Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Megmondtam mamámnak, hogy ne...

Megmondtam mamámnak, hogy ne ugráltasson, megtehettem?

Figyelt kérdés

Mamánk bármikor feljön hozzánk nekem kell hazavinni. Emelkedőn lakunk, pont a felfele út a nehezebb. Tegnap konkrétan rám parancsolt, szószerint "Akkor menjünk!". Mivel előtte a kertről beszéltünk, hogy vinne magával zöldségeket (de ezt is csak kijelenti, hogy ő visz), én ezt arra értettem, hogy kimegyünk a kertbe. Utána mondja, hogy nem, hazaviszem. A kocsiban szépen nyugodtan mondtam neki, hogy máskor legyen szíves ne rám parancsolni, hanem megkérni, úgyis hazaviszem. Egy alkalommal volt az, hogy nem vittem haza, mert online órám volt, mondtam neki tesómat kérje meg. Mikor őt megkérte hallottam a hangján, hogy ez nem tetszik neki, hogy ellent mondtam neki.


Tudom, hogy a mamám, meg nem kéne ilyeneket mondanom neki, de ez az ugráltatása nem tetszik, már anyám is észrevette, de mivel neki az anyósa, neki sem az a feladata, hogy "nevelje" a 80 éves mamát.

Máskor is el kéne tűrnöm az ugráltatását? Apám előtt így ilyet nem jelentene ki, de már ő is észrevette, bogy van egyfajta stílusa mamámnak, alkalomadtán megmondja a véleményét neki (persze az se tetszik neki).


2020. okt. 24. 13:18
A kérdező szavazást indított:
Jó, hogy szóltál
Nem kellett volna
63 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:

Persze nem tetszett neki, hogy az autóban "kioktattam". Anyának is elmeséltem, mondta, hogy beszélhetek neki erről, csak megsértődik, mert anno náluk meg kellett tűrni az idősebb kijelentéseit, utasításait, nem volt olyan, hogy visszaszóltak.

Nem mentség az, hogy tanítónak tanulok, de mondtam neki, hogy a gyerekeket is arra neveljük, hogy illedelmesen kérjenek valamit, nem utasítva. Lehet ezt nem kellett volna mondanom, mert utána mondta, hogy ne bánjak úgy vele, mint egy gyerekkel.

2020. okt. 24. 13:26
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Egy 80 éves idős nőt akarsz illemre nevelni?


Hiába tetted jól,semmi értelme sem volt.

2020. okt. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%
Ha megtetted, egyértelmű, hogy megtehetted. A kérdés az, hogy mi lesz a következménye.
2020. okt. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonymousreview60 ***** válasza:
92%
Jogosan kérted meg.
2020. okt. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

Jogos

Legkozelebb mond h ja nem ker hanem parancsol nem viszed sehova. Max a tesod ...

Vagy apad

2020. okt. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Én szimplán kikísérném a kapu elé, aztán az orra előtt bekúrnám magam után. Mama meg mehet amerre lát, gyalog. Na így...
2020. nov. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!