Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az egyes családoknál...

Miért van az egyes családoknál, hogy a nagynéni/nagybácsi egy személyben keresztanya/keresztapa?

Figyelt kérdés
2010. júl. 10. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nálunk mivel apunak nem volt testvére így anyukám bátyja lett a keresztapukám és a felesége a keresztanyám. Ők voltak a legalkalmasabbak a válás ellenére. Hugom keresztszülei családi barátok, ma már meg sem ismerik hugom. Ennyit róluk.
2010. júl. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem is a nagybátyám a keresztapám. :) szerintem nincs ebben semmi furcsa. Bár én jóval több olyan embert ismerek, akinek a keresztapja nem családtag. Végülis nem tudom, melyik a jobb.
2010. júl. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok tisztában ezekkel a fogalmakkal :), de:


az én keresztapám: anyukám öccse. (bátyja sajnos már nincs velünk)

keresztanyám: apai nagymamám testvérének a lánya.


Apukámnak nincs testvére, anyukám öccsének nincs felesége.


Nagybácsim, nagynénim nincs, legalábbis még sosem hívtunk így senkit és nem is tudom az mit jelent pontosan.


Nálunk így van, ennyivel tudtam segíteni :)

2010. júl. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem a kereszt szüleim a nagynénikém és a nagybácsikám.

Anyám nővére,és bátyja a kereszt szülők...(ők egyben a nénikém,és bácsikám is)

2010. júl. 11. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azert, mert egy testverben a szulo jobban megbizik, mint egy baratban. Egy barat eltunhet, egy baratsagot fel lehet adni barmikor, de egy testver/nagybacsi/nagyneni jobb esetben szinte mindig resze marad az eletednek. Nekem sem volt olyan baratom/baratnom, akit megtisztelhettem volna azzal, hogy felkerjem erre. Igy a testveremet kertem meg es a feleseget, akik egyebkent is nagyon szeretik a fiamat. Szoval akkor miert ne ok inkabb, mint egy barat, akivel lehet, hogy 5-10 ev mulva nem is tartjuk a kapcsolatot?
2010. júl. 11. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mikor a babát vártuk a párom testvérét nem érdekelte a baba, s én se voltam vele jóban. Ezért egy baráti párra gondoltunk akik végig érdeklődtek a baba iránt de amint megszületett mintha nem is léteznénk, megszaktították velünk a kapcsolatot. A párom tesójáék meg pont fordítva, elég volt egyszer látnijuk s a rabjai lettek, imádják látogatni a picit s így alkalmunk volt jobban összeismerkedni. (ráadásúl a keresztelő is elég későn volt így az idő is a nagynéni melett szólt.)

Szerintem ezzel is a családon belüli összetartozást erősítik meg a generációk s testvérek között. Persze idővel elválik ki a rátermetebb,a gyermek érdekeit néző keresztszülő, mert lehet rokonban de barátban is csalódni.

2010. júl. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy tévedek, de olyan ennek a kérdésnek a hatása, mintha ez egy negatív dolog lenne. Szerintem nagyon pozitív, személyes tapasztalat miatt.

Apámnak volt egy alkoholista házaspár ismeröse, anyu beleegyezése nélkül kérte fel öket apám, hogy legyenek a keresztszüleim. Keresztelö után színét sem láttuk egyiknek sem.

Húgom esetében azt hitték, jó döntés születik, azt a hölgyet kérték fel szüleim keresztanyának, akinél a nagymamám dolgozott éveken keresztül dadaként, és a fiú akire vigyázott, ö lett húgom keresztapja. Milliomos család. Ök is ugyanezt csinálták majdnem, azt hiszem egyszer látogatták meg húgomat, kapott egy kisebb ajándékot. Ez is tizenakárhány évvel ezelött volt, azóta ök is kámforrá váltak.

Most várom az elsö kislányomat, neki húgom lesz a keresztanyja és párom öccse a keresztapja. Így elkerülhetöek az ilyen szemétségek, hogy le se sz*rják a gyereket...

22/L

2010. júl. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ma 17:56 -nak

Sokszor a rokonoknál is előfordul,hogy igaz keresztszülők de ugyanúgy nem foglalkoznak a keresztgyerekkel..

Nekem a keresztanyám az anyám nővére..Amikor gyerek voltam sem kapkodott értem,de már lassan 20 éve nem láttam...

Ugyanígy van a nővérem is meg a húgom is..Nővérem keresztanyja és húgom keresztszülei is rokonok..Anyám és apám testvérei...Sőt a férjem keresztanyja is rokon,és a férjem több mint 15 éve nem látta..Szóval teljesen mindegy,hogy ki a keresztszülő..Amíg a gyerek kicsi még mennek páran,még foglalkoznak páran a keresztgyerekkel..Később ennek is vége lesz...

Ma már nincs jelentősége a keresztszülőségnek...(sajnos)

Csak megjegyzem én ezért sem kereszteltem meg a fiam..Ha egyszer keresztelkedni akar akkor felnőttként is megteheti...

2010. júl. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!