Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van egy 1200 db-ból álló,képes...

Van egy 1200 db-ból álló,képeslap gyűjteményem. A nagyszüleim el akarják adatni velem, hogy aztán elszedhessék a pénzt. Mivel velük élek, veszélyben érzem a gyűjteményemet. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Mivel,nehéz anyagi körülmények között élünk, nagyon be kell osztani minden fillért, ezért ők az én gyűjteményemben látják a nagyobb összeget..amiből tataroztathatnák a házat, amiből persze unokaként semmit sem kapnék(semmit nem örökölnék). Eleinte nem volt gond, amikor csak egy-két darab volt, de hogy kinőtte magát, már számolgatják magukban,hogy mennyit érhet. (Ha meg semmit, akkor ne gyűjtsem,vagy dobjam ki).

Mit tehetek, hogyan lehetne egy ekkora gyűjteményt biztonságban tudnom?


2022. márc. 25. 09:01
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha van jóbarátod, akkor megkéred, hogy nála tárolhasd. Papírt azért írjatok róla még a barátoddal is.
2022. márc. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Ez egy nagyon jó,és megvalósítható ötlet. Köszönöm szépen a tippet, nem is jutott eszembe ez a megoldás!
2022. márc. 25. 09:09
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Egy jótanács még ha megengeded: adj bele mindent a tanulásba, ez a kitörési lehetőséged ebből a helyzetből.
2022. márc. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Vagy elrejted, vagy másnál hagyod egy időre. Próbálj kollégiumba bejutni, amint lehet és akkor viheted magaddal.
2022. márc. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Otthagynám másnál, nekik meg azt mondanám hogy utána kérdezgettem mennyiért lehet eladni de nincs értéke, ezért megfogadtam a tanácsukat és kidobtam.
2022. márc. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

CSatlakozom ahhoz a válaszolóhoz, hogy helyezd biztonságba.


Bár lehet, hogy nem is akarsz erről hadakozni (szóban) a nagyszülőkkel, de azért nem ártana nekik elmondani, hogy hiú ábránd az, hogy egy ilyen gyűjtemény komolyabb pénzt ér... Hacsak nem történelmi, régi képeslapokról van szó.. De ezt kétlem, mert az ilyen gyűjtők között is tízezrekért cserélnek gazdát. Nem hinném, hogy te ebbe fektetted minden zsebpénzedet, és tényleg ilyen muzeális értékek vannak a tulajdonodban.

2022. márc. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
95%
Már megbocsáss, de egyetlen egy emberről sem tudok, aki egy fillért is adna egy képeslap-gyűjteményért. Ha olyan darabok vannak benne, amik iszonyú ritkák, muzeális értéket képviselnek, vagy Sissi küldte őket Ferenc Józsefnek akkor igen, de majdnem biztos vagyok benne, hogy nem így van. Szóval ne számolgassanak, jó eséllyel semmit nem érnek.
2022. márc. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Történelmi,katonai képeslapokról van szó.
2022. márc. 25. 09:38
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
#6: Na jól egyre gondoltunk, 7 voltam :-)
2022. márc. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
És de, ebbe fektettem minden zsebpénzemet,és minden összeget amit annó alkalmakra kaptam.
2022. márc. 25. 09:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!