Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi várható el egy embertől...

Mennyi várható el egy embertől, hogy segítsen egyedül a rokonán?

Figyelt kérdés

Hello,


Én gondoskodom a pszichésen labilis nagymamámról már 2 éve.Mivel dolgozom,így elintézem neki,hogy hétköznap házhoz jön neki meleg étel,amiről kiderült, hogy elosztogatja,és ritka,ha ő eszik belőle. Kap kis nyugdíjat,amit nem is veszek el tőle. Számlákra kérek viszont x összeget,én meg fizetem a nagyobb részét.(ami nem kevés :( ) Pszichiátrián ülök vele havi x alkalommal. Tudom,hogy pszichésen beteg,de olyanokat mond rólam másoknak,hogy meglopom, eladom a dolgait.Kezdek bele fáradni,hogy mindent megteszek,hogy meglegyen neki minden...és közben ezt kapom állandóan. Van egyébként 3 gyereke a mamámnak,de egyik se segít be. Annyi pénzem elmegy rá majdnem,mintha albérletet fizetnék.Közben a nyugdíjából semmi nem marad,mert elosztogatja a többi unokája és a gyermekei között.:(

A gyerekeitől kértem segítséget (köztük anyámtól is),akik nekem támadtak,hogy én élek vele,akkorén vagyok felelős érte és ők anyagilag miért járulnának hozzá? Néha elviszik dokihoz meg bevásárolnak neki,amikor én a melóm miatt nem tudok. Kezd sok lenni. Nem tudom mit tegyek.:(

Kérdéseim:

Mit tegyek,hogy közben az én fiatal éveim ne így teljenek el ? Gondolkodtam,hogy elköltözni,de akkor egyedül marad a mama és nincs,aki gondozza.

A másik,hogy lelkileg, testileg kezdek megbetegedni a helyzettől. Nagyon sok testi problémám lett az évek alatt,ami folyamatos kontrollt igényel,és gondolom ez nagyban hozzájárult. :(

A család többi tagjával leültem beszélni sokszor! Ha valaki ezzel jönne. Nem jutottam egyről a kettőre,akárhányszor próbáltam.

Ti mit tennétek? (bocsi,ha hosszúra sikeredett)


28/N



2019. jún. 6. 12:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
3%

Sajnos még simán lehet annyira beteg, hogy egyedül egy percig sem lehet hagyni, vagy esetleg totál ágyhoz kötött lesz és akár évekig ilyen állapotban lesz.


Az étel elosztogatása még jobb eset, azzal semmi baj nincsen, inkább mint kidobjátok.


Azért egy ilyen idös ember fogyasztása elég kicsi, és az igényei sokkal alacsonyabbak mint egy fiatalnak. DE számold ki egy hónapban mennyi pénzre van a nagymamának szüksége(nem neked!) , pl mikor elmész bevásárolni akkor az élelmiszereknek a fele összeg az övé+gyógyszer stb....

Tudd meg pontosan mennyi a nagymama fogyasztása. ÈS ekkor jön az, hogy mennyit fizetnél a nagymamának albérletért ha kérne.


Kérdés ott kezdödik, hogy ki tesz jobbat a másiknak?

Pl nagymama egy szép Budai lakásban lakik, aminek az albérleti díja iszonyat magas lenne. Vagy is, hogy te ott lakhatsz az neked nagyon jól jön.

Vagy egy kicsi faluban a világ végén egy régi romos parasztházban, amiben csak azért vagy, hogy a nagymamádnak segíthessél.


A kettö nem mindegy. Ha a nagymama egy jó lakásban él, te abböl profitálsz, akkor örülj, hogy ott lakhatsz.

2019. jún. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
profitálhatok addig amíg él..de a ház nem az enyém lesz,hanem a 3 gyerekéjé :/ én utána innen mehetek tovább valahova.
2019. jún. 6. 12:52
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el albérletet keresni (az egészséged megfizethetetlen, ráadásul itt anyagilag sem jársz jobban), és ezzel egyidőben szólj a nagyid mindhárom gyerekének, hogy neked ebből a helyzetből elég, amint lesz albérlet, el fogsz költözni, kezdjenek el gondolkodni, utána hogy oldják meg a nagyi gondozását.

Csak kérlek, ne hagyd magad újra befűzni. Most gyakorlatilag úgy gondoskodsz róla, mintha eltartási szerződésed lenne vele, ráadásul rámegy az egészséged is. A három gyereke meg nyugodtan hátra tud dőlni...

2019. jún. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

Elsö vagyok


Ha a nagymama még 10 évig él akkor neked még 10 évig nem kell albérletet fizetned, nézz csak körbe és számold ki eddig mennyit spóroltál a nagymamán. Csak elvárható, hogy fejébe te is tegyél érte valamit...

2019. jún. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én elkoltoznek. Felháborító, amit a nagyid szülei csinálnak. Igen, lehet jönni azzal hogy de neked így nem kell albit fizetned, de jobb családokban úgyis élnek együtt, hogy ezért semmit nem kell az unokanak csinálni vagy fizetnie. Miért kérne egy nagymama albérletidijat? A saját unokajatol...

Koltozz el amíg lehet, amíg bele nem bolondulsz. Nagymamát meg tegyétek be egy otthonba.

2019. jún. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
"Csak" azért kerül ennyibe minden,mert a nyugdíja elmegy a gyerekekre és a többi unokára. A fogyasztást kérdezte valaki..én nem tudom hogyan,de rengeteg. Valószínű azért,mert emeletes házról beszélünk(átlag fűtés szezonba 27 ezer körül volt csak a gáz)..Illetve tartozást is felhalmozott elmaradások miatt,amit én fizetek jelenleg.Ő nem tudná.
2019. jún. 6. 13:21
 7/19 anonim ***** válasza:
97%

tróger a teljes családod, sajnos beleértve a nagyit is


lépj le, és vissza se nézz

2019. jún. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szépen cuccold oda a nagyit valamelyik tróger kölkéhez, amelyiknek osztogatja a pénzt, te meg lépj le!
2019. jún. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Undorítóak a nagymamád gyerekei. A helyedben otthon próbálnék keresni neki, elköltöznék, és a család felé sem néznék többet, ha van rá mód! Kihasználnak!
2019. jún. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Kihasználnak, bizony. Jópofa, hogy azzal dobálóznak, hogy fizess csak, ha már ott laksz, össze kell cuccolni és közölni velük, hogy mostantól nem laksz ott, úgyhogy foglalkozzanak a mamával ők. Ennyi. Te megtettél mindent, ami tőled telik, cserébe nem vagy sem te, sem a mama előrébb semmivel.

Mivel el tudsz járni dolgozni mellőle, nyilván nem kell neki 0/24-es ügyelet, fizessék csak mostantól ők az ápolónőt vagy bejárónőt, az ételszállítást, ami tetszik.

2019. jún. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!