Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Esti képzésre mennék az...

Esti képzésre mennék az ország másik végébe. Be tudnék így iratkozni egy kollégiumba?

Figyelt kérdés

Nincs nappali tagozatra lehetőségem, a megyémben nincs ilyen szakma, amire mennék, Dunántúlon viszont hallottam egy nagyon jó iskolát, és a weboldalukat nézve tetszik nekem is. Ott lenne ismerősöm is, aki segítene ebben-abban. Viszont nem tudom, hogy hogyan kéne megoldani a szállást, heti 3, max 4 napot kéne bejárnom a suliba, és olyan messze lakom attól a településtől, hogy az majdnem egy félnap vonatozás lenne, szóval a bejárkálás lehetetlen. Ha közelebb mennék iskolába, akkor azzal sem lennék előrébb, mert a legközelebbi iskola, ahol kitanulhatom ezt a szakmát az is 160 km.

Szóval a kérdésem az annyi, hogy ilyen esetben is beiratkozhatok kollégiumba, vagy az csak nappali tagozatosoknak jár?


2018. nov. 1. 18:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Kollégiumtól függ, van ahova csak nappali tagozatosokat vesznek, de vannak ahova a levelező/esti képzésen lévők is kaphatnak szobát. Viszont ahol van is erre lehetőség általában elég kevés férőhely van fenntartva nem nappalis diákok számára, úgyhogy nehéz bekerülni.

Ismerősödnél nem tudsz megszállni? Vagy szobát lehet még bérelni, ha nem vesznek koliba fel.

2018. nov. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!