Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mennyi időre és milyen időközö...

Mennyi időre és milyen időközönként "normális" a nagyszülőkre bízni a babát?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmmel két hónap különbséggel szültünk. Nem egy településen lakunk. Én és a párom az én szüleimmel élünk, ők pedig albérletben, de a lány családjának közvetlen szomszédságában. A pici kezdetektől sok időt tölt a nagyszülőknél, tulajdonképpen mindig náluk van. Az apa dolgozik, a barátnőm egész nap otthon, a gyerek pedig minden nap reggeltől estig a szomszédban van a nagyszülőknél és a keresztanyânál. Tudni kell, hogy a 9 hónapos kislánynak van egy kis gond a lábaival, de kezelés alatt áll, hála az égnek semmi komoly. A minap egy beszélgetésünk után a barátnőm kiakadt, hogy ha a családja nem segítene, ő nem tudná hogy bírna el egyedül a gyerekkel, pedig egy nagyon jó természetű gyermekről van szó, aki sokat alszik napközben és egy végtelenül nyugodt, kiszámítható baba, aki az esti fürdetést és vacsorát követően azonnal elalszik. A lány és a férje folyamatosan hangoztatják, hogy szeretnének még legalább 2-3 gyereket és ma rákérdeztem finoman, hogy ha a családtagok nélkül nem bír el eggyel, mégis hogy gondolja ezt 2-3 másikkal is pluszban? Értelmes választ nem kaptam, ő úgy gondolja ha már ott laknak a szomszédban, akkor segítsenek is, mert örömmel teszik és ez a dolguk.


Nekünk is sokat segítenek a szüleim, de nem szeretnénk visszaélni vele. Ha hivatalos ügyet kell intéznünk a férjemmel, vagy el kell mennünk bevásárolni, de ebben a nagy melegben nem szívesen visszük, maguktól ajánlják fel, hogy vigyáznak rá. Ez persze max 2-3 óra, de tényleg nem várnék el többet. Ők már nyugdíjasok, együtt élünk, kölcsönösen segítünk egymáson, ha esetleg főznöm kell és nem marad a kislányom, addig elvan anyuékkal, de nem tudnám minden nap reggeltől estig lepasszolni nekik, pedig egy házban élünk. Sajnos a barátnőm anyukája elvesztette a munkáját a vírus miatt, az apukája dolgozik, de sokat van otthon. A kérdésem a következő lenne: nektek ez mennyire férne bele? Milyen időközönként és mennyi időre normális a nagyszülőkre bízni a gyermeket?



2020. aug. 19. 14:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ez nem rád tartozik, amíg nekik meg a szülöknek megfelel, addig nincs igazán probléma.
2020. aug. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de nem ez volt a kérdésem. :) Nyilván nekik ez nem gond, mert ha az lenne, nem vállalnák, pusztán kíváncsi vagyok, hogy másnál hogy mennek a dolgok.
2020. aug. 19. 14:49
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Nincs olyan, hogy normális. Kinek mi az igénye. Bátyám 1x sem hagyták még ott a szüleinknél a babát, az anyósánál pedig heti többször ott van. A párom tesójáek is hetente 1x bizros hogy 1 napra ott hagyják a nagyszülőknél a kicsit
2020. aug. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, kinek mi az igénye. A heti 1 alkalom nálunk is megvan, de ugye mi a szülőkkel élünk, szóval ez csak pár óra, de mindig mondják, hogy ha nem itt laknánk, mennyire hiányozna nekik. :)
2020. aug. 19. 14:57
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Amennyit a nagyszülő vállal. A soha semmikor semennyitől a bármikor bármennyitig minden normális.
2020. aug. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
78%
A nagyszulos kerdeshez en is inkabb ugy allok mint te. De ez inkabb szerintem a habitusunk, en is ilyen vagyok, hogy utalok mas terhere lenni, beledoglok ha szivesseget kell kerni. Es en is ismerek olyat akirol irsz, aki nagyon laza es hat hogy is fogalmazzak finoman.. . Nem probalja viszonozni a szivesseget ugyanabban a mertekben amiben o kapta azt. Lehet sokan nem ertik miert irtad ki, es sokan azt hiszik masok eleteben vajkalsz/martirkodsz. De nem 😂 detto en is ezt csinalom, probalok lazabb lenni meg olyan ember lenni aki nem fel segitseget kerni de nagyon nehez... Mindig azon torom a fejem, hogy adhatnam vissza ha kapok valamit. A mai napig nem tudom ezt magamban helyre tenni, es hogy tudnek e olyan lenni mint a baratnod de valszeg nem. De ha neked sikerulbird meg 😂 Ami meg feltunt hogy nekem is van egy masik baratnom aki vegigszenvedte az elso gyereket, vegig panaszkodta utalta az egeszet es most megint terhes. Ezt nem tudom epp esszel felfogni hogy akkor miert kell 2. 🤷 Vagy nem is volt olyan rossz? Kicsit miatta se mertem gyereket vallalni sokaig (most terhes vagyok), de persze valoszinuleg csak lelki szemetes lada voltam... Es erre azutan jottem ra hogy kijelentette probalkoznak a kovetkezovel...
2020. aug. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
Kinek mi a normális. Nektek az, hogy szülők nyakán éltek csecsemőstől, ők meg csak lepasszolják heti párszor. Amíg mindkét félnek jó, addig senkinek nem lehet egy szava sem.
2020. aug. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
26%
7es miert gond ha a szulokkel laknak? Regen divat volt a tobbgeneracios haz, sok helyen kulon szint van kialakitva.En ugyan nem igy lakom, hanem sajat hazunk van DE ha nem tudtuk volna megoldani anyagilag en se mennek alberletbe ha a szuloket nem zavarja. Lehet, hogy kezdotoket gyujtenek hitelhez nem tudhatod. Ahogy irja is, nem passzolja le a gyereket nekik.
2020. aug. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

8!


Azért értelmes, felelősségteljes ember addig nem vállal ám gyereket, amíg nincsenek megteremtve a feltételei és az önálló lakhatás pl alap....

2020. aug. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
7-es: nem a szülők nyakán vagyunk. :) Nekem van két nővérem, akik saját ingatlannal rendelkeznek, de más településeken, őket így tudták támogatni a szüleim, engem / minket pedig úgy, hogy ránk íratták a házat. Mi sem így terveztük, de mindkettőnknek itt lett jó munkahelyünk, a számlákat felesben fizetjük, mert a szüleim nem engedik, hogy teljesen mi fizessünk mindent. Nem értem, hogy miért kell ennyire eltérni a témától, de köszönöm a hozzászólásod! :)
2020. aug. 19. 16:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!