Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mamámmal hogyan alakítsak ki...

Mamámmal hogyan alakítsak ki jó viszonyt,ha semmi nem érdekli?

Figyelt kérdés
Apukám anyja mindig papanszkodik,hogy csak a másik mamám a minden,viszont ő nem is segít,hogy jobban kijöjjünk egymással.Semmi nem érdekli,nem is neszélgetünk ha ott vagyok.Mindenre amit mondok 1-2 szavas választ ad.De nem olyaz amiből újabb kérdést tudnék alakítani,vagy beszélgetést kezdeményezni.Nem mesél semmit se magáról sem az életéről az sem érdekli velünk mi van.

2022. júl. 22. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Ami nem megy azt ne erőltesd.

Lehet, hogy nem vagy neki szimpatikus;

érettséged, öltözködésed, viselkedésed, szokásaid miatt.


Fogadd el, hogy nem érdekled!

(sok ember lesz még az életed során aki levegőnek fog nézni) FOGADD EL!

2022. júl. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Kérdezd a múltjáról, mit dolgozott amikor fiatal volt, mutasson régi képeket neked, kérdezd meg milyen volt kislány korában, mi akart lenni gyerekként ha majd felnő, mit tanult, hogyan éltek a szüleivel, volt e valami háziállata, mi volt a hobbija amikor fiatal volt, csinált e valami őrültséget ami miatt esetleg kikapott a szüleitől... bármi ilyen kérdést tegyél fel neki róla, amiről tud mesélni, érdeklődj iránta.


De persze csak ha tényleg akarod, és kíváncsi vagy rá, erőltetni ne erőltesd :)

2022. júl. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el neki hogy a masik mamaddal tudsz beszelgetni viszont nala nem latod hogy erdeklodne feled


Ha tovabbra is ilyen lesz engedd el

2022. júl. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igy sehogy kb.
2022. júl. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Sehogy, ha nem érdekli az unokája, azon nem tudsz változtatni.

Ő az a fajta ember aki caak puffog, és mindent elvárna, de ő nem tesz semmit azért, hogy jobb legyen. Szerintem mindenki tudna példát mondani erre a saját családjából

2022. júl. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sakkozz vele.
2022. júl. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Próbáltam érdeklődni a gyermekkoráról, fotókat nézegetni, érdeklődni a hobbijairól de semmi nem érdekli. Kérdeztem van e olyan film amit régen látott és szeretné e megnézni vele, érdekelnek a feketefehér filmek, vagy keressek e neki olyan zenét amit ők hallgattak, de nem kell neki semmi

De közben ha nem megyek hozzá csak azt hajtogatja, hogy "nekem a másik mama az atyaságos Isten, ő meg le van tojva" ... hálátlan majomnak hív

semmi logika abban amit kér


Mi a helyes megoldás szerintetek?

2022. júl. 22. 15:25
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondanám, hogy nincs értelme így itt lenne. Ha így is úgy is szíd, nem mindegy? Nem mennék többet.


Vagy megkérném aput, hogy beszéljen vele.

2022. júl. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Apa erőlteti, hiába mondom neki mi van ha mamánál vagyok. Azt mondta akkor csak üljek ott, hogy mamának könnyebb legyen...
2022. júl. 22. 15:45
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Nyugodjanak békében, de például én sem voltam soha közeli kapcsolatban sem az apai nagyanyámmal, sem a nagyapámmal. Nekik az unokáik a lányuk gyerekei voltak, a húgom és én csak úgy...voltunk. Kaptunk jelzésértékű ajándékokat, elhívtak nagyobb családi összejövetelekre minket is, de soha nem éreztük, hogy egyenrangú családtagoknak tekintenének minket. Így nyilván mi sem éreztük egy idő után úgy, hogy nagyon erőltetni kéne a dolgot. Igen, van olyan, hogy a vérségi kötelék ellenére sem alakul ki az érzelmi kötődés. Ilyenkor nem is kell erőltetni.
2022. júl. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!