Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket nem idegesít, ha pl....

AGM kérdése:

Titeket nem idegesít, ha pl. ügyintéző, bunkó, és pofákat vág amíg foglalkozik veletek (tisztelet a kivételnek)?

Figyelt kérdés
Ezt nem csak én éltem meg, hanem már többen is jelezték felém. Sőt, több esetben orvos, vagy munka-pszhcihológus is bunkó volt, és lekezelően beszélt. Nem értem, ha valakinek magasabb végzettsége van, egyből azt hiszi, hogy jobb bárkinél(szintén tisztelet a kivételnek). Nagyon sok ismerősöm van, akinek érettségi+szakmája/szakmái van/vannak, és őt le kell nézni, mikor tök értelmes(?)! Vagy alapból, most egy papír mondja meg az értelmi képességeimet, vagy, hogy hol a helyem a társadalomban(?)!
2016. jan. 14. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Most nem teljesen értem az összefüggést. Az ügyintéző valószínűleg vagy valami középszerű végzettséggel rendelkező valaki, nem hinném hogy a végzettségére beképzelt. Egyszerűen magyaroknál ilyenek a besavanyodott hivatalnokok. Az orvosok más tészta. A mérnökök is.


De mindenhol van ilyan is olyan is. Én pl. középvezető mérnök vagyok külföldön, amire ide eljutottam, rájöttem hogy a villanyszerelő sem kevesebb. Van ami ő tud jobban.

A közvetlen főnököm más. Ő azt hiszi hogy tökéletes, ha olyanja van, akkor a kákán is csomót keres, és beleköt olyan dolgba is és rugózik rajta amit már nem lehet változtatni. Ő pl. nem ismeri azt a szót sem hogy elnézést. Vagy hogy valamit ő rosszul csinált.


Az ő főnöke Dr. státusszal meg teljesen az ellenkezője. Volt egy közös munkánk, megkérdeztem, hogy hogy áll a dolog, hol segíthetek esetleg. Erre elkezte lesütött szemmel mondani hogy nem jutott még oda, és sajnálja de majd nekiáll már. Én éreztem rosszul magam már ,mert olyan volt mintha én kérném számon. Majd amikor kész lett, mondja hogy itt a doksi, olvassam át, és elnézést hogy eddig tartott, megértené ha mérges lennék miatta.


Szóval van ilyen is olyan is, szerintem a buknóság nem végzettség függő, de még az intelligencia sem.


A legjobbakat beszélgetni a világ dolgairól nem a felfújt képű mérnök kolegákkal tudom, hanem egy általánosiskolai baráttal aki szerszámkészítő végzettség szerint. Egyszerű logikus gondolkodás, és nem hiszi hogy ő sz...rta a spanyolviaszt.

2016. jan. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ezen én is mindig agyaltam... Kárpátaljai magyar vagyok,mikor bankszámlát nyitottam,a "kedves úriember" a pult másik oldalán nem tudott valamit kiolvasni,amit írtam,erre beszólt flegmán fintorogva,hogy ő nem ismeri az OROSZ SZÁMOKAT... Nem iskolázottságtól függ sem az értelmi szint,sem a kulturáltság.
2016. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
Mo.-n ez a szokás.
2016. jan. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Így utólag tényleg félreérthetően fogalmaztam. Az ügyintéző persze nem biztos, hogy magasabb iskolai végzettséggel rendelkezik, mint én, vagy bárki más, sőt..., csak ugyanazt a flegmaságot sugározta, mint pl. a dilidoki, vagy az alkalmassági vizsgálatokat végző orvosok.


Ma az alkalmasságimon minősíthetetlenül beszélt velem a dilidoki. Magyarázott, majd minden mondtad után megkérdezte, hogy - "érti mit mondok", vagy "felfogta, kérdés?" - én meg visszakérdeztem, hogy "miért ne érteném?" - mintha nem egy nyelvet beszéltünk volna, vagy ha érthetetlen lennék, kiakasztó.

2016. jan. 14. 21:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy - nem sértés - de alapból bamba az arckifejezésed. (Rólam meg mindig azt hiszik, mérges vagyok, pedig csak resting bitchface-em van.)


Én ezt nem tapasztaltam eddig, de ha valakivel beszélek, aki ilyen szinten semleges, arra legkönnyebb mosolyt villantani.

2016. jan. 15. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!