Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy reagáljak nagyanyám...

Hogy reagáljak nagyanyám megjegyzéseire?

Figyelt kérdés
Nagyon nem könnyű most az életem, végzős vagyok, bár szerintem hosszabítanom kell(sok egészségügyi problémám volt ebben a félévben). Hajlamos vagyok a depresszióra, két éve sikerült kimásznom a gödörből, de úgy érzem most megint kopogtat nálam. Ma meglátogattam a nagyanyám, mindig annyira kimerültnek érzem magam lelkileg, miután eljövök tőle. Állandóan megkérdi, hogy a korombeliek, hogy haladnak, már mesteriznek, már dolgoznak, meg ilyenek, azt érezteti velem, hogy nem vagyok elég. Többször mondta, hogy nem biztos, hogy én ezt az egyetemet be fogom tudni fejezni. Korrepetálok, magánórákat adok matematikából és ma azt kérdezte tőlem, hogy tudok én annyit, hogy tanítsak(amúgy tanárnak készülök -_-), ezután mondta, hogy megkérdezte egyik tanítványom anyukáját, hogy biztos hozzám akarják küldeni, tudok én valamit neki tanítani, ezután csak annyit mondott, hogy na biztos nem a semmiért jönnek hozzám, csak tudok valamit. Annyira rosszul esett ez, annyira nem hisznek bennem, néha annyira jól esne egy pozitív löket, erre mindig ezt kapom. Már meg sem merem tőle kérdezni, hogy van, mert akkor elpanaszolja, hogy neki milyen rossz, neki mindene fáj, hozzátenném közel 80 éves és mindent egyedül meg tud még csinálni és ő maga termeli meg a kerti zöldségeket, állatokat tart és ő látja el őket. Zavar, hogy ennyire nem tud hálás lenni az állapotáért, mindig panaszkodik. Hogy tisztázzam ezt le magamba? Hogy viszonyuljak hozzá?

2022. jan. 16. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szereted csinálni? Ha igen, akkor egyszerűen nem kell azzal foglalkozni ki mit gondol.
2022. jan. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%

Én nem éreztem negatívnak nagymamád mondatait.

"...ezután csak annyit mondott, hogy na biztos nem a semmiért jönnek hozzám, csak tudok valamit..."

Ezt én kifejezetten dicséretnek érzem.


Az meg természetes, hogy panaszkodik, hiszen ahhoz viszonyít, ahogyan 5-10-20 éve volt, nem ahhoz, hogy akár halott is lehetne annyi idősen.

95 éves a szomszédasszonyom. Tavaly ősszel maga ásta (!) fel a kertjét, és panaszkodott, mennyire elfáradt benne. Mondtam neki, hogy én feleannyi vagyok és férfi, de én is elfáradok benne. Talán ez egy kicsit megnyugtatta. :-)

Süt-főz, nyaranta befőz, lekvárt főz, karácsonyra tortát sütött a lányának (aki már szintén nyugdíjas). Pár éve még ablakot is pucolt. És panaszkodik, hogy ő már annyira elfárad mindentől. :-)))

2022. jan. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól sejtem, osztatlan tanárszakos vagy. Ezt rohadtul nem könnyű elvégezni, annyi teher van egyszerre, olyan egy rosszul felépített képzés, hogy csak az fejezi be időben, aki vagy leszar mindent,és kockáztat, vagy tényleg nagyon reziliens. Ha Te megcsúsztál, nem gond, sokan vannak ezzel így, egyáltalán nem az adja a tehetséget, hogy valaki koppra pontosan időben végez. Van olyan ismerősöm,aki szintén tanáris, csúszott, de jóval tehetségesebb, mint aki időben végez..Ez nem jelent semmit. :) Eleve hosszú a képzés, szóval itt jobban meglátszik minden apró baki! Csak előre, ne add fel! Hajrá! A legjobbakat.
2022. jan. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%
Én nem látogatnám ha lelkileg ennyire lehúz
2022. jan. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!