Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ha a nagyszülö olyanokat...

Ha a nagyszülö olyanokat talàl ki csak mert mult héten nem hivtam fel es valoszinü ezt sérelmezte, hogy mi a halàlàt kívànjuk stb, akkor most a sajàt apàmtol (a fia), mit vàrjak?

Figyelt kérdés

Elöre jelzem mert nem tünik annak de magyar értelmiségi csalàdrol van szo.

Nem egyszer fenyegetözik mama(volt màr hogy öngyilkossàggal is), mert minden hétvégén talalkozni akar én meg szeretném a sajàt életem is élni, nekem ez sok, es szàmtalanszor zsarol is, hogy biztos nem szeretjük meg azért nem akarjuk làtni amitöl amugy is màr gyomoridegem is volt.

Igy megbeszéltük hogy ne zaklasson de talàlkozunk sziveses de nem hivogasson ne zaklasson.


Az öngyilkossàgi fenyegetözéseinél a sajàt apàmat (az ö fiàt)is ellenem forditotta es apa ugy volt vele ha meghalna, miattam tenné es ki is akart tagadni.

Aztàn amikor azt mondtam feljelentem becsületsértésért elhallgatott mindenki.béke lett.


Azutan hogy nem vettem neki fel a zaklato hivàsait ram hivta a rendöröket mama azzal, hogy biztos eltüntem. Igy velük kellett beszelgetnem.

A csalàdom mondta neki hogy mama ha még egyszer rànk hivod a rendört mi is ràd fogjuk. De amugy sikerült egyenesbe jönni es szeretettel eltölteni a napot.


Köv héten nem hivtam.

Erre most gondoltam megkerdezem hogy van megyünk e sètàln vhova etc.


Erre elkezdi azt mondani hogy csaladtagom (6 eves)a halàlba kivànta öt meg elkaparni temetöbe, multkor es biztos mi tömjük ilyenekkel a fejét (soha senkit nem kivanunk a halàlba a csaladunkban szeretet van!!)szoval egy kisgyereket is belerancigàl ilyenekbe.


Apànak megirtam hogy mi van, hogy mit kaptam arra vàlaszul, hogy felhivtam hogy van. Es hogy ilyeneket àllit. Holott egy kisgyerek ilyeneket nem beszél söt nagy szeretettel hiànyolta is mamàt és beszélgetni is akart vele telon. De igy ugye ertelemszerüen nem adtam àt a kicsinek a telot.


Most azt nem tudom. A sajàt apàm (akit szeretek meg gondolom nem kell bemutatni mint jelent az apa szo)megint ki fog tagadni erre a kamura vagy milyen reakciot vàrhatok?


Illetve mit tehetnék mama kreàlt vàdjai ellen?



#nagyszülö hazudik
2020. jún. 14. 10:41
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
96%
A nagymamád a demencia kezdődő tüneteit mutatja, aminek része az üldözési mánia is, hogy őt bántani akarják. Ne kezeljétek normálisként, mert már sajnos nem az. Lesz majd még olyan is, hogy loptok tőle, meg hogy bejárkálnak hozzá idegenek. Ki kell vizsgáltatni.
2020. jún. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
89%
te nem az én anyámról beszélsz véletlenül?
2020. jún. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
71%
Apád szintén nem normális, lehet, hogy elmeproblémákat örökölt az anyjától, ha a mama mindig ilyen volt, akkor ez nem is az öregségtől van. Távolodj el tőlük, csinálj saját életet magadnak, ne azon rugózz, hogy az apa meg a nagymama így meg úgy. Vagy még te is gyerek vagy?
2020. jún. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
22%
Én attól még a saját életem élem, hogy gondoskodom az idősebb családtagokról.
2020. jún. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
71%
Ez így nem gondoskodás, hanem szolgai behódolás, hogy ugrasz a zsarolásaira.
2020. jún. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
93%
én értem, amit a kérdező kiírt. anyám csinálta velem, a lányával ugyanezt. napi 8-10 telefonhívás és ha nem vettem fel, a 80 éves, alig járni tudó apámat felültette este 10-kor a buszra - másik városban élnek -, és leellenőriztetett. mert ő a halálomat vizionálta..
2020. jún. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
93%
Én is értem, 80-on felüli ismerős néni családja ha 4-5 havonta elment színházba, a néni előadás alatt hívogatta őket 10 percenként, hiába magyarázták neki, hogy a színészeket zavarja meg a nézőket is, ha felveszik, azt felelte, mondják meg a színészeknek, hogy egy idős néni telefonál, biztos elfogadják.
2020. jún. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
96%
A nagymamád demens, ezt próbáld megérteni.
2020. jún. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
93%

Nagymamádnál beindult az időskori elbutulás (demencia, ahogy korábban is írták). El kell vinni orvoshoz, de ha ilyen agresszív, fenyegetőző alak akkor úgyse fogja engedni (erőszakkal meg becipelni nem lehet, maximum ha ön és közveszélyessé nyilvánítják mert nektek esik vagy megpróbálja megölni magát). Sajnos nagyon ismerős a szituáció.

A telefonos zaklatások el fognak múlni, mert egyik napról a másikra el fogja felejteni, hogyan kell kezelni. Mi még előtte letiltattuk a telefonját, mert édesanyámat rendszerint hajnal 3-kor hívogatta és elküldte a jó büdös pitsába. Lehet kérni háziorvostól nővéri szolgáltatot, hogy ő látogassa, adja a gyógyszereket, esetleg takarítson ha nektek nagyon megterhelő eljárkálni hozzá az érzelmi terrorizmus miatt.

Ez sajnos csak rosszabb lesz (de ezt korábban is írták).

A végkimenetel az kb. magatehetetlenül fetrengés lesz és senkit nem fog felismerni, még a saját gyerekét se. Szomorú ez...

Apuddal ülj le beszélgetni, hogy a mama beteg, el kéne vinni a háziorvoshoz, aki lehet azt fogja javasolni, hogy gondoljátok át az idősotthonba helyezését.

(Nálunk így történt.)

2020. jún. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Jelenleg tartok attol mit akar még kavarni az életembe.

Beszolok a rendörségre biztos ami biztos.

2020. jún. 14. 11:05
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!