Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha barátnőm és kisfia tartózko...

Esprimo Mobile kérdése:

Ha barátnőm és kisfia tartózkodási helyes bejelentésel költözne hozzám, hogyan biztosíthatom-be magamat hogy ki is tudjam rakni őket ha elhagyna?

Figyelt kérdés
Egy észerütlen döntés felé hajlok a szívem miatt, hogyan biztosíthatnám be magam? Volt egy menyaszonyom. Régen elhagyott és kb 90-km-re lévő kis településre költözött új párjával és született egy fia aki most 2-éves. Régen önkormányzati lakásban lakott amit visszaadott. Jelenleg már rég szétment a párjával és régóta szeretne összejönni velem de nemtud elköltözni volt párjától mert nincs hova,sorra utasítják el az önkormányzati lakásigényléseit hivatalosan nemis kaphat onnan ahol most lakik. Én nemtudom magam túltenni őrajta, a múlthéten is átjöttek 5-napra, gyakran én is átmegyek a falujukba, Az elátkozott apja tudata ellenére magamsem gondoltamvolna mien jól elvagyok a gyerkőcel, és ő is jobban megszeretett mint a saját erőszakos apját. Én egy saját tulajdonú 2-szobás panel lakásban lakok, egyedül, kicsi a fizetésem de tartós munkám van (6-éve ugyanazon a helyen dolgozok). Volt páromal ujra szeretnénk kezdeni, csak hát sok féreg van az almában. Szeretne hozám költözni a gyerkőcel én is szeretném a költözést és úgyérzem nemcsak a városi lakásom miatt akarja hanem miattam és már a költöztetésre is találtam nagyon olcsó megoldást munkahelyem segitségével. Ő úgy akarja hogy tartózkodási hely-nek (a régi ideiglenes lakcím bejelentés új változata) jelentsem őket be, méghozá a költözés után sürgősen mivel háziorvost csak így tud intézni a gyerkőcnek. Jelenleg a volt párjánál van az állandó lakcíme bejelentve, ez talán meg is marad igy. Tudom nagy bajba kerülök a ha a döntésem hibásnak bizonyul és esetleg ujra megcsalna, mert nemlenne egyszerü kirakni őket a lakásból, főleg a kisgyermek miatt.(én nagyon hüséges tipus vagyok nemtudom elképzelni hogy más nő miatt elhagyjam őt). Kérdésem: Ha rosszul alakulnának a dolgok hogyan tudnám kirakni őket? Vane valami szerződési forma vagy valamien mód ami nyújtana némi biztonságot nekem ien helyzetben az ellen hogy ne egy hütlen nővel éljek együtt kényszerből, mert szeretnék bízni bene és minden szépnek és jónak tűnik de nemtudhatom mit hoz a jövő és nemtudok egyelőre megbízni benne teljesen, és ebben a padhelyzet állapotban ezen még az idő sem segit amíg nem lépek. Tudom az emberek töbsége hülyének gondol, de akad köztetek ojan aki adna így mégegy esélyt ien körülmények között volt párjának? Úgy érzem a jogrendszer is teljesen ellenem van. Hogyan biztosíthatnám be magamat ha belemegyek a költözésbe?
2013. okt. 23. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Tele van erőltetett, kamu helyesírási hibákkal.
2013. okt. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Irjatok hatarozott ideju lakasberleti szerzodest.
2013. okt. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

Régen, régen, régóta...

Az elátkozott apja LOL :)

mien, ......

ojan, ien,

fuuuu


Szerintem költözzön a gyerek, hátha amikor iskolás lesz megtanulsz vele te is írni.

2013. okt. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel csak tartózkodási hely, az 5 múlva elévül és meg kell újítani mindenképp. Nem lakcím lesz, így simán elküldheted.
2013. okt. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonosként kijelented aztán mehet ahova akar.

Bár elég hülye vagy ha elhagyott, gyereket szült másnak te meg visszafogadod. Inkább keres egy igazi társat akitől nem kell félni, hogy lelép.

2013. okt. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A tartózkodási hely ideiglenes bejelentett lakcím. 3 évre szól, azután automatikusan megszűnik. Én is így vagyok bejelentkezve egy ismerőshöz, de ott sem lakom, csak a cím miatt. Ami tényleg kell az orvos, óvoda, iskola miatt. De szerintem ne aggódj:)
2013. okt. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ember legyen a talpán, aki ezt eltudja olvasni, és ért is belőle valamit.
2013. okt. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Voltam hasonló helyzetben, én is adtam egy esélyt, azt hiszem ment is volna, de végül egy teljesen más ok miatt szétmentünk. De tényleg legyél óvatos, neki is meg kell ezt értenie. És ha nagyon nem akarja érteni, akkor az bizony jelent valamit.
2013. dec. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!