Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elfogyott a pénzük és következ...

Elfogyott a pénzük és következő hónapban is alig fog maradni, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Annyi minden közbejött ebben a hónapban és olyan rossz időzítéssel,hogy nem maradt pénzünk.Így is kölcsön kellett kérnünk amit most fizukor vissza is kell adnunk plusz már muszáj kifizetni a kocsi féléves biztosítását így marad egész hónapra majd 40 ezer forintunk kajára,tankolni,rezsire(ami már alapból kb ennyi) Nagyon kétségbe vagyok esve,el sem hiszem hogy idáig jutottunk...már annyi mindenről le mondunk,egyre lejjebb és lejjebb adunk az amúgy sem nagy igégényeinkből és egyszerűen nem értem hogy hova megy el a pénz.többet akarok dolgozni,új munkahelyet de ez is időbe telik míg találok főleg hogy 8 általánosom van.a jövőhéten kisebb műtétem is lesz,nem fogok tudni az állással foglalkozni...bele sem merek gondolni mi lesz így.már hányingerem van az idegességtől...mit tehetnék?minden tanácsot meghallgatok és köszönöm szépen!

2019. máj. 5. 17:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Ne idegeskedj, mi így élünk 20 éve, és még itt vagyunk. Kezdetben nekünk is jól ment, aztán szép lassan lecsúsztunk, jelenleg minden hónapban 100 ezres deficittel döngetünk, tele vagyunk adóssággal. Mellékállás, plusz munkák vállalása, és a költségek lefaragása révén jutunk néha egy kis levegőhöz, de mindig van valami, ami megint a víz alá nyom, és van, amikor már tényleg nincs miből lefaragni.

Most, hogy nyár lesz, nem lesz fűtési költség, ilyenkor szoktunk egy kicsit törlesztgetni, és plusz munka is jobban akad (kerti munkák, gyerekvigyázás, szórólapozás, stb.)

Tény, hogy nyomasztó ez a nyomor, de én már nem idegesítem magamat a pénzen, ha eddig kibírtuk így, akkor a következő 20 évet is kibírjuk. Nem fogom tönkretenni az életemet a kedvemet azzal, hogy ezen görcsölök, attól úgyse lesz jobb. Ráadásul a kétségbeesés csak megbénítja az embert, pedig éppen hogy nagyon ébernek kell lenni, hogy észre vedd és meg tudd ragadni az adódó lehetőségeket a pénzkeresetre.

2019. máj. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Életem nagyon nehéz időszakában félévre ideiglenesen kivonattam a kocsit a forgalomból, így arra az időre nem kellett biztosítást fizetni és nem volt üzemanyag kiadás.

Ahova csak lehetett biciklivel mentünk, a munkába is.

Bevittem a zálogba a család összes ékszerét, nem kaptunk vagyonokat, az egészért 160eter Ft-ot, de az elég volt a lyukak betömésére.Mivel egyszerre kiváltani sok lett volna, hosszabbítani meg drága, havonta jártam törleszteni a díjat és így lassan elkopott.

A házban a legkisebb szobát fűtöttünk, azt is kandallókályhával, így a téli fűtésünk összesen 80ezer volt azokon a teleken.

Naponta, másnaponta főztünk, a havi keret kettőnkre nekünk is 40ezer volt. Igen, sokszor ettünk far-hátat (levesnek, pörköltnek, megtöltve és rántva) de ettünk!

A munkába vajas, sültzsíros, tepertőkrémes, tojáskrémes vagy rántottás kenyeret vittünk, nyáron paprikával, paradicsommal, otthon főzött teával.

Nem is igazán tudom felsorolni a millió praktikát, amiket akkoriban alkalmaztunk, de túl lettünk rajta keserves 3 év alatt úgy, hogy mindig minden csekkünk be volt fizetve és nem kértünk kölcsön.

Közben lett mindkettőnknek jobb állása, a gondok megoldódtak és elmondhatom, hogy évek óta gondmentes életünk van.

2019. máj. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Az autó kötelezőjét 59 nappal el lehet csúsztatni, semmi gond nem lesz belőle.


Rengeteg olyan tárgy, ruha stb van minden háztatásban, amire már nincs szükség. Pénzzé lehet tenni...


Szabadnapokon el lehet menni beugrós pizzafutárnak, aznap este kifizetnek, azonnali, talált pénz.


Hosszabb távon pedig tökéletes megoldás lehet egy jó network marketing üzlethez történő csatlakozás. Kockázatmentes, tőkebefektetés nélküli üzlet, mely rövid idő alatt képes megváltásnyi jövedelmet hozni.

2019. máj. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12%
Add el a kocsit.
2019. máj. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
De lehet, hogy csak kocsival tudnak a munkahelyre eljutni. Nem mindenkinek luxus az autó.
2019. máj. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,tanácsokat!! Igen,sajnos nagy veszteség lenne,ha eladnánk a kocsit.Bicikli ha lenne még el is gondolkoznánk rajta,de akkor is csak veszítenénk.Én gyalog szoktam munkába menni nincs vészesen messze,de a férjemnek szüksége van a kocsira,olyan munkakörben is dolgozik.Mellessleg ezt az autót max.300ezerért tudnánk eladni,ettől magasabb ár nem lene reális érte.

Viszont lenne még egy kérdésem, ma megyek "szerencsét próbálni" nagyobb üzletláncoknál megérdeklődöm,van e valami munka.Na most az a helyzet,hogy nekem nincsen szakmám se,érettségim se,pénztárgéphez sem értek (fiatal vagyok még) viszont most is árufeltöltő vagyok csak nagyon kevés a fizetésem..De a kérdésem az lenne,hogy így ha semmi végzettségem nincs,attól még felvehetnek csak árufeltöltőnek( úgy hogy kasszázni nem kell)? Esetleg húspulthoz,vagy ilyesmi? Nagyon szeretnék többet dolgozni! Szerintetek hol vagy hogyan próbálkozzak?

2019. máj. 7. 07:31
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#6

Jó lenne tudni, hogy hol élsz és mik ott a lehetőségek!

Ha Budapesten, vagy nagyobb város közelében, akkor van esélyed.

Munkaerőhiány van, tehát felvehetnek, próba=szerencse!

Én nagyon arra biztatnálak - persze munka mellett nem könnyű - hogy mindenképpen szerezd meg az érettségit és valami szakmát, mert így mindig nagyon keservesen és keményen fogjátok tudni előteremteni azt a pénz, ami a megélhetéshez kell. Ez már alapkövetelmény, nincs mese!

Olvasom, hogy panzióba keresnek takarítónőt elég jó fizetéssel, de érettségivel és német nyelvtudással!...ennyire alap már az érettségi.

Felnőttképzésben nem vesznek annyira komolyan a vizsgán dolgokat mint a nappalin (tapasztalat) mert tisztában vannak vele, hogy az emberek munka mellett végzik és az nem egyszerű, így kicsit elnézőbbek.

Te a pár sorod alapján értelmesnek tűnsz, fiatal is vagy, többet bírsz, az agyad is jobban fog, kár lenne, ha nem vágnál bele, mert később sokkal nehezebb lesz, vagy egyenesen lehetetlen.

2019. máj. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Heves megyében élünk,nagyobb városban.Az esti iskolát már próbáltam,de pont sz érettségi előtt adtam fel,tudom,nem kifogás de akkor haltak meg a nagyszüleim+rengeteg olyan dolog jött közbe ami miatt képtelen voltam koncentrálni.Angolul egy kevrset beszélek,németül valamelyest jobban.Bár ez nem nagy előny...Viszont érdekelne ,hogy miket kérdeznének,ha elmennék állásinterjúra (árugeltöltőnek persze),mire lenn ének kíváncsiak.?

Köszönöm

2019. máj. 7. 17:15
 9/14 A kérdező kommentje:
elnézést a hibákért,telóról írok.
2019. máj. 7. 18:31
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

Egy árufeltöltői munkakörnél ne számíts nagy interjúzásra!

Nem fognak ilyeneket kérdezni, hogy "Mi a motivációja?" és "Hogy képzeli el a cég jövőjét 10 év múlva?"

Felvesznek és kész!

Arra kíváncsiak lesznek, hogy tudsz e számítógépet kezelni, mennyire vagy precíz és mennyire tudsz számolni, mert egyes helyeken vezetni kell nyilvántartásban,(gépen) hogy mi kerül ki a raktárból.

No para!

A személyes adataidat fogják kérdezni, még a fizetésigényedet sem, hanem ők közlik, hogy mik az elvárások és ezért mennyit adnak.

2019. máj. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!