Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nem tudom most mit tegyek?

Nem tudom most mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok ha nem fogalmazok jól de most is a sírás kerülget!Van egy kicsi 7 éves lány unokám a lányom és a vejem amikor az unokám 7 éves volt elváltak.A lányom miatt váltak el a lányom szülés után depressziós lett inni kezdett emiatt egyre többet veszekedtek elváltak a lányom Horvátországba költözött azóta nem tartjuk a kapcsolatot fél évente hazajárt a lányához most már 3 éve nem jött.Emiatt engem büntet a vejem anyja ,a vejem sokat dolgozik nemrég léptetették elő így elég sok munkája van.a velem anyja ott lakik szembe így mondhatjuk egész nap az unokájával van de én soha nem láthatom!! Rengetegszer átmentem régen is de szószerint rámcsapta az ajtót hogy én be ne tegyem a lábam a házába és hogy nem láthatom az unokám.Beszéltem a vejemmel és hidegen hagyja és az anyjának ad igazat.Elmentem a bíróságra és megítéptek nekem havi 2 órát felügyelet alatt!Mikuláskor lementem hozzájuk oda adtam az unokájának a csomagját és beszélni,játszani akartam vele nem csak 2 órát de a volt nászasszonyom csak úgy percre pontosan figyelte az órát két óra elteltével mondta hogy menjek haza hazamentem mert úgy gondoltam karácsonykor meg láthatom (reménykedtem benne).Átmentem karácsonykor a vejem is otthon volt bekopogtam és közölte az anyja hogy mit akarok megvolt már a havi két óra elkönnyeztem és kértem hogy engedjenek be ott a barátaik rokonaik elött könyörögtem.az unokám hallota a hangom kijött megkérdeztem hogy szeretné hogy a mama maradjon e?Kínos csend volt akart valamit mondani látszott rajta a nagyanyja olyan csúnyán nézett a gyerekre hogy az mégse mert pisszenni bezavarta a szobába és engem elküldtek ordibálnom kellet volna velük de semmi értelme nem lett volna.Mit tegyek hogy többet láthassam a kisunokám? már mindennap sírok emiatt.

2021. dec. 25. 23:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

Nem tudsz mit tenni, sajnálom. Ha jogerős bírósági végzés van a havi 2 óráról, akkor azt be kell tartanod, bármennyire is fáj.


A másik fél is ragaszkodik hozzá, ez van. Később, ha nagyobb lesz az unoka, akkor majd ő dönthet másképp.

2021. dec. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Hát ez borzasztóan hangzik. Még heti 2 órát is nagyon kevésnek tartanék. És a nászasszonyod meg a vejed nagyon csúnyán viselkednek. De ilyet nem lehet csinálni, hogy oda mész hozzájuk és a kislányt kérded meg, hogy akarja-e, hogy maradj. Ő még csak egy kisgyerek. Nyilván akarja. 100 százalék, hogy nagyon szeret téged. De máskor ne próbálj ilyet csinálni, mert a kislánynak lesz rossz.

Nem tudom, én biztos megpróbálnék újra elmenni a bíróságra ill. írnék levelet a vejemnek meg a nászasszonyomnak ill. mást dolgokat is megpróbálnék (keresnék esetleg valakit, aki beszél velük, felkeresnék mediátort, bár a mediátor nagyon drága). Remélem, hogy jó irányba alakulni fog ez!

2021. dec. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tényleg semmit ne tehetek?
2021. dec. 26. 00:04
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Ha annak idején nem fellebbezted meg az elsőfokú bírósági döntést akkor nem.


Illetve indíthatsz egy másikat.

2021. dec. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Hát baromira sajnálom,Át érzem a helyzeted,én azt mondom írj egy panasz levelet, hátha..


Viszont egy jó ügyvéd rengeteget tudna segíteni neked

2021. dec. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

A nagyszülői láthatás havi egy alkalom, semmilyen ügyvéd sem fog neked ennél többet kiharcolni.

Nem hiszem, hogy akkora meglepetésként ért, hogy decemberben van karácsony is...

Ahelyett, hogy random odaállítasz és a rokonok előtt alázod meg magadat, a gyereket és a másik mamát is, inkább némi együttműködés kellene, előre megbeszélni, hogy mikor alkalmas a láthatás neked és nekik is. Mikuláskor pl. előre meg lehetett volna beszélni, hogy maradsz egy órát, de szeretnél jönni karácsonykor is, ha megengedik, és nem magadat beállítani mártírnak, hogy a másik az órát nézte, de te reménykedtél.

2021. dec. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
27%

"fél évente hazajárt a lányához most már 3 éve nem jött.Emiatt engem büntet a vejem anyja"


Mondjuk nevelhetted volna úgy a lányodat, hogy ne hagyja el a saját gyerekét. Lehet a vejed anyja csak nem akarja, hogy olyan unokát neveljél, mint amilyen a lányod is lett.

2021. dec. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
Nézd, ők szemel láthatóan azt akarják, hogy örökre tűnj el az életükből, mert állandóan a kretén lányodra emlékezteted őket. Te többet szeretnél leni vele. A bíróság talált egy kompromisszumot, ezt tartsd be. Azt meg megbeszélhetted volna velük, hogy mondjuk a november helyett mész Mikuláskor és akkor megoldódott volna ez a "marha nagy" probléma. Ne erőszakoskodj.
2021. dec. 26. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
Én is ezt látom, erőszakos vagy. Gyereket ilyen helyzetbe nem szabadott volna hozni. Ez nagyon megalázó volt neki. Szerintem a másik mama is csak védeni akarja.
2021. dec. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
7 éves az unokád? És 7 éves volt, amikor elváltak, de az anyja már három éve nem látta? A sztori elején nem stimmelnek a számok. Amúgy meg kéthetente két óra elérhető és kérheted, hogy a helyi gyermekvédelmi hivatalban legyen a kapcsolattartás, a gyámhivatal munkatársa által felügyelve, hogy ne kelljen a vejeddel meg a másik nagymamával beszélned.
2021. dec. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!