Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy kezelitek, ha a nagyszülő...

Hogy kezelitek, ha a nagyszülők a ti gyerekeiteket kevésbé szeretik, mint a másik unokát?

Figyelt kérdés

Két kicsi unoka van a családban. A szüleim nagyon szerettek volna már unokát, úgyhogy repestek az örömtől, mikor a testvéremék bejelentették a baba hírét, totál izgalomban és lelkesedésben telt nekik ez az időszak, aztán miután megszületett a gyerek, teljesen beleszerelmesedtek.


A testvéreméket viszont fárasztja a kicsi, meg nagyon közel laknak, így jóformán minden nap ott hagyják pár órára a gyereket a nagyszülőknél egy hónapos kora óta. Mondhatni, félig ők nevelik.


Időközben mi is bejelentettük a második unokát, és bár örültek neki persze, de közel sem volt akkora lelkesedés. Értem én, lekötötte őket a másik gyerek, de azért baromi rosszul esett a lelkem mélyén, főleg, mert rendszeresen hallgattuk az áradozást, milyen aranyos, csodálatos, rendkívüli a kisbaba.


Aztán megszületett a mi gyermekünk is. Mi messzebb lakunk, nem túl messze, de csak egy kocsink van és busszal macerás eljutni a nagyszülőkig, így hétköznap, nem látják a gyereket, általában heti egyszer megyünk, hétvégén.


Nos, nem mondom, hogy nem szeretik a gyerekünket, de ha megjelenik a testvérem az övével, akkor a miénk onnantól eléggé le van tojva. A másik kerül a középpontba, csak róla van szó, vele kell foglalkozni, ő van ölben, mellé ülnek le játszani, a mi gyerekünkkel onnantól mi foglalkozunk.


A másik unokáról ki van rakva rengeteg kép, a miénkről egy darab. Soha nem hallottam, hogy bárkinek úgy áradoznának róla a szüleim, mint a testvérem gyerekéről, egyszerűen érezni lehet, hogy a két unoka közül az első az abszolút kedvenc.


Borzasztó minden héten ezt látnunk, és most már azon is elgondolkodtunk, mi lesz, ha a gyerek is észreveszi majd, hogy ő mindig csak "második". Értem én, hogy a másik unokát tízszer annyit látják, de az is fáj, hogy meg se próbálnak a miénkkel is gyakrabban találkozni, van kocsijuk, eljöhetnének néha hétköznap, csak akkor ki kellene hagyni egy napot a másik unokával és azt ki sem bírnák.


Egyszer-kétszer már céloztam a dologra, akkor nyilván ment a tagadás, hogy nem szeretik jobban a másikat, de legyünk őszinték, ezt látja az ember. Úgy érzem, lelkileg tropára mentem kicsit, nagyon bánt a dolog, hogy az én gyerekemet kevésbé szeretik.


Nem tudom, hogy kellene ezt az egész helyzetet kezelni...



2021. márc. 6. 17:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
én legközelebb, mikor odaérnek a másik unokával, és látványosan nem foglalkoznak a te gyerekeddel, felállnék, felöltöznék, és eljönnék. Ha kérdezik, miért, akkor meg megmondanám, hogy azért jöttünk, hogy együtt legyünk, de ha le se szarnak, annyi erővel otthon is maradhatsz és intézheted a dolgodat
2021. márc. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
85%

Akkor én ellenpélda vagyok :D

Az unokatesóim az apai nagyszüleimnél laknak, mi 150km-re. Ők is ketten vannak, mi is. Én vagyok a 3. legfiatalabb négyünk közül, de határozottan állítom, hogy engem szeretnek a legjobban.

Kiskorunkban is mindig mi voltunk az öcsémmel a nagy szám, hogy ott vagyunk, velünk foglalkoztak.

Mióta 13-14 évesen elkezdtem "felnőni", azóta nagyon nagyon szeretem az időseket, annyira kedvesek, látszik rajtuk az élettapasztalat, picit sajnálom is őket a magányuk miatt, de nem csak a nagyszüleimet, az összes idős nénit/bácsit annyira szívesen megismerném, beszélnék velük. Valószínűleg ezt érzik rajtam, mert ha megyünk hozzájuk akkor én egyből nekik köszönök, velük beszélgetek az unokatesóim helyett, segítek főzni, teríteni. Szerintem ha már jobban fog látszódni a ti és a tesvéred gyermekének a személyisége, akkor onnan eldől, hogy ki lesz a "kedvenc" igaziból, addig viszont tényleg csak az együtt töltött időtöl függ :/


Na az anyai nagyszüleim viszont teljesen mások.. 3 gyereke van anya nővérének és mindegyikről folyik az áradozás, pedig ők külföldön laknak, hogy ilyen jók, olyan jók, mi évente párszor megyünk pedig fél óra kocsival, de hozzájuk nem is fűz nagy érzelem. 18L

2021. márc. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék hozzájuk hetente. Havi egy találka és kész. Akkor a gyereknek is kevésbé fog ez feltűnni.
2021. márc. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
89%

Igazad van kérdező! Amúgy is sok szerintem anyóséknál hetente a pofavizit, maradjon szabadidőtök önállóan is.


Csináljatok jó kis csaladi programokat inkább.

2021. márc. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%
Nálunk is ez van. Az ő képükkel tele a ház, a mieinről talán 2 ha van. Nekik mindig csonagolnak egy rakat csokit, ebédet amikor ott vagyunk, a mi gyereinknek semmit. Nekik mindent szabad, a fiammal folyton sipítoznak. Szóvá tettük, még mi voltunk a szemetek, hogy mi követelőzünk. Ez van. Sajnos nem tudok mit csinálni, rájuk erőltetni nem lehet, csak a szívem szakad meg, mert a gyerekek imádják őket,és alig várják hogy menjünk... :(
2021. márc. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
25%

Nyilván amit irtok, hogy nyíltan kivételeznek pl ajándékok az nem helyes. De azt, hogy kit szeret jobban az ember, azt nem tudja befolyásolni.

En is pontosan tudom hogy egyik mamanak se vagyok a kedvence. Az egyiknek a nővérem a másiknak az unokabatyam. De ez nem jelenti, hogy engem ne szeretnének. És nem is kivételeztek ilyenekben nyíltan a kedvenccel soha.

Szoval szerintem itt marhára nem az a fontos hogy megjátssza a nagyi, ami nincs, hanem hogy amúgy a bánásmód egyenlő legyen.

Ha meg úgy érzed nem megy a dolog nem kell hetente menni. Menjenek ok ha a te gyereked érdekli őket.

2021. márc. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!