Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nem vagyok szomorú,hogy...

Miért nem vagyok szomorú,hogy meghaltak a nagyszüleim?

Figyelt kérdés
Mama februárban nagyapa novemberben, nem érzem a gyászt egyszerűen nem akarok szomorú lenni vidáman szeretném tölteni a karácsonyt fiatal vagyok még.. Pedig nagyon szerettem őket, törődtünk egymással egész gyermekkoromat velük töltöttem a nyári szünetet, most hogy nincsenek mit lenne normális éreznem? Nem érzem a fájdalmat.

2021. dec. 17. 22:24
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
71%
Hosszabb betegeskedés után sokaknak
2021. dec. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
87%
hosszabb betegeskedés után sokaknak, az egész családnak megkönnyebbülés tud lenni hogy már nem látják szenvedni a szerettüket, benned is ez játszódhat le.
2021. dec. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
37%
Hol írta hogy betegek voltak?
2021. dec. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
57%
Sehol, csak feltételeztem. Az enyém az volt. Plusz felbaszott az első hozzászólás, amit jól tettek hogy moderáltak.
2021. dec. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem mindenki másképp kezeli a gyászt, valakinek sok idő kell, valakinek pedig nem, valaki szomorkodik, valaki pedig próbál inkább csak a jó dolgokra emlékezni.
2021. dec. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
Meggyászolhatod őket ha szeretnéd,de ha ez nem megy,az sem egetrengető.Sajnos azon már úgyse változtat semmit hogy nincsenek többé.
2021. dec. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
Nyugi nem vagy ettől rossz ember, épp csak néálad így emgy végig a dolog.
2021. dec. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%
most 24 éves vagyok, nagymamámat 11, nagypapámat 20 éves koromban vesztettem el, mind máig feldolgozhatatlan veszteség számomra, különösen az ünnepek tűnnek üresnek nélkülük, a hozzájuk fűződő viszonyom is ugyanolyan szoros volt, mint a szüleimhez. nekem a karácsony és a szülnapom is a temetőben kezdődik, utána persze nem a gyászról szól az egész ünnep, de ezt az ürességet semmi nem tölti be. idén 25-én hajnalban el is repülök külföldre, ott nem a múlton fogok rágódni.
2021. dec. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%
azt viszont hozzáteszem, hogy szerintem sem kell bűntudatot érezned amiatt, hogy közömbös vagy, mindenkinél más szerintem, valaki elfojtja, valaki megéli, valaki meg olyan felfogással rendelkezik, hogy nem mélyül el a gyászban, kb mint ahogy a szakításokhoz is hozzáállnak az emberek, engem a párkapcsolataim vége is hosszú időre padlóra tett, még akkor is, ha én akartam kiszállni a kapcsolatból.
2021. dec. 18. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
43%
Lehet hogy a mai optimista, motivációs trénerek és mások által sugalt "új hullám" miatt nyomod el ezeket az érzéseket, meg mert az ünnephez a felhőtlen boldogság tartozott. Gondolom az ünnep is emlékeztethet rájuk mert feltételezem amíg még éltek, karácsonykor együtt voltatok.
2021. dec. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!