Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor meghalt Anyukád, te...

Mikor meghalt Anyukád, te meddig nem mentél dolgozni?

Figyelt kérdés
Táppénz, szabi vagy mire lehetett nem menni ilyenkor? Én már be se mennék amúgy, mert nem tudom így hogyan tovább az Élet, de kellunka, mert itt a gyerek, el kell tartani.
2019. júl. 4. 10:44
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
86%
Akkor mi a kérdés? Van egy gyereked akiről gondoskodnod kell. Őszintén sajnálom a veszteséged, de a gyásztól lehet dolgozni hogy az élő szeretteidről gondoskodhass. A főnökök ilyenkor figyelembe szokták venni hogy dekoncentrált az ember. A kolléganőm, akinek tavaly hunyt el az édesapja, három napot nem jött, ez alatt intézte a temetést meg a szükséges dolgokat.
2019. júl. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Értem. Ez a baj a mai Világgal, hogy még a gyászra sincs idő. Robotok vagyunk
2019. júl. 4. 10:54
 3/39 anonim ***** válasza:
69%

3 nap szabadság jár közeli hozzátartozó halála esetén. Szomorú, de az élet nem áll meg. Pláne, ha gyerekeid vannak.

Táppénzre ezzel nem mehetsz, hiszen semmi bajod, így tappenzcsalas lenne. Szabadságot vehetsz ki, ha engedi a munkáltató . De jobban jársz, ha dolgozol, ha lefoglalod magad, koinynebben megy a gyasz feldolgozása

2019. júl. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
43%
Ne vedd rossz néven, de mit vársz? hogy egy hónapig otthon ülhess? Az nem fog menni. Nincs rá egészségügyi okod. A munkáltató meg-jogosan- nem köteles fizetni valakit aki nem dolgozik. A gyereked érdekében állj fel, és tedd a dolgod.
2019. júl. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
83%
2 nap temetési szabadság jár ilyenkor, a normál szabadságon felül. Munkáltatótól függ, nálunk kiadták bemondásra (ezzel azért nem viccel az ember...), de van, ahol bekérik a halotti anyakönyvit hozzá igazolásnak.
2019. júl. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon sajnalom, ami törtent! Sok eröt kivanok a tovabbiakban. Szerintem embertelen, hogy 3 napot adnak a gyaszra, borzaszto vilagban elünk, meg egyaltalan, hogy ezt megszabhatjak...
2019. júl. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
85%
Anno az egyik kollégámat mellettem hívták fel a kórházból, hogy meghalt az anyukája :( Azt se tudtam mit csináljak, csak kérdeztem szeretne e hazamenni, de mondta nem. Inkább dolgozik, addig se ezen gondolkozik :( Szerintem nem is nagyon vett ki extra szabit se.
2019. júl. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
86%
Nem jó magadba temetkezni semmivel, jobb társaságban lenni, dolgozni, így is rossz, de úgy csak rosszabb lesz.
2019. júl. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
87%
14 voltam amikor apukám meghalt. Úgy emlékszem nem mentem suliba egy hétig. 26 voltam amikor anyukám meghalt. Teljesen egyedül maradtam, se testvérem, se párom nem volt. Szerda, csütörtök, péntek volt a szabadnapom, hétvégén nem dolgoztam, hétfőn volt a temetés, kedden már mentem munkába. Ha úgy számoljuk, akkor csak 4 napot hiányoztam a munkából.
2019. júl. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
61%
"Szerintem embertelen, hogy 3 napot adnak a gyaszra, " Nem a gyászra adnak három napot, hanem az ügyintézésre. Lelki élete munka közben is lehet az embernek. És ami azt illeti jobb is az embernek ha ilyenkor nem gubózik be, a megszokott közösségében van.. Szerintem meg az a durva, hogy vannak akik egy halálestben is csak kibúvót látnak a munka alól. Ex munkatársam ilyen volt. Mindenki tudta hogy utálta a testvérét, de ő előadta a nagy gyászolót.. majd egy hónapig nem jött vissza melózni, de morogni persze tudott hogy kevés lett a fizetés.
2019. júl. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!