Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Sos el szeretnénk menni...

Sos el szeretnénk menni nyaralni de a nagymamámnak időskori betegdége van (nem komoly) csak az a lényeg higy nem maradhat egyedül és már velünk lakik 2 hónapja ti hogy mennétek el? Normális válaszokat kérek pls sos

Figyelt kérdés

2020. jún. 16. 20:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
Én busszal.
2020. jún. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Arra az időre hívjatok hozzá egy szakápolót, vagy kérjetek meg valami egyéb rokont.
2020. jún. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem maradhat egyedül, akkor kell mellé valakit találni, aki gondoskodik róla. Mi baja van, mennyi idős?
2020. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Az ápoló nem lesz ott 24 órában hacsak nem vagy milliomos. Más rokonokat bevonnék. Ha te unoka vagy akkor még fiatal vagy ahoz hogy ne mozdulj ki otthonról évekig.
2020. jún. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Hány éves vagy? Ha elég nagy vagy, elmehetnél a haverokkal, a szüleid pedig ápolhatnák addig a nagyit. Gondolom nem egyedül a te felelősséged, többes számban beszélsz, tehát többen vagytok. Elmehetnétek felváltva nyaralni.
2020. jún. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18%
Gondolom együtt akartok elmenni nyaralni (nem is kell felváltva, ezt nem is értem, aki ezt javasolta...). Beszéljetek a többi rokonnal, az tényleg nem megoldás, hogy nem mentek együtt sehova. Akár úgy is, hogy több rokonnàl lesz a nagymama, mi úgy oldottuk meg, hogy felváltva vigyáztak rá többen és átvitték egymáshoz (épp ahhoz, aki következett). Így be tudták vállalni, mert 1-1 napot mindenki tudott vállalni. Ez is lehet egy megoldás, de a legjobb az lenne, ha arra az időre valaki át tudnà venni a felügyeletét.
2020. jún. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%
Bár ha kiírtad ide a kérdést, akkor gyanítom, hogy nem opció a lepasszolás addig valamelyik rokonhoz. Máshogy ezt sajnos nem tudjátok megoldani, csak ha van pénzetek egy 24 órás felügyeletet megfizetni arra az időre, amíg nem vagytok itthon. Kérdés még az, hogy ehhez hogy viszonyulna a nagymama, ő mennyire lenne komfortos egy idegennel addig.
2020. jún. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
Én inkább meghalnék öregen, mint kitenni ennek a családot, hogy ne legyen éltük. Összedobni egy otthonra és élni az életet, dolgozni, nyaralni. Nem pedig 17-20 évesen bent ragadni egy beteggel a házban.
2020. jún. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
13%

Ötös voltam, azért kérdeztem, hogy hány éves, mert pl. egy 17 éves simán elmehet a haverjaival nyaralni, nem muszáj mindig a szüleivel menni. Persze, lehet, hogy szeretnének együtt menni, de ha nem tudják másra bízni, valakinek kell mellette lennie, akkor mégis jobb, ha legalább a kamasz el tud menni pár napra strandolni a barátaival, mintha mindhárman otthon kuksolnak egész nyáron. De teljesen más a helyzet, ha még csak 14 éves mondjuk, akkor értelem szerint együtt kell menni. De azt sem tudjuk, hogy él-e velük más felnőtt rokon, pl. ha többen vannak testvérek, és van köztük idősebb is, akkor is ki lehet úgy sakkozni, hogy legalább néhány embernek a családban legyen valami kikapcsolódása. Nem értem, ez miért ördögtől való? Kötelező együtt menni nyaralni a szülőkkel, amíg saját családot nem alapítasz?

Van egy másik lehetőség, de az nem annyira szimpatikus: be lehet utaltatni a nagymamát egy hétre kórházba, és akkor közösen is el tudnak menni nyaralni, ha együtt szeretnének, bár pont a mai időkben nem annyira biztonságos megoldás ez.

2020. jún. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8. Ez nehéz dolog. Egy normális otthon drága, nem biztos hogy a nyugdíj fedezi. Lehet hogy a család is egyik napról a másikra él, nem tudják csakúgy összedobni. Ha van ház el lehetne adni, de lehet hogy azt örökségnek szánja.
2020. jún. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!