Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok bunkó vagy jogos,...

Én vagyok bunkó vagy jogos, hogy ez idegesít?

Figyelt kérdés

Mostanában elég változó a hangulatom, van, hogy jobb, van, hogy rosszabb de már néha kicsit idegesít, hogy a környezetemben mindenkinek van valami baja.

Vagy valami baj van minden nap, bosszúság vagy valami tennivaló és az állandó ügyintézésekből is elegem van.

Apukámnak egészsége nem volt teljesen rendben mostanság, anyukámtól meg szinte minden nap hallom a panaszkodást. Neki például az a baja, hogy elköltöztünk és nem nagyon elégedett az új lakásban dolgokkal meg a környéken is van 1-2 olyan dolog de ezeket előre nem lehetett megjósolni. Meg panaszkodik amiatt is, hogy mindig van valami váratlan kiadás, hogy nincs annyi pénz igazán, amennyi kellene (nem milliomos akar lenni meg gazdag, csak legalább kevesebb váratlan kiadást és jobban kijönni a pénzből). Panaszkodik arra is, hogy sokat cipekedik, sok a munkája.

A kérdéshez írnám a pasimat is, vele nincs különösebben ilyen de mikor például egyik nap ezzel megy orvoshoz, a másik nap megint, a harmadik nap meg az a baja, akkor már kicsit ezt is unom.


Szóval amúgy sajnálok mindenkit akinek valami baja van, tudom, hogy nem könnyű de már néha inkább idegesítve érzem magam. Úgy érzem szeretnék egy hetet, amikor nem a problémákkal vagyok körülvéve. Csak erre nincs lehetőségem, mert nyaralni elmenni nincs pénzem.


Amúgy valamennyire próbálom megoldani amit tudok, egyetemre járok még, de például amikor otthon voltam és ment anyukám vásárolni segítettem cipekedni meg ilyesmi, hogy többet bírjon el. Meg igyekszem nem venni felesleges dolgokat, van zsebpénzem úgymond, költőpénz de azt igyekszem nem elszórni, meg amúgy is jelentkeztem diákmunkára 2 helyre is, csak még nem tudom felvesznek-e. Szóval nyilván azt a pénzt, amit azért kapnék, félre tudnám tenni egy nyaralásra vagy nyelvtanulásra vagy vehetek valamit. Az egészséget meg nem tudom befolyásolni, az más kérdés.


Egyetemre járok és amúgy a tanulás is elég nehéz (volt) ebben a félévben, nagyon vágynék olyan pihenésre, amikor tényleg csak pihenek például egy hétig, de ez ki van zárva szerintem. Meg egyszerűen hiába szeretem a szüleimet, akkor is már néha depis vagyok a sok panaszkodástól. Mikor a barátommal gyűltek fel gondok, az is rossz volt. Anyukám amúgy azt hiszi, hogy engem csak a magam baja (= barátom meg vizsgák) foglalkoztat de amúgy meg nem, mert épp eleget gondolok a többire is csak nem mondom neki. Sőt, mivel amúgy is foglalkoztat, ezért mikor elkezd panaszkodni, még idegesebb vagyok.

Én vagyok érzéketlen, hogy idegesít mások problémája?


2019. jún. 9. 16:16
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, amiért hosszú lett.
2019. jún. 9. 16:20
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Más szemében a szálkát, magáéban a gerendát se....
2019. jún. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
16:26: ezt miért mondod? Épp azt írtam, hogy amennyire lehet segítek és nem szarom le a problémáikat.
2019. jún. 9. 16:34
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy érzem szeretnék egy hetet, amikor nem a problémákkal vagyok körülvéve"

Még nem tartottam itt, amikor beugrott, el kéne menned 2-3 napra EGYEDÜL. Vizsgák után vegyél ki 3 napra egy szobát, és vigyél magaddal eszközöket, amivel alkotni tudsz (író és rajzeszközök, papír, festék, hangszer), és csak ezekkel foglalkozz. Mobil, tv stb nem kell, kapcsold ki. Beszéld meg otthon, szükséged van rá.

2019. jún. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Mert pont ugyanúgy nyafogsz te is, mint amit a többiek szemére hánysz.
2019. jún. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%

Üdv a való életben!

Próbálj edzeni az idegeidre, mert vagy empátiahiányos vagy, vagy ki vagy valamitől merülve. A tanulás nem jelenthet ekkora terhet egy egészséges fiatalnak.

Amiket leírtál a családoddal és a pasiddal kapcsolatban, az szinte mindnyájan leírhattuk volna, sőt, sokkal cifrább dolgokat is, mégsem mondhatják fel az idegeink a szolgálatot!

Amikor már önálló életet fogsz élni a saját kenyereden, akkor majd megtudod, hogy az élet minden napra produkál valamilyen problémát, ami nem is probléma, csak megoldandó feladat.

Ha nem erősíted meg és nem vértezed fel magad a nehézségekre, akkor sokkal több bajod lesz, mint a környezetedben jelenleg bárkinek. A lelkiek ugyanis kihatnak a testiekre, ahogy fordítva is.

2019. jún. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%
Ezen az oldalon csak az egyetemisták panaszkodnak. Mintha az valami mentség lenne.
2019. jún. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, h nem érdekel? Nem arról van szó, hogy túl érzékeny vagy és túlságosan áterzed az ő bajaikat is?

Egyébként “nyaralj”: menj el a helyi strandra vagy sétálj vagy aludj egy barátnődnél, jót tenne.

Ha pedig anyud azt hiszi, az ő problémája nem érdekel téged, mondd el neki az igazat. Honnan tudná magától?

Az meg egy nehezebb ügy, h leszoktatni valakit az állandó panaszkodásról. Racionálisan meg kell magyarázni, hogy semmi jóra nem vezet, csak sztresszeli saját magát és a környezetét. Téged is.

2019. jún. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy nagyot sétálni, vagy ha van valami hobbid, akkor foglalkozz azzal néhány napot. A vizsgaidőszak után kicsit ki kell pihennie az embernek, a vizsgák okozta stresszt és utána lehet, hogy az empátiád is visszatér.
2019. jún. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Érdekelnek a bajaik, ez kétségtelen. Szerintem nagyon összejöttek nekem a családban is a dolgok mostanában de előtte az egyetemen is. Lelkileg is megterhelt voltam, időről-időre önbizalomhiányom lett, megfelelési kényszer miatt például. Meg gyakran foglalkoztatott, hogy a jövőben mi lesz velem.


Szóval ezek miatt lehettem kimerült.

De amúgy könnyebb lenne ha nem panaszkodna majdnem mindenki körülöttem.

2019. jún. 9. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!