Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves a kisfiam. Mikortól...

1 éves a kisfiam. Mikortól várható, hogy akár 5 percig is el lesz egyedül?

Figyelt kérdés
mindig vele kell lennem, lassan haladok itthon, nem játszik egyedül, csak sirva mászik utánam. a járokában néha el van percekig de csak ha lát vagy halja mit csinálok. már a létezö egész lakást oda pakoltam neki de semminem köti le. mikor lesz ennek vége? menni még nem tud egyedül.
2011. júl. 18. 10:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ha nem ülsz le vele játszani, csak kipakolod a fél lakást és várod, hogy el legyen magában- akkor soha. Egész életében nyúzni fog.

Viszont ha rászánod az időt, megtanítod játszani, nem kell az egész lakás 2 játék elég, akkor pár hónap és többet nem is kell leülnöd vele, mert lefoglalja magát egész nap. De játszani is tanítani kell a gyereket, nem elég a járókába pakolni a gyereket meg a játékokat.

2011. júl. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
hiszen épp ez a baj amit irtam hogy egész nap ülök mellette és játszunk, tanitom mindenre, már most nagyon okos, de ha arrébb mozdulok vagy csak arrébb ülök a szönyegen már sir, és kapaszkodik belém. én egész nap játszok vele, házimunka mikor alszik és minden nap játszotérre járunk, kertünk is van szoktunk pancsizni, homokozni, szoval épp azt irtam hogy egész nap rajtam log:)
2011. júl. 18. 10:24
 3/18 anonim ***** válasza:
szia!Nem akarlak elkesesríteni de ha olyan ipus mint a fiam akkor nem mostanába.2 éves és most is itt ül mellettem az ágyon.Nézi a mesét,de egyedül nem hajlandó.Lassan haladok én is mindennel,minden 2-3x annyi időbe telik:(((Apa sokat dolgozik(előléptették aminek örülök persze:))de így rengeteg a meló meg a felelőség én meg itthon vagyok vele egész nap.Én már mindent megpróbáltam:délelőtt játszunk 1-2 órát próbálom elmagyarázzni neki hogy most anyának ki kell mennie főzni....stb de jön utánam és nem hagy nyugton.Ha adok neki fakanalat,tálat is szól hogy anya gyere keverd meg te is tegyél bele ezt-azt:(((
2011. júl. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Kislányom 8-án volt 1éves. Szépen eljátszik egyedül. 11hónapos kora óta megy egyedül azóta nem is marad meg egy helyben sokáig. Ha beteszem neki a mesét én bármit csinálhatok (felteszem a kaját, kiviszem a kukát, vasalok, takarítok). Úgy látszik én szerencsés vagyok a babámmal.


De az egyik ismerősöm kislánya 2,5 éves és az anyuka még a WC-re sem mehet nélküle! Mindig keresi az anyját.... Na, ez a másik véglet. Mindig hordozókendőben hordozgatja a hátán ha mennek vhova.

2011. júl. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
10:29 vok:utolsó tudom mit érez az ismerősöd mert ha tudja hogy itthon vagyokakor velem is jön a Wc-re.De ha esetleg orvoshoz...stb akárhova megyek ahova nem nagyon kéne vinnem a gyereket akkor átviszem tesómhoz és ha meg tudok szökni úgy hogy ne lássa akkor szépen elvan nem keres.De ha hallja a hangom akkor a nyakamon lóg:(((
2011. júl. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ne szoktasd rá a tévére, dvd-re, mert még annyira sem tanul meg játszani, és zombi lesz. Elszökni előle, gusztustalan, egyszerűen rühellem, ha hazudunk a gyereknek. Ordít, nyűglődik, megnyugtatom, elmondom neki, most mosogatok. Méltatlankodik, de kis idő múlva sokszor lefoglalja magát. Néha nem... 1 évesen még kicsi hozzá -az én lányom is hasonló-, de már 2 múlt, és egészen jól eljátszik olvasgat, de néha nagyon nehéz még mindig. Senkit nem ítélek el, csak én személy szerint ezt gondolom -mielőtt az előző válaszolókat megsértem.
2011. aug. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nekem másfél éves a fiam, és ő sem bír nélkülem lenni. Én se tudok se főzni, se semmit csinálni ha csak ketten vagyunk. Sőt, ha itthon az apja, akkor is rajtam csüng. De olyankor magamra zárom pl. a konyhaajtót, és végül csak odamegy az apjához. Persze rendszeresen bekopog, h megvagyok-e még. Én is kíváncsi vagyok, h mikor lesz már el végre egyedül is. De csak kibírjuk addig is valahogy.


Azzal viszont nem értek egyet, h csak el kell neki magyarázni. Ennyi idősen még annyira öntörvényűek, h hiába magyarázom (szoktam), mégse érdekli ha ő nem úgy akarja mint én, még akkor sem ha megérti. Szerintem semmi kivetni való nincs abban, ha meg kell szökni a gyerektől. Miért, az mivel jobb ha azért ordít, mert tudja h most anya nélkül marad? Így is sír, úgy is sír. De mondjuk én még nemigen szöktem meg eddig előle.

2011. aug. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

én fiam jól eljátszik egyedül is, már 1 éves korában is így volt, de hozzátenném, nem fordult elő velünk olyan szitu, hogy a járókában hagytam és bementem a konyhába, ő meg nem látott.

mindig szem előtt vagyok és mindig segíthet a házimunkában.

tehát a főzés nálunk úgy néz ki, hogy csinálom a dolgom ő meg az első sorból nézi, tehát ha krumplit pucolok beáll közém és a szemetes közé, közben szedegeti ki a krumplihéjat. vagy ha szeletelem a zöldséget akkor a tál nála van, kotorhat benne, beleehet, stb.

törölgetni úgy törölgetünk, hogy ő is kap egy rongyot, csinálja velem, porszívózásnál ráül a porszívóra...


nem értem miért kell elbújni a gyerek előtt, szerintem ezerszer jobb ha bevonod a háztartásba mint járókába rakod, persze ha veszélyes dolgot csinálsz akkor muszáj de akkor vidd oda a járókát, hogy lásson.

2011. aug. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 9 hónapos, már mindent próbáltunk...semmi csakha közvetlenül mellette vagyunk...ja, és mindent megun 5 perc alatt...
2011. aug. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 krisztivan ***** válasza:
Kisfiam is általában csak úgy játszik el egyedül ha ott vagyok közvetlenül mellette.11 hós lesz.Engem nem zavar a dolog bár néha nehéz terpeszben ,a lábaim között ülő babámmal mosogatni de inkább mint hogy bent sírjon egyedül.Én is mindenbe belevonom,szerintem ez egy elég jó megoldás lehet nálatok is.
2011. aug. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!