Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ki mit enged meg a magyszülőkn...

Ki mit enged meg a magyszülőknek az unokát illetően?

Figyelt kérdés

Megszületett az első unoka. (Az én gyermekemről van szó) Telnek múlnak a hónapok. Napról napra egyre jobban szeretik az első unokát a párom szülei. Ami bizonyos határig normális.

Viszont az utóbbi időben azt veszem észre hogy mintha már ez kezdene át fordulni beteges szeretetté.

-bárhova megyünk (akár családi összejövetel, vásárlás..) tépik ki a kezemből a gyereket. Nyilván első gyerekem, büszkélkedni szeretnék én is, ők is. De az én kezemből bárki kiveheti a saját gyerekem, míg ha én nyúlok érte mintha nem is csinálnék semmit sem. Állok ott mint egy rakás sz.r, nyúlok a gyerekemért de nem adják... vagy tolom a babakocsit egyszer csak fogják és szó és kérdezés nélkül átveszik tőlem. Kb löknek fel. Versenyeznek kinél legyen a gyerek. Persze volt már hogy szóltam érte és az volt a reakció hogy milyen tiszteletlen vagyok


-fényképet szoktam feltölteni a Facebook üzenő falamra a gyerekemről. Ismerősök láthatják csak így nem tudta megosztani a fényképet. De! Megoldja úgy hogy letölti a képet és felteszi, a kérdezésem nélkül. Majd számon kér hogy ő miért nem tudja megosztani, de nem baj mert ő megoldotta úgyhogy happy minden... az meg se fordul a fejébe hogy én nem akarom hogy holmi idegenek nézzék a gyerekem fotóit. (Az én facebook ismerőseim is olyan ismerősök akiket ismerek, és nem is akad közte olyan akit nem ismerek... )


-egy házban élünk, mert a miénk felújítás alatt van. Erre fel mindenbe is bele szólnak, de mikor szóvá teszem, akkor "hát mi nem szólunk bele semmibe és nem tudom miről beszélsz" napi 3x szokott aludni a gyerekem viszont volt már rá példa hogy 1x aludt és mikor altattam volna 5órakkor, nyilván ilyenkor fél órákat szokott délután, és jön a szobába nagy sebbel lobbal és kiveszi a félig alvó gyerekem a kezemből. Rázza meg táncol vele, a zenét hangosra kapcsolja, tvt bekapcsolja . Itt már látom hogy direkt bosszúságot akar nekem.

Egy ideje nem szívlel mert megválaszolgatok. De egyértelműen én vagyok a hibás a rossz stb . És ha mondok/gondolok valamit az nem úgy van mert én csak beképzelem.

Tudnék még mit sorolni de ez csak a héten történt pár esemény ....


Én fújom fel ennyire vagy tényleg nem normális ez az egész?

Kb úgy érzem hogy a saját gyerekem el akarják venni.

Ki akarnak engem és a férjem zárni a gyerekem életéből.

Egyértelműen stresszes vagyok. Ezt érzi a gyermekem is. Így sokat sír. Mit tehetnék?

Egy ideje itt lakunk, volt már róla szó hogy elmegyünk de kérdés hogy hova és ezt a nagyszülők is tudják és ki is használják.

Már néha olyan szinten kihoznak a sodromból de ez szándékos. A babám előtt sosem.volt ilyen. Nyilván volt kisebb nagyobb konfliktus félévente 1x-2x de ez mára már napi rendszerességű lett.

Nem akarom tőlük megtagadni a gyereket de mikor olyanokat mondanak hogy "megtanítom a gyereket sok rosszaságra fájjon majd a fejetek bőven" na az nagyon fel tud idegesíteni. Én így nem tudom normális keretek között nevelni a gyerekem. Mindig érzi rajtam hogy ideges vagyok. Mit tegyek? Én reagalom túl vagy mi? Nem tudom már hova tenni de borzasztó stresszes. Ma megkaptam azt, hogy a gyerekem csak egy becsúszott gyerek. Hol ott egészségügyi problémáim voltak és tettem azért hogy sikerüljön. Tudják ezt is. Szándékosan idegesítenek? Sokmindent úgy csinálnak hogy a férjem ebből mit se lásson. Ha mondom neki akkor egyértelmű hogy "jajj nem úgy van az drágám hát csak szeretik az unokát..."


2021. dec. 12. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Ne haragudj de miért terveztél gyereket más házába? Főleg ha ilyen idióták az anyósodék. Én nagyot röhögnék ha a nagymama kiakarná tépné a kezemből a gyerekem. De én nem élek velük, nem függök tőlük, így megmondhatnám, hogy vagy én diktálok vagy nincs unokázás. Megoldás? Költözés és anyagi függetlenedés minél hamarabb.
2021. dec. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1es ,Igazad van!! De mint írtam! Nem voltak ilyenek a szülés előtt... Bár sejthettem volna. Viszont mikor kimondja a doki hogy félig meddig meddő vagy, akkor lehet hogy inkább akörül forognak a gondolataid... mikor családra vágysz. De igen, van igazság abban amit írsz
2021. dec. 12. 13:54
 3/8 A kérdező kommentje:
"Vagy én diktálok vagy nincs unokázás " azthittem hogy ez a mondat csak az én fejemben fordult már meg. Mennyire lenne elfogadott dolog így reagálnom dolgokra ?!
2021. dec. 12. 13:57
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Ne haragudj, nem rosszindulatú vagyok csak sajnos sok nagyszülőnek elborul az agya ezért eszembe sem jutna velük lakni. Megértem a problémád. Mikor lesz kész a házatok? Ha 1-2 hónap összeszorítanám a fogam, aztán minden napra kitalálnék valami programot a babával. Próbálnék nem otthon lenni, még ha baromi nehéz is így télen. Ha hosszabb ideig kellene velük élnetek én keresnék egy picike de megfizethető albérletet. Ez sajnos jobb nem lesz.
2021. dec. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Na ez az, hogy ha ezt odavágod ő meg mondhatja azt, hogy az én házam én szabályaim. Szóval baromi óvatosnak kell lenned. De azért ezt el kellene finoman mondanod, hogy nézd ő az én gyerekem és szeretném ha betartanátok bizonyos dolgokat. Próbálj higgadt maradni, hogy ne abba kössenek bele, hogy hogy beszélsz. Facebookra meg ne tölts fel képet, így is ciki már, legalább az öreglány se tudja lementegetni. Kitartás!
2021. dec. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Remélhetőleg egy felújítás nem tart olyan sokáig. Addig is légy erélyesebb, keményebb. Ha nem akarják észrevenni, hogy átvennéd a gyereket, fogd meg rendesen és vedd el. Ha ki akarják tépni a kezedből, fordulj el, mondd hogy most nem adod át. Ha bejönnek a szobába félbeszakítani az altatást, akkor mondd, hogy "menj már ki légyszíves", ha akadékoskodik, akkor ismételd meg.

És ha jön a "dehát csak szeretik az unokát", akkor bociszemekkel "jaj, dehát én is csak szeretem a gyerekemet". Ne nyelj le mindent csak úgy, mert belebolondulsz.

2021. dec. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor nem én viszem túlzásba ezeket ?! A válaszokat illetően.. köszönöm a tippeket. Sajnos a felújítás hosszadalmas.. meg mi se tudjuk mikor leszünk készen vele
2021. dec. 12. 15:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem viszed tulzásba.
2021. dec. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!