Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom rajtam veri le az...

A párom rajtam veri le az évekkel ezelőtt elszenvedett sérelmeit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

3-4 évvel ezelőtt történtek a dolgok, 2 lány is megcsalta. Mi 4 hónapja vagyunk együtt, képtelen megbízni bennem. Amióta együtt vagyunk, én azóta mindent megteszek, hogy érezze, hogy szeretem és nem kell más. Az a rögeszméje, hogy én találok jobbat, meg visszamegyek exemhez, mert úgyis visszakönyörgi magát stb. Nem érti meg, hogy sosem kezdeném újra a volt barátommal, mivel 1, én Őt szeretem, nem az exemet, másrészt pedig ha ő nem lenne, exem akkor sem jöhetne szóba, és tudja jól az okokat is, hogy miért. Engem is megcsaltak, de én bízok benne, és tudom, hogy nem csalna meg. Ő miért nem tud bennem bízni? Tudom, hogy 4 hónap nem nagy idő, de hogy őszinte legyek, néha elegem van. Ha olyan napja van, vagy simán feszült, akkor én vagyok a boxzsák.


Kérlek ne mondjátok, hogy hagyjam ott. Szeretem és tudom hogy ő is. Több dolog miatt is feszült (külföldi munka stb), megoldást várok Tőletek, nem akarom elhagyni.


Köszönöm.



2012. máj. 17. 22:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Reméljük nem szó szerint érted azt hogy leveri rajtad a dühét.
2012. máj. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismertem egy dettó ilyet.Mondhattál neki bármit,vagy csinálhattál,nem változott meg.Megszoksz,vagy megszöksz.
2012. máj. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem, dehogyis, nem bánt. Csak én "szívok" az exnői miatt. A legújabb hülyesége az volt, hogy megtiltotta, hogy találkozzak exemmel. Kijelentette, hogy ha találkozunk, akkor köztünk vége. Én meg csak pislogtam, hogy mivan???? Egyrészt milyen jogon tilt meg bármit, másrészt nem is tartjuk a kapcsolatot exemmel, szóval feleslegesen csinálja a cirkuszt.
2012. máj. 17. 22:16
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
VErd ki a balhét, hogy nem az exei vannak és marha sértő, hogy téged is olyannak néz, mert ennyi erővel ne legyen akkor senkivel...
2012. máj. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Bocs, nem az exe vagy. De hiába szereted, ezt hosszú távon nem fogod elviselni.
2012. máj. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

én simán meg tudom nyugtatni, ki féltékeny.

az egyiknek csak annyit mondta: az exszel akkor sem jönnék össze, ha te nem lennél.

a másik amikor meglátta a volt barátaimmal a képeket rólam, könnyes szemekkel ordibált velem,jóformán r*bancozott, mire én őt a legkedvesebb mosolyommal átöleltem, hogy na látod én pont ezért nem nézem meg a te régebbi képeidet, én nem bírnék azzal szembenézni, amivel most te.

és minden áldott szitura oltári szeretet önt el és egyből megnyugszik a másik.

elég egy mosoly és egy kedves hang.

2012. máj. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

*a

*m

2012. máj. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor viselkedsz jól, ha nem bizonygatod az igazad. Ráhagyod, hadd tombolja ki magát, aztán legyen boldog.

Hiába győzködöd, akkor sem fog neked hinni. És ne mondd azt, hogy soha, mert te sem tudhatod. :) (ezt egy olyan ember "tanította" meg nekem, aki sokáig győzködött arról, hogy nem csalna meg...és lám, mégis megcsalt. :))Szóval csak óvatosan a szavakkal. De az ő lelki állapotán ez úgy sem segít semmit.

2012. máj. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, mint a párod, pedig engem nem csaltak meg. A különbség annyi, hogy én ezt csak magamban csinálom, maximum viccesen hozom fel a barátomnak néha, de semmiképp sem támadóan.

Annyi lehet a baj, hogy saját magával nincs kibékülve. Egy rakás micsodának látja magát hozzád képest, és nagyon sok idő és türelem kell hozzá, mire ez változik. Dicsérd sokat és őszintén, a külső-belső tulajdonságait is. Ha nem kérdezi, akkor is mondd neki, hogy szerencsésnek érzed magad, hogy ő van neked, és tényleg tökéletesnek látod. Próbáld növelni az önbizalmát.

Nem benned nem bízik, hanem magában. Amíg nincs kibékülve saját magával, addig azt is nehezére esik elhinni, hogy tényleg pont ő kell egy olyannak, akit ő tökéletesnek tart.

2012. máj. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Velünk is ez volt, az egyik exe megcsalta, és a kapcsolat elején, folyamatosan meggyanúsítgatott, pl ha látott egy fiúval beszélgetni, akkor rögtön ment a kombinálás.. De én kis naiv, mindent elnéző lány voltam, együtt maradtam vele, csak tűrtem és tűrtem... Vagyis veszekedtünk folyamatosan, de nem szakítottam vele. Aztán eljött a pont, hogy megelégeltem ezt, és megmondtam neki hogy engem ne hasonlítgasson senkihez, mert én nem az exe vagyok, és már nagyon elegem van ebből, ha annyira az ex jár a fejében, akkor menjen vissza hozzá, de engem többet ne mérjen össze azzal a k....-val. Ez egy nagyon erős veszekedés volt, már azt fontolgattam, hogy mikor mondjam meg neki hogy szakítani akarok... És ez után egyszer csak 180°-ot fordult, és nagyon nagyon ritkán féltékenykedett. Én nem is értem hogy csinálta hogy ennyire meg tudott változni, de azt mondta nem akar elveszíteni, és inkább magában tartja mert tudja, hogy úgyis hülyeség.. Azóta is együtt vagyunk, már 4 éve, és bár féltékeny, de nem mutatja ki.

Na elég hosszú lett a sztori, de próbáld meg te is ezt, hogy keményen megmondod neki hogy: ha te is választás elé állítottál, akkor én is téged, vagy befejezed a féltékenykedést, vagy hagyjuk..

Lehet hogy rávágja, hogy hagyjuk, de 2 nap múlva ott lesz a nyomodban a bocsánatkérésével, hidd el.

Remélem rendbe jöttök!! :)

2012. máj. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!