Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy kezeljem ezt a helyzetet...

Hogy kezeljem ezt a helyzetet a nagszülőkkel?

Figyelt kérdés
Nagymamám szokott vigyázni a lányomra, ami mindenkinek jó, ő is igényli, szóval nem "rásózom" a gyereket, viszont előfordul, hogy az étkezéssel kapcsolatosan felülbírálja a döntésemet, mondván, hogy 40 éve se volt a gyerekeknek bajuk ha fél évesen rántottgombát ettek. A lányomnak pl. fáj a hasa a gombától, és nagyon nehezen értette meg, hogy bár már 3 éves, de ne adjon neki. Hogyan lehetne normálisan, nem vitatkozva a tudtára hozni, hogy nem biztos hogy jó a gyereknek az, amit ő adna, vagy legalább fogadja el a döntésemet, ha én valamit nem akarok neki adni, akkor azt ő se adja?

2020. jún. 12. 22:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Mondjátok meg a mamának, hogy a gyerek nem szereti ezt vagy azt az ételt. Olyan már régen is volt, hogy valaki nem szeretett valamit.
2020. jún. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

ha írnál neki egy listát, hogy mama, nagymama, ezeket inkább ne? és előtte elmondanád neki, mennyire hálás vagy, hogy főz a kislányodnak?


esetleg fel is tupírozhatod: a gombától mind éjjel hány...

2020. jún. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
az én nagyimnak is kellett pár alkalom, húú több tucat, amire megértette, hogy nem ehetek a tejes és tejfölös dolgaiból. Nem sértődik meg, kaptam külön salit is már, meg elmondja, ha van egy sütiben. Nem tudom, a te nagyid milyen...ők nem hallottak ételérézkenységekről
2020. jún. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
minden*
2020. jún. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Itt nem a nem szeretéssel van a baj, mert a gyerek megenné, csak aztán fáj tőle a hasa, ordít egész ejszaka. Pl. én a gyerek étkezésénél odafigyelek arra, hogy ne egyen olyat, amiben nyers tojás van, ő meg felülbírálja a szavamat, és adja neki. Nem vagyok túlféltő anya, de tudom milyen a szalmonella, és ha lehet akkor inkább megkímélném ettől még a gyereket
2020. jún. 12. 22:23
 6/13 A kérdező kommentje:
A gyerek egyébként nem érzékeny/allergiás semmire, szinte semmit nem tiltok tőle. Mindent ehet, ami jólesik neki, és nem lesz tőle baja. Nálam a nyers tojás a mumus
2020. jún. 12. 22:25
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

én nem azért írtam, értem, hogy nem érzékeny...csak, hogy megértse, hogy nem akarod, mert rosszulesik neki. Hogy ne adjon, tök mindegy, miért.

Falusi tojáson nőttem fel amúgy, a nyers piskótatésztamaradékot nyalogatva.

De más magyar étel nem is jut eszembe nyers tojással.

2020. jún. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én is ezeken nőttem fel, és nem is örökre akarom ezektől tiltani, de nem olyan régen volt rotás, ami egy kicsit hazavágta az immunrendszerét, így nem érzem szükségét annak, hogy jelenleg ilyeneket kapjon. Konkrétan nyert tojásfehérjehabról van szó
2020. jún. 12. 23:11
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

Értem, hogy nem a nemszeretéssel van gond, de attól még mondani lehet, mert azt talán megérti.

Amúgy milyen kajában van nyers tojás, ami nyers is marad, a atárbifszteken kívül? Ez nem kötözködés, csak kíváncsi vagyok rá. Én is sok ételet készítek nyers tojással, de mire elkészül, már nem lesz nyers, mert megfő/megsül.

2020. jún. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szokott csinálni olyan tojáshabot palacsintához, hogy felveri a tojásfehérjét, rak hozzá valami gyümölcsöt, pl epret vagy málnát, és akkor azt a palacsintával esszük. Egyébként nagyon finom így ez a gyümölcsös tojáshab, csak én egyszer szalmonellás lettem tőle, és 4 napot voltam kórházban. Amúgy ha jól tudom, akkor a tiramisuban is nyers a tojás
2020. jún. 15. 12:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!