Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális ha nem beszélgetnek...

Normális ha nem beszélgetnek velem a nagyszüleim semmiről?

Figyelt kérdés

Próbálok már egy pár éve közelebbi kapcsolatba kerülni velük, személyesebbe.


Évente 1x 2x látom őket akkor vagyok ott 1-2 hetet a családommal.

Mindig arról kérdeznek hogy meg yaz iskola, van e már barátom. Amikor mondom, hogy van akkor is csak annyi érdekli őket, hogy mivel foglalkozik.


Kérdezgettem őket a gyerekkorukról, első szerelemről ilyen általános bölcsességek érdekelnek amiket csak 75 évesen tud az ember.

Nem igazán válaszolnak.... elviccelik a dolgot, hogy mit kiváncsiskodom...meg h azok más idők voltak.


Engem ez elkeserít mert sose lesznek "rendes" nagyszüleim akiknek elmesélhetek dolgoat, simán nem reagálnak rá...amúgy apukám (a fiuk) is ilyen...nem kérdez semmit rólam csak mondja, hogy szeret és ha mondok valamit ami foglalkoztat azt mondja ,,nem tudom erre mit mondjak" vagy ,,ugyis tudod mit mondanék"....


multkor volt otthon egy veszekedés a családban erről, az öcsém (lázadó korszakában van és nagyszájú) megjegyezte, hogy bezzeg az xy-nak rendes nagyszülei vannak a miénkek meg olyanok mint valami felbérel t szinészek. Apukam egyetértett én meg az öcsémmel értettem egyet.


Egyáltalán nem érzem magam közel hozzájuk, jelenleg ha meghalnának nem rázna meg mert úgyis csak statiszták. (17 f)


2020. dec. 2. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Ilyenek. Nem tudják kimutatni a szeretetüket.

Anyukád hogy viseli apátok ridegségét?

2020. dec. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Apukám egyáltalán nem rideg, csak beszélgetni nem tud. Sokat ölelget meg van közös hobbink de személyes dolgokrol nem beszél..
2020. dec. 2. 19:41
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
Nem könnyű olyan emberrel beszélgetni, aki mentálisan leépülőfélben van ill. az agya nincs megfelelően karbantartva. Ha bezárkózik a saját világába ill. csak az M1 tv-t nézi, akkor sokat nemigen várhatsz tőle. Persze nem általánosan kell kérdezni őket, hanem konkrétan rákérdezni a dolgokra. Egyébként a legtöbb családban ez így van. Én is csak most öreg koromban kezdem hiányolni, hogy szinte alig tudok valamit a nagyszüleim körülményeiről, igaz elég késői unoka voltam és bizonyos dolgok akkor nem is merültek fel bennem kérdésként, csak most (amikor már késő). Pl. hogy apai nagyszüleimnek 4 fiúgyereke született és ők sorban egymás után meghaltak, csak az apám, a legfiatalabb maradt életben. Nemrég a myheritage oldalon próbáltam megkeresni az anyakönyvek alapján őket, de csak annyit tudtam meg, hogy a két első kisfiút Bélának hívták, az első még 1 évet sem élt (nyilván valamilyen gyerekbetegségben halt meg 1910 körül).
2020. dec. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
17/f és arról kérdezik a nagyszülei hogy van e barátja odafigyelj
2020. dec. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

Ilyenek. Sokat nem tehetsz ellene.


Az ilyenek úgy élik az életüket, mint egy oktondi kis egér, aki semmiről nem gondol semmit, vagy szimplán nem tudja kimutatni/elmondani.


Szerintem ez borzasztó, az ember azért ennél többet is tud.

2020. dec. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem értem, mi a lónak a fszáért kell egy ilyen kérdésbe belekeverni a politikát... Menjél akkor, aztán telefonálj be az ATV fórumba, aztán sírd ki a bánatodat te... Inkább megtartom magamnak a korod iránti tiszteletem jeléül, hogy mit gondolok rólad...

Egyébként vannak ilyen emberek, akikkel nehéz - vagy szinte lehetetlen elbeszégetni.

Bár, nekem az a tapasztalaton, hogy pont inkább rengeteget tudnak beszélni az idősek.

Tudod, az a baj, hogy évente, félévente látogatod őket, így nem engednek eléggé közel magukhoz. Az időseknek pont, hogy az kell, hogy legalább havonta látogasd meg őket. Ilyen ritkán találkozol velük, ne számíts éjszakákon át tartó beszélgetésekre...

2020. dec. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne általánosságban kérdezgesd őket, hanem konkrét kérdést tegyél fel nekik, amiben csak egy-egy részletre vagy kíváncsi. Ne általánosságban kérdezgesd, hogy mesélnél erről vagy arról? Ez így pont olyan, mint mikor valakitől azt kérik, hogy mesélj/mondj magadról valamit.

Első szerelemről ne kérdezgesd őket, mert lehet, hogy a nagypapád/nagymamád úgy tudja, hogy a másiknak ő volt az első szerelme, aztán lehet, hogy nem is igaz. Lehet, hogy egyáltalán nem is volt szerelem. Minek rákényszeríteni, hogy adott esetben hazudjon valamit?


Pl.:

2020. dec. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

A 7-esnek teljesen igaza van. Amikor fiatalon az ember találkozik fél év nem beszélgetés után egy barátjával, akkor is hiába fiatalok, hiába történt 100 dolog velük, egyszerűen az összhang nem fog fél év teljes kihagyás után 1 tali alatt úgy kialakulni, hogy elmélyülten beleélve magatokat mindent szivesen elmondjatok egymásnak.


Ezzel a konkrét rákérdezgetéssel pedig sosem tudtam kiegyezni semmilyen téren. Gondolj bele abba az egyszerű példába, hogy mennyire illúzióromboló az, amikor egy fiú megkérdez egy lányt, hogy megcsókolhatja-e? Hát ember ne kérdezze hanem csinálja. Megszűnik a spontaneitás varázsa...


A te esetedben tényleg az a megoldás, hogyha pl. arra vagy kíváncsi, hogy milyen volt átélni az 56-os forradalmat, vagy akár ha már éltek, akkor a II. világháborút, hogy elkezded nekik mondani, hogy mennyire jó felszerelése van a mai katonáknak, mennyire nagy esélye van manapság egy III. világháborúnak, de hogy te nem vagy rá felkészülve stb. Megkérded őket, hogy ők mit gondolnak róla, és hidd el, elkezdik majd maguktól mondani és szó fog szót követni.

2020. dec. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Belegondoltam hogy milyen lehetett az 50-es években tininek lenni olyan megtört szülőkkel (vagy eggyel mert a másik meghalt) akik megélték a háborút. Első szerelem pedig nem biztos hogy pl a nagy apádnak a nagymamád volt, tehát ezt is kihagynám.

Lehet hogy az furcsa nekik hogy ritkán találkoztok ezért nem tudnak megnyílni.

Végül furán hangzik de van olyan barátnőm akivel nem nagyon lehet beszélni az mélyebb érzelmekről. Ilyenkor mintha mindketten más dimenzióban lennénk, egyszerűen nem érti miért nem látom olyan egyszerűnek a dolgokat mint ő. Nem egy lelkis típus. Viszont mindig számítani lehet rá, önzetlen a barátaival. A barátságunkat nem fekete - fehéren látom. Elfogadtam hogy ő ilyen. Sok éve ismerem, sok emlék köt össze minket. Nagyszülei talán ilyenek, de mivel nincs velük közös emlék ezért marad a felületes ismerkedés.

2020. dec. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
már miért gondolnám azt h a nagyapámnak a nagymamma az első szerelme? az igazsag erdekel
2020. dec. 3. 11:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!