Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek sem helyes az,...

Szerintetek sem helyes az, amit a nagyim csinál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Előre leszögezném, hogy a nagymamám párja/élettársa, aki nem a vér szerinti nagypapám, mert ők a nagyimmal elváltak, apukám fiatalabb korába, kb. 3 éve hunyt el.

Erről nem szeretnék sokat beszélni, igazából csak annyit, hogy az elején ez érthető módon nagyon megviselte nagymamámat, természetesen. Amit mi, családtagok meg is értettünk, támogattuk, úgy, ahogy tudtok, őt a gyászban.

Nos, most, hogy azt, hiszem, a gyásznak vége, a nagyim új párt szeretne találni magának, ahogyan azt én kivettem a szavaiból.Mert nagyon egyedül érzi magaát. Amivel nem is lenne baj, hiszen egyrészt nekem/nekünk semmi beleszólásunk nincsen abba, hogy kivel van és, hogy kivel nincs, viszont.

Viszont ezt egy igen sajátos módon próbálja tenni. Kb., ha jól emlékszem áprilisban volt valamiféle gyógy-kórházban valami kezelésen, ahol találkozott egy férfivel,a kivel nagyon jól el is beszélgettek, állítása szerint. Viszont csak annyit sikerült megtudnia róla, hogy hol lakik és, hogy programozóként dolgozik. A nevét sem, a számát sem, és semmifelé más elérhetőségét sem. Felajánlottam neki, hogy a Facebookon megnézem annak a településnek a hivatalos Facebook oldalát, ahol él az a férfi, de nem találam meg őt, nyilván. Azt hittem, ezt annyiban is hagytuk.

Erre, most valamelyik nap, hogy találkoztam nagyimmal, mondja nekem, hogy elkezdett beszélgetni a fickóval. Mégpedig úgy, hogy felhívta az egyik nővérkét a kórházból, aki az ismerőse, hogy nézze már meg, melyik betegeik laknak azon a helyen/településen. Megmndta neki a nénike, és még a telefonszámát ia megadta neki, mire édes drága nagyanyám felhívta beszélgettek, Messnegeren is stb.

Hát, én lehidaltam. És mondtam neki, hogy ez illegális, ezért azt a nővérkét ki is rúghatják, mivel nem lehet csak úgy semmifelé vendégről, sem betegről,/páciensről kiadni ilyen és ehhez hasonló adatokat. Mire a nagymamám csak nevtve közölte, hogy: "Dehogy, illegális".

Az eszem megáll, hogy ilyeneket csinál. Ahelyett, hogy megkérdezte volna ott helyben a nevét, ha szimpatikus neki, vagy a számát, elérhetőségeit.

Elmondtam ezt édesanyámnak is, mire azt mondta, hogy az előző párjával (akit fentebb említettem) is ugyanezt csinálta, mindenkit össze-vissza hívogaott.

Szerintetek ez normális? Vga ytúllépett egy határt?



2022. júl. 14. 19:38
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
95%
Most hol a gond? nem jelentette fel senki, nem eltt belőle senkinek semmi baja, kész mindenki happy.
2022. júl. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
74%
A növert ki kéhe rúgni. Hol az adatvédelem?
2022. júl. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Persze, persze, ez így van, #1, csak számomra egy kicsit érdekes, hogy ilyeneket csinál. gondolj csak bele, mi lett volna, ha a csávó megkérdezi, hogy mégis honnan van meg neki a telefonszáma, ha nem ő, saját kezűleg adta meg neki? Azért én biztos rákérdeztem volna helyében, te nem?
2022. júl. 14. 19:47
 4/48 anonim ***** válasza:
98%

A nővér felelőssége, hogy kiadta az adatokat, nem a nagyidé. A nagyidnak ebből nem lehet semmiféle problémája. A nővérnek is csak akkor lenne, ha a nagyid vagy a pasi feljelentené.

Ezenkívül nem ismered a körülményeket. Lehet, hogy a gyógykezelésen még nem gondolták úgy, hogy a továbbiakban is szeretnék tartani a kapcsolatot, a nagyid utólag gondolkodhatott ezen, és mivel te nem tudtál neki segíteni az elérhetőség megszerzésében, megoldotta magának. Ha azóta is beszélgetnek, akkor ez a pasasnak sincs ellenére. Innentől mi a probléma?

2022. júl. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

#4, de ismerem a körülményeket, mivel nagyim mindent elmondott nekem erről. És hát, ő ó

úgy gondolta, hogy egy vad idegennek nem fogja megadni a telefonszámát, volt már olyan, hogy más tőle is elkérte, de nem adta meg neki, mondván, nem ismeri. Aztán azt a bácsit is kerestette velem Facebookon.

Miért ne lehetne baja ebből a nagymamámnak? Fel is jelenthetik mondjuk zaklatásért. Nem tudom, hogy azóta beszélnek-e még.

2022. júl. 14. 19:52
 6/48 anonim válasza:
79%
Normális
2022. júl. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
94%

Ez jó sztori. Igaz vagy sem, de jó sztori!

Agilis a nagyi.

2022. júl. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
90%
Azért megnyugtató hogy az egészségügyben ekkora idióták férnek hozzá az adatainkhoz.
2022. júl. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, a nagyid talán fenyegeti vagy megfélemlíti a pasast? Ha nem, akkor az nem zaklatás.
2022. júl. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

#9, nem csak az számit zaklatásnak, ha valaki megfenyeget vagy megfélemlít, Az is két külön dolog.

Ha valaki akaratodon kívül a közeledbe be férkőik bármilyen módon, és felveszi a kapcsolatot veled, zavarja a közérzetedet, stb., az is zaklatásnak minősül.

2022. júl. 14. 20:09
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!