Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mindkét oldali nagyszülőtöl...

Mindkét oldali nagyszülőtöl egyformán kap a gyereked ajándékot, vagy van amelyiktől többet/kevesebbet?

Figyelt kérdés
2020. szept. 16. 09:13
A kérdező szavazást indított:
Egyformán
Anyai nagyszülőktöl többet
Apai nagyszülőktől többet
40 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ezt így nem lehet méricskélni. Nem egyforma a két oldal anyagi kerete, nem lehet összehasonlítani árban az ajándékot, max úgy, hogy a lehetőségeihez mérten ad-e.
2020. szept. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Mennyiségre apai nagyszülők, minőségre anyai.

Apai nagymama folyton hoz pár játékot az "1euro" boltokból, az ilyen üreges műanyagból készült babákat, stb.

Anyai nagymama inkább csak alkalmakkor vesz ilyesmit, de játékboltban minőségit.

Minden mással ugyanez a helyzet, pl 1 szatyor nevesincs seízű nápolyi vs 1 tábla olyan csoki, amit szívesen elmajszolunk.

Próbáltuk finoman jelezni, hogy a kevesebb néha több, de még nem sikerült változtatni, meg aztán a gyerek ugyanúgy örül az 500 forintos babának is, nem is arról van szó, csak nem győzzük már kerülgetni a házban, folyamatos az utánpótlás 😃

2020. szept. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem szoktam kérni a blokkot, hogy lássam ki mennyit költ.Nagyon gáz ha valaki azt lesi mennyiért kap a gyereke ajándékot.🤦
2020. szept. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Kis haszonleső.😅
2020. szept. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Anyóstól eddig szó szerint semmit nem kapott a másfél éves fiam.

Anyáéktól elég sok mindent... pedig anyosék is megtehetnék...

2020. szept. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Hát nálam csak anyaitól, bár ő csak azokat ismeri. Apukát ismerem, csak mivel már a szakításunk után jöttem rá, hogy teherbe estem nem kötöttem az orrára, és kész. A gyerek meg az én nevemen van.
2020. szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Konkrétan apai nagyszülőktől nem kap semmit soha. Ez nem lenne baj, de szeretetet, érdeklődést sem.

Szerencsére az én szüleim helyettük is szeretik a kisfiunkat.

2020. szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem egyformán kap. És nem az ajándék a lényeg. Szeretetet, kedvességet, odafigyelést, törődést sem kap tőlük úgy, mint a másik nagyiktól. És az a fura, hogy "rideg" nagyikkal egy városban élünk. A kedves nagyik meg 80 km-re élnek. Mégis többet találkoznak, többet foglalkoznak vele.
2020. szept. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk az én szüleim (anya vagyok) kisebb hangsúlyt fektetnek az ajándékozásra. Ha csak rajtuk múlna, kevesebbet kapnának ott a gyerekek, mint az anyósoméknál. De egy csomószor én veszem az ajándékokat, amiket ők adnak az unokáknak az ünnepekre, így nincs igazán különbség. Az árát altalában ideadják, de olykor kevesebbet füllentek, mint amennyibe kerültek. Így nem nekik kell játékboltokba rohangálniuk, a gyerekek olyat kapnak, ami tetszik nekik és mindenki boldog. Nekünk bejött ez a rendszer, és néha ugyan kicsit sajnálom, hogy nem olyan figyelmesek, mint anyósomék, de nem neheztelek rájuk, amiért nem szeretnek ajándékot vásárolni, vagy mert nem szeretnek ilyesmire költeni. 5 unokájuk van (nekem 3 gyerek, tesómnak 2), csődbe is mennének, ha mindig mindenkinek egy rakás ajándékot vásárolnának. Így is sokat segítenek, amikor unokafelvigyázásról van szó, mert heti egyszer vagy kétszer rájuk bízok egy-két gyereket.
2020. szept. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
Apai nagyszüleivel nulla kapcsolat van, ahogy apukával is,igy tőlük soha semmit nem kap. A férjemmel külföldön élünk, az ő anyjától sok ajándékot kap, ugyanúgy, mint az ő "sajat" unokái. Anyámmal ritkán találkozik, csak ha Magyarországra megyünk nyaralni, így tőle alkalmakra kap csomagot, vagy pénzt, illetve a nyaralás idején kb bármit megkap tőle, amit kiejt a száján.
2020. szept. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!