Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha anyukám nem...

Mit tegyek, ha anyukám nem engedi, hogy másik kollégiumba költözzek?

Figyelt kérdés

A giminknek nincs saját kollégiuma, ezért két opció van: a koedukált központi kollégium, ami a sulitól pár utcányira van, vagy egy távolabbi lánykollégium. Engem anyukám még kilencedikben a lánykoliba iratott, és akkor még szerettem is ott lakni, de tizediktől átvette a református egyház és minden megváltozott.  Új igazgató, új tanárok lettek. Elvették az összes szabadidőnket, lerövidítették a kimenőket. Az új nevelők teljesen kontroll alatt akartak minket tartani. Rendszeresen áttúrták a személyes holminkat, hol a jelenlétünkben, hol napközben, míg nem voltunk ott. Elvették a telefonunkat esténként, mondván, hogy nem kell mindennap hívni, írogatni a szülőknek. Az ofőnket rendszeresen hívogatták telefonon, hogy a jegyeinkről meg a magatartásunkról érdeklődjenek. A végén neki is elege lett már ebből.

Meg mivel református koli lett, ezért kötelezőek lettek az ilyen vallási programok, heti egyszer reggel 5.45-kor kellett kelni, mert reggeli áhítat volt.

Ezek miatt már nagyon utáltam ott lakni, ezért mondtam anyukámnak, hogy át akarok költözni a másik kollégiumba, ahol még maradtak helyek. A barátnőim nagy része is átjelentkezett, nélkülük meg főleg nem bírnám ki ezt a lánykolit.

De anyukám nem engedi, szerinte jobb, ha szigorúak velünk, ő is ilyen szigorú koliban lakott és túlélte. Meg szerinte a központi kollégiumban mindenféle züllött alak van, akik biztos belerángatnának a balhéba. Ezt nem tudom miért gondolja, én nem vagyok egyáltalán bulizós, nem iszok, jól tanulok, mellesleg ott is vannak tanárok, akik számon tartják az iskolai teljesítményt.

Szerintetek mivel győzhetném meg?


2019. júl. 15. 14:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
49%

megmondod, hogy ha nem iratkozhatsz át, akkor inkább az utcán alszol.

vagy akár meg is teheted, értesítik a Szülőket erről. talán is is rúgnak és akkor muszáj lesz átiratniuk.

2019. júl. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
47%
Tehát egy évet csináltál végig a régi rendszerben, aztán egyet a refikkel, és még két év van hátra? Jól értem?
2019. júl. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
58%
Hát aki azt mondja, hogy bírja ki, az eléggé barom. Nem tudom kinek hogy tetszene, ha akarata ellenére erőszakolnának rá olyan dolgokat, amiket ő nem akar. Amiben ő nem hisz.
2019. júl. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Igen, tizenegyedikes leszek jövőre, kilencedikben még állami koli, aztán jöttek a reformátusok.

Nem is a vallás a legnagyobb probléma, hanem a mindenlébenkanál nevelők meg a lehetetlen együttélési szabályaik, korlátozások.

2019. júl. 15. 15:27
 5/20 anonim ***** válasza:
61%
Ha Anyud nem engedi, hogy átköltözz, akkor szerintem albérletet kellene keresni inkább, amennyiben anyagilag meg tudjátok engedni Magatoknak. Micsoda dolog ez, hogy áttúrják a holmitokat? Még olyan is lehet emiatt, hogy valamelyik iskolatársad ellop valamit. A tanárok meg nyugodtan mondhatják az, hogy biztosan Te nem tudod, hová tetted.
2019. júl. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
61%
Tegyél a holmid közé egy jó mèretes műbrokit. Legközelebb, ha kutakodnak, had szörnyülködjenek, hátha kiraknak a koliból :D
2019. júl. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

"Rendszeresen áttúrták a személyes holminkat, hol a jelenlétünkben, hol napközben, míg nem voltunk ott."

forduljatok az ombudsmanhoz

2019. júl. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Metionin ***** válasza:
70%

De bírom ezt a felfogást, hogy ha anyukádnak szar volt a kolija, akkor legyen a tied is szar :D

Ezért szívás ha elkezdesz járni egy intézménybe, aztán hirtelen benyögik hogy innentől kezdve egyházi, aztán rákényszerítenek a vallásos hülyeségeikre. Aki ilyenbe akar járni, az eleve megy egyházi intézménybe...szerintem az ilyen hirtelen átalakított iskolákban legalább azoknak az évfolyamoknak, akik a korábbi rendszerben kezdtek, választhatóvá kellene tenni a részvételt a vallásos dolgokban.

De mindegy, ezzel nem tudsz mit csinálni. Én a helyedben megpróbálnám megbeszélni, hogy engedjen át a másik koliba és ha bárminemű romlást tapasztal a jegyeiden, akkor visszamész a jézusosba. Ha valaki rendesen tanul és rendesen viselkedik, nem kellenek apácák hogy őrizzék.

2019. júl. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon etikátlan az intézmény részéről, hogy azokra is rákényszerítik a vallási programokat, akik még állami koliba felvételiztek. Csak a kilencedikeseknek lehetne kötelező, mert ők már református koleszba jelentkeztek. Persze lehet az, hogy "ha nem tetszik ott az ajtó", de ez mióta keresztény hozzáállás? Ha nem szabadulsz ettől a helytől, fogj össze pár másik diákkal és írjatok egy korrekt, levelet a kollégium vezetőségének. Kérjétek, hogy legyenek toleránsak a más vallású/ ateista tanulókkal, akik már legalább 2 éve ott laknak.


Ami a holmiaid átnézését illeti, állami koleszban is joguk van ellenőrizni a nevelőknek, de szigorúan a diák jelenlétében. Ez amúgy pont őket védené, mert ha a szemetek előtt történik a dolog, nem mondhatjátok később, hogy eltűnt/ tönkrement valamitek.

2019. júl. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
13%

"Kérjétek, hogy legyenek toleránsak a más vallású/ ateista tanulókkal, akik már legalább 2 éve ott laknak."

De nem a vallás a gond, olvashattad, hanem hogy rövidebbek a kimenők, meg hogy a nevelők érdeklődnek az ofőnél a jegyeik iránt. :)

2019. júl. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!