Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » El kellene mennem covid...

El kellene mennem covid fertőzötten a nagymamám temetésére? Bővebben lent...

Figyelt kérdés
Sajnos covidos lettem 5 napja, még mindig pozitív a tesztem. Családtól külön élek és ahhoz, hogy eljussak a holnap lévő temetésre, közel egy órát kellene tömegközlekednem oda is és vissza is (tényleg nem tudom máshogyan megoldani, a családom sem tud segíteni ezügyben). Tüneteim vannak, minden bizonnyal még fertőzök és nem is érzem magam annyira jól. Család felől nyomást érzek, hogy ott kellene lennem, max vegyek fel egy maszkot, amit én nem tartok felelősségteljesnek és biztonságos megoldásnak. Nyilvánvaló, hogy ha nem lennék covidos, kérdés nélkül mennék. Ti mit tennétek a helyedben? Előre is köszönöm az értékes válaszaitokat.

2022. júl. 5. 20:05
A kérdező szavazást indított:
Igen, elmennék így is.
Nem mennék el így.
156 szavazat
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
67%
Karanténban vagy, nem?
2022. júl. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem is érzed jol magad akkor főleg nem.
2022. júl. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
88%

Covidos voltam másodszorra,amikor egy családtagunk temetése volt.

Nem mentem el rá,mert tüneteim is voltak és nem voltam jól.

Bármennyire is ott szerettem volna lenni nem akartam kockáztatni,bármennyire is bánom azóta.

Hozzáteszem 4 családtagunkat vesztetük el a covid miatt,félre kellett raknom az érzelmeket és csak ez volt a legfelelőségteljesebb megoldás.

2022. júl. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
69%

Igazából már nincs olyan, hogy karantén meg plecsni. Ha akarsz boltba is elmehetsz. Olyan mintha náthás lennél kb.

Már nem éri el az emberek ingerkuszobet.


Viszont betegen igazából sehol sem illik megjelenni. Legyen szó covidrol vagy más fertőző betegségről.

2022. júl. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
82%

Eszedbe ne jusson. A csoda három napig fog tartani, de a lelkiismereted tiszta marad, te nem vagy felelőtlen, nem fertőztél meg senkit sem a hosszú úton, sem a temetésen.

(átestem ezen a mocsok betegségen, nem fulladtam, nem voltam lázas, orvos nem is látott, tehát könnyű eset volt, de legszívesebben mindenkinek elmondanám, életem legrosszabb közérzetét, hosszas gyengeséget, több hónapos fájdalmat okozott, aki teheti, kerülje el)

2022. júl. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
85%
Nagyanyád nem fogja rossz néven venni, ha nem mégy el.
2022. júl. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
87%
Nem mennék, a családod meg bolond. Én a covid tombolása idején voltam várandós, és meghalt a nagymamám. A családom “megtiltotta”, hogy elmenjek a temetésre, nehogy bajunk legyen.
2022. júl. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nagyon felelőtlen lenne elmenni, tekintettel arra, hogy hány ember vesztette az életét a covid miatt. A nagymamádtól pedig magadban is elbúcsúzhatsz. A család meg nem fog sokáig haragudni, gondolom.
2022. júl. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
72%
Végülis fertőzz meg xy embert akikkel a buszon lennél vagy vonaton, hátha az egyik belehal.... Nem is tudom hogy jutott eszedbe. A nagyidnak már mindegy, cserébe ő sem megy el majd a te temetésedre.
2022. júl. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
75%

A jelenleg is hatályos eljárásrend szerint a tünetmentes és tünetes fertőzött izolációja is legkorábban csak az 5. napi negatív gyorsteszt után oldható fel, egyébként 7 nap az előírt karantén ( [link] ). Szóval nem a te döntésed, hanem törvényi előírás (remélem, értesítetted a háziorvosod a fertőzésről!).


Sajnos újra terjed a vírus (már elkezdték halkan átvezényelni az ápolókat a COVID-oszályokra), és ugyan pánikra semmi ok, de egy igazolt fertőzöttnek nagyon nem kéne sem tömegközlekednie, sem temetésen részt vennie, ahol azért elég sokan vannak a leginkább veszélyeztetett populációból.

2022. júl. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!