Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogyott a pénz, a feleségem...

Elfogyott a pénz, a feleségem elhagyott, mit kezdjek az életemmel? Hogy hozzam rendbe a dolgokat a fiammal?

Figyelt kérdés

Röviden arról van szó, hogy csődbe ment az eddig jól működő vállalkozás és mindent a nulláról kell építenem. Ami egy támogató házzaságban azt hiszem menne is, de amikor a pénz elfogyott a feleségem is lelépett. Ennek már több hónapja.

Van egy közös kamaszfiunk, akit szintén itt hagyott és én nevelem. Legalábbis próbálom, mert egyre nagyobb csődtömegnek érzem magam vele szemben is. Azt a hibát is elkövettük, hogy elkényeztettük és most nem tud mit kezdeni a helyzettel, hogy nincs új iPhone, drága új ruhák meg Sziget belépő csettintésre. Hozzájön az, hogy az anyja itt hagyta, nem kellett neki. Szeptembertől kezdődik az utolsó éve a gimnáziumban, attól is tartok, hogy rámennek az eredményei.

Most kezdek rájönni, hogy én sem foglalkoztam vele eleget, mióta ketten vagyunk, mert minden erőmmel az üzleten dolgozom, hisz a tartalékaink is végesek.

Úgy érzem elcs*sztem mindent és nem látom, hogy innen hol van a kiút vagy visszaút vagy bármi. Nem nagyon szoktunk beszélgetni, sokszor el is kerüljük egymást, mert én dolgozok, ő edzésen van vagy bulizik a barátaival, ilyesmik.


2019. jún. 26. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Hát nagyon rosszul választottál. Az is durva, hogy lelép, ha nincs már annyi pénz. De hogy még a gyerekét is otthagyja, az borzasztó.

Egyébként kamaszkor mindenképpen rázós. Azért próbálj meg vele beszélni. Ha nem is nyílik meg neked, de tudja, hogy számíthat rád.

Az üzlet meg biztosan rendeződni fog. Ha korábban sikerült, akkor most is fog.

Nem csesztél el mindent. Nincs olyan, mindig minden jó és rendben van. Mások is elválnak, szétmennek. Szóval nem te vagy az egyedüli.

2019. jún. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy exem,talán őt szerettem az életemben a legjobban.Ritka normális,jószívű ember volt.Ugyanígy nullára került pénzben,feleség lelépett,kamasz gyerekek maradtak.Ez a helyzet teljesen összekovácsolta őket.Lassan sikerült exemnek albérletet találni,aztán olyan megélhetést,hogy nagyjából mindenük meglegyen.És fokozatosan feltornászta magát oda,ahonnan leesett.Mint embert ezek miatt anno nagyon tiszteltem,kár hogy azután nem találkoztam már ilyen emberrel.
2019. jún. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Gondold végig miben vagy a hibás, mi az amiben esetleg az asszonynak volt igaza.


Nekem a legjobb barátnöm válik most mert férje becsödöltette a cégüket.

Felépítettek egy szuper céget, mindent ment is, az asszony végezte a papírmunkát, az alkalmazottakat, a férfi meg a tényleges elvégzendö munkát. Minden jo is volt, de a férfi többet akart és óriási összegeket invesztált egy olyan részbe amihez semmi köze és semmit nem tudott róla. Aztán bele lendült a kölcsön felvételbe is(itt több 10 M megtakarított pénz ment el). A nö állandóan veszekedett vele, még egyszer én is mondogattam neki, hogy baromság amit csinál, de ö mindent menteni akart és még több pénzt rakott bele... Ez ment kb 2 évig és amikor már nem volt mit tenni a nö otthagyott mindent. Miért is hibás a nö? Nönek minden régebbi munkája kárba ment, a nönek igazából bele szólása az egészbe nem volt, a férfi a közös pénzüket verte el. A nönek a több évig tarto stressz és hiába magyarázat a férjének nem segített és totál elege lett. Persze a férfi megkeseredett. Most totál oda van, hogy a nö még most ebben a nehéz helyzetben is otthagyta. De elvárható egy nötöl, hogy támogasson valakit aki abszolút egyedüli döntésekkel csödbe vitte a családot? Nem kellett volna a férfinak hallgatnia az asszonyra kb 2 évvel ezelött? Vagy akkor legalább mikor még habár veszteséggel de menthetö lett volna minden?


Barátnöméknek kis gyerekük van így ö nem hagyta ott a gyereket, de lehet ha egy kezelhetetlen tinije van akinek a nevelésében is az apa szólhatott csak bele akkor lehet ö is otthagyta volna az apára, hogy szenvedjetek együtt...


Vagy is kérdezö, vonulj el 1-2 napra valahova messze, és gondolkodj el mi történt ami miatt ide jutottál. Miért ment csödbe a cég, miért hagyott le az asszony? Te lettél volna az asszony helyében az utobbi években? Ja elötte hallgasd meg az asszonyt mi is a baja veled, és ne keress kibúvokat fogadd el az érveit...

2019. jún. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
92%

Egyáltalán nem hibásztathatod magad mindenért, sok sok ember küszködik nehézségekkel ahogy most te is, ez nagyon jó arra, hogy felnyissa a szemed milyen is voltál és tanulj ebből is, visszatudod magad erősíteni, csak tanulj a hibáidból! Ne bánkodj a feleséged miatt, mert ő biztosan nem a megfelelő volt számodra!

A gyerekednek nagy szüksége van rás és kezd el apaként bánni vele, oszd be úgy az idődet, hogy legyen mindig időd rá, mivel már nagy gyerek fogd ha kell munkára magad mellett had tanuljon felelőséget, had ismerje meg, hogy mennyit kell egy iphonért dolgozni vagy a szoget belépőért! Ha most fiatalon nem tanulja meg akkor érhetik nagyon nagy pofonok később.

2019. jún. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne hibáztasd magad, sajnos az üzleti világban gyakori hogy becsődöl egy jól menő vállakozás. Jelenleg is nagyon sok német ruhaipari cég van a csőd szélén ahogy a Gerry Weber, Esprit, Boss vagy a Butler.

Ha emlékszel volt regen a katalógusok Quelle, a tulajdonosnője aki egy ma már 70 körüli hölgy egy évtizede havi pár száz euróból élt miközben előtte euró milliós volt a cég bevétele és az ebből hozott profit.

Ne add fel mindig van jó és rossz az élet sokszor egy hullámvasút.


A családdal kapcsolatokkal kapcsolatban annyit mondanék, hogy a jövőben az emberi kapcsolaatoknál kisebb hangsúlyt felettes a pénzre. A feleségedért aki a pénz hiánya miatt elhagyott nem igazán kár, de a fiaddal próbáld megtalálni a közös hangot. Lehet hogy nála egy atmeneti krízis mindez a kamaszkor is közrejátszik illetve az anyagias materiális világ főleg ha olyan a baráti köre.

Próbáld elmagyarázni neki hogy nem minden a penz es bizony az életben jöhetnek kevésbé előnyös periódusok amik ugyanígy hozzátartoznak a mindennapok hoz. Talan mindez segít megtanítani értékelni a jobb dolgokat és hogy nem minden adott és biztos elvehetettlen az életben.

Sok sikert és ne add fel!

28/N

2019. jún. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Kezdeném a gyerektartással! Ha már ilyen szemét, hogy lelépett, óriási csalódást okozott a fiának, a minimum, hogy támogat! Szépen lassan, de összefogod tudni szedni magad. Üljetek le és ezeket beszéljétek át, nagyfiú, meg kell értenie! Sziget jegyet nyári munkával is lehet venni, a drága holmik pedig megvárják, most fogja talán megérteni, hogy nem a tárgyaktól lesz Valaki.
2019. jún. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezdhetnéd azzal, hogy ezt elmondod neki, amit itt leírtál a kérdésben. Kicsit hamarabb kell felnőnie, de kénytelen lesz.
2019. jún. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!