, hogy valójában feketemunka (pl. idős rokonod ápolása) vagy prostitúció céljából jött Magyarországra, sőt, hogy a házasságotok valójában csak névházasság. Ha viszont a hivatal utólag azt állapítja meg, hogy a feleséged hamis adatok alapján jutott tartózkodási engedélyhez, visszavonhatják a tartózkodási engedélyt (esetleg téged is megbüntethetnek, erről kérdezz jogászt).

Szóval tartósan, hosszú távon kell meggyőzni az államot arról, hogy ti mindketten tisztes, dolgozó adófizetők vagytok (főleg, ha az öt év leteltével sem akartok gondokba ütközni).

2019. jún. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!