Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális, ha egy alapból...

Normális, ha egy alapból "közel álló" (dédnagyszülő) rokonom halála nem érintett meg? Épp fél órája történt az eset, szüleim ki vannak rám akadva hogy semmit sem mutatok ki.

Figyelt kérdés
2020. szept. 21. 21:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem még egyszerűen nem fogtad fel.
2020. szept. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

menj aludni, komolyan. a szüleid most fel vannak zaklatódva, és keresnek valakit, aki - a jelek szerint - te leszel.

ez most ne a balhék éjszakája legyen

2020. szept. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
1-es neeem, egyébként sem jártam oda szívesen.
2020. szept. 21. 21:33
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szerettél ott lenni, akkor nem áltál hozzá közel.
2020. szept. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen, rokoni alapon értettem
2020. szept. 21. 21:37
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem amikor a nagymamám meghalt, hónapokkal utána fogtam fel egyáltalán, és 1 évvel utána volt a legrosszabb.
2020. szept. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%
Ha a szüleid a maguk gyásza helyett azt nézik és minősítik, hogy mást mennyire érintett meg, akkor őket se érintette meg túl mélyen.
2020. szept. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%

Az szerintem egyáltalán nem normális, hogy fél órával a haláleset után az interneten kérdezgetsz erről. Még ha utáltam volna az illetőt, akkor sem.

Ez és az egész megfogalmazásod alapján én érzéketlennek mondanálak. Ha a dédi iránt nem is éreztél semmit, az érintett szülőddel azért kicsit együttérezhetnél. Lehet, hogy ő szerette a nagyszülőjét.

2020. szept. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Először is részvétem. Nekem egy dédnagyapám volt, aki tavaly nyáron halt meg. Na most, amikor megkaptuk a halálhírt, és igazából azóta sem reagáltam rá komolyabban... Persze szerettem, meg minden, viszont ritkán jártunk oda (külföldön élt). Van aki csak simán így dolgozza fel. Van aki nevet ha halál van, mert csak így tudja feldolgozni/elfogadni. A szüleid pedig kiborultak, most nehéz időn mehetnek át.
2020. szept. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Sok függ a körülményektől. Nálunk 99 éves elmúlt az öreg, és nagyon-nagyon rossz bőrben volt már. Egyszerűen már szörnyű volt nézni ahogy szenvedett. Emellett mindenféle értelemben nagyon megterhelte már a családot a gondozása, ápolása az utolsó években. Csinálták hősiesen, elsősorban a szüleim, de mikor elment az öreg, megváltás volt mindenkinek. Sajnáltuk persze, de azt hiszem mindenki inkább megkönnyebbülést érzett, mikor jött a hír, hogy vége.
2020. szept. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!