Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Öreganyám szerint,és szándékos...

Öreganyám szerint,és szándékosan írom így, minden "kölket" el kell zavarni otthonról,aki nem úgy viselkedik ahogy kell,és nem azt csinálja amit a szülő/nagyszülő mond neki. Szerintetek ez normális? Anyukámat terhesen zavarták el otthonról.

Figyelt kérdés
A nagybácsim felkötötte magát 44 éve, mert őt is elzavarták fiatalon otthonról, mert amikor kimentek Németországba dolgozni fiatalon, utána sosem csinálták már azt amit mondtak nekik. Öreganyám számon tartotta a pénzüket, anyukámnak hajnalig ruhát kellet hajtogatni, vagy dolgoznia, ha valami nem tetszett. Sokszor verték meg, volt hogy hazudnia kellett kihez megy, mert nem engedték volna el, még a falubeli barátnőihez sem. Ha én nem úgy viselkedem, ahogy kell, akkor én is takarodhatok amerre akarok. ( velük élek, ők neveltek fel, kicsi koromtól fogva mivel anyukám nem tudott vállalni engem egyedüli szülőként).
2021. febr. 4. 17:42
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Helyesbítek, 4 éve kötötte fel magát.
2021. febr. 4. 17:43
 2/17 anonim válasza:
72%
Jól rá is rugnék az ilyenre.
2021. febr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Az ilyen majd cserélheti magának a pelenkát 90 évesen..remélem az ilyenek megérik azt a kort, és azt hogy teljesen magatehetlenek mivel senki nem lesz hajlandó segíteni nekik mikor már ágyhoz vannak kötve.
2021. febr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Nem, nem normális. Sajnos, egyre több az ilyen kretén "szülő".

Részvétem a nagybácsid miatt! :(

Amíg rájuk vagy utalva, sajnos tűrnöd kell. Törekedj arra, hogy minél előbb önállósodhass és elköltözhess onnan jó messzire.

Az öngyilkosság eszedbe ne jusson!!! Az életedet te alakítod, ha már felnőtt leszel, és elkerülsz onnan, már csak rossz emlék lesz ez a sok keserű év. Kitartást kívánok!

2021. febr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Anyád is remek, hogy ott hagyott... 🤨
2021. febr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Verés nagyon súlyos dolog... Úgy értelmeztem írásból hogy téged is bánthatnak fizikailag. Látleletet is lehet vetetni és szükséges lépéseket megtenni, persze az is nagyon nehéz lehet ha nincs hova menned.

Mit értenek azalatt, hogy ha "valaki nem úgy viselkedik" akkor ez meg az lesz?

2021. febr. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Azt értik,hogy aki nem az ő szabályaik szerint él. Nem azt teszi amit ők mondanak..még a politikai nézetem sem lehe tönálló, mert abban is leugatják a fejemet..és ez csak egy példa asok közül.Nekem sincsenek barátaim, senki mert soha nem mehettem át senkihez,és ide sem engedtek senkit hozzám...Teljesen rövid pórázon voltam tartva, és a mai napig is így megy ez. A faluban nagyon jól ismerik őket, tudják milyen emberek...de még merik hangoztatni,hogy nem bánják,hogy a nagybátyám felkötötte magát, mert nem állt be a sorba,és ezért kitagadták..Ez már mindenki szemében egy felháborító dolog.Amikor a suliból rossz jegyet vittem haza, haza sem mertem menni, hanem a bolt előtt ücsörögtem.
2021. febr. 4. 18:04
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Ez a szülői viselkedés 50-60-70 éve még sajnos általános volt(főleg vidéken) de ma már teljesen elfogadhatatlan.
2021. febr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
Ez egyáltalán nem normális, esetleg valamelyik tanárodtól nem tudsz segítséget kérni?
2021. febr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
29%
Ezek a nagyszülők egyértelműen áldozatok. Megnyomorította a pszichéjüket a háborúk, a parancsuralmi rendszerek, a félelem és átvették azt a mentalitást hogy erővel szerezzenek érvényt az akaratuknak.
2021. febr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!