Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit gondoltok, a második...

Mit gondoltok, a második unoka sosem olyan "érdekes", mint az első, őt mindenhol kevésbé várják a nagyszülők?

Figyelt kérdés

Az elsőnél még sírnak is a boldogságtól, a másodiknál azért már nem. Az elsőnél mindig ő a téma, a második csak "melléktéma" az első csibészkedesei mellett. Az első ultrahangképeiből kértek, a 4D-s ultahang felvételeiből is, közös családi program megnézni a picit, a második unoka képeit már csak megnézik és kész, nem kell belőle. Az első unoka háttérkép a telefonon, a második nem....


Ez általános dolog?



2020. aug. 1. 08:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
Ha ellenkező nemű akkor nem igaz.
2020. aug. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Normális családnál nem általános dolog.


A szüleim ugyanúgy örültek/örülnek a három unokának egyformán, és imádják őket, anyósomék pedig ugyanígy a hét unokájuknak.


Nagyszüleim se tettek különbséget köztünk és az unokatestvéreim között, pedig négyen vagyunk.

2020. aug. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom. Apám szülei egyedül öcsémnek örültek, mert ő legalább fiú lett. Míg én, a húgom, meg az összes unokatesóm lány. Azán öcsém is kiesett a kosárból. Náluk ez így ment. A gyerekeket amúgy is gyűlölték. Meg úgy mindenki mást is.


Anyum szülei nem tettek különbséget, pedig anyum húgának is csak két lánya született. Nálunk meg két lány és egy fiú volt/van. Nem minden nagyszülő egyforma.

2020. aug. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk nem volt különbség. Én vagyok a kisebb, és néha sok mindent hamarabb megengedtek mint a nővéremnek, mert vigyázott rám. Például bulizni én fiatalabban mehetettem mint ő, mert egy társasággal mentünk és tudták, hogy vigyáz rám. Úgymond a nagyobbik tesó "kitapossa" az utat.

Nagymamámnak például én vagyok a kedvence, mert én közel lakom és sokszor ránézek, vásárlok neki. Tesóm évente párszor jön haza, nyilván jobban örül neki, hisz ritkán látja.

2020. aug. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Nyilván. Az első unoka érkezésekor válnak nagyszülővé, a második (stb.) érkezésekor viszont már eleve azok, így kisebb a változás, amit előidéz.
2020. aug. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
De ettől még nem igaz, hogy kevésbé szeretik!
2020. aug. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk abszolút nem így volt. Persze izgalomban voltak, amikor megszületett az első unoka, de utána viszont mindig az épp aktuális baba volt a sláger.
2020. aug. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Pont ugyanakkora szeretetet kaptam, mint az unokatesómék.

Semmit :D Úgyhogy sosem éreztem magam kiközösítve :D

Mindenkinél megvolt a kifogás, ő miért nem megfelelő.


De az öcsémet nagyon-nagyon szerették, ő a legkisebb unoka volt.

2020. aug. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"De az öcsémet nagyon-nagyon szerették, ő a legkisebb unoka volt."

Na igen, a legkisebbnek mindig speciális a helyzete. Egy ideig mindenki "a legkisebb", de általában annak a "legkisebb" státusza tart legtovább, akiről végül kiderül, hogy tényleg nem születik utána több unoka - ezért szeretik őt különösen is nagyon-nagyon: mert a leghosszabb ideig ő a legkisebb, a legvédtelenebb, a legártatlanabb, a leggyengébb, stb.

2020. aug. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk is mindig az aktuális kicsi volt a kedvenc. Aztán csodálkoztak, ha elvertük.
2020. aug. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!