Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit gondolsz nagyanyámékról?...

Mit gondolsz nagyanyámékról? Mond el véleményed.

Figyelt kérdés
4-en élünk: mamám, papám, anyum, én. Nagyon jó anyagi helyzetben vagyunk. Szeretetben élünk. Azonban van egy probléma. Mama nem szereti és papa sem ha jön hozzánk valaki(rokon, mama papa testvérei, vagy mama testvérének gyereke) kb 10 éve senki se jár oda. Aztmondja mama "így a jó 4en vagyunk papád, te meg anyád" ide ne jöjjönnek nembirom őket kávéztatni, kínálgatni... mondja mindig mama meg papa jobb hogy nemjár hozzánk az ő testvéreik aztmondják"Van nekik is gyerekeik, családjuk legyenek el azzal" . Ide évek óta nemjön a mama nővére sem, papám öccseék sem, sem Húsvét, sem karacsonykor, sőt bevan a kapu zárva állandoan.. pár éve még mama nővérének a lánya jött ide azonban párszor jött volna és mondták nekem"ki ne menj mert az Ági itt áll a kapuba hadd csengessen majd haza megy" "mi nem birunk kínálgatni senkit üdítökkel legyenek otthon" ... de ha meghal valaki családban mennek sírnak bőgnek ott temetésekre mindenhova életbe meg semmi kapcsolatot nem ápolnak a testvéreikkel meg annak gyerekeivel .. mama és papának csak a saját gyerekei és unokái számítanak azaz leszármazottak , aztmondják a testvéreiknek is van saját gyerekuk unokajuk menjenek oda... egyébként soha nemjönnek velem meg anyuval a mamámék nyaralni, nem eszik meg azt ami jó esik nekik csak céltalanul rakják a pénzt.. sírkőre meg ilyenekre életben meg mindent megtiltanak maguktól.. temetésekre mennek csak tisztelegni életben meg nem.. csak rakják a pénzt... egyébként senkit nem bántanak, csak nem szeretik ha jön oda valaki, ne kelljen kinálni stb. Elmennek a boltba meg itthon dolgoskodnak . Soha nem tartottak névnapot szulinapot sem... mamám 65 papám 67 éves.
2022. szept. 15. 12:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%

Kié a ház?

Az szabja meg a feltételeket, akinek a tulajdona.

2022. szept. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Háát...maguknak valók. Ennyi, nincs ezen mit gondolkodni.
2022. szept. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyszüleim is pont ilyenek. És régen mi is ott laktunk még ketten anyuval, szóval négyen együtt. Megszoktam, szerintem már te is. Feltételezem, az ő házuk. Furcsa hozzáállás, dehát azt engednek be, akit akarnak.
2022. szept. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Mit szeretnél? azt, hogy kórusban szidjuk a nagyanyádékat? Ez megnyugtatna? :)
2022. szept. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
98%
Saját házában azt csinál amit akar.
2022. szept. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
99%

Te miért nem mész másokhoz vendégségbe? Rendben van hogy ők maguknak való öregemberekként nem akarnak senkit a házukban, de neked fiatalon teljesen más igényeid, szükségleteid vannak.

Persze jogilag a saját házukban azt csinálnak amit akarnak, teljesen jogukban áll letojni a velük együtt lakó családtagok szükségleteit, de attól ezek a szükségletek fennállnak.

2022. szept. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
58%
Azért bírom ezt a hozzaallast, hogy ő háza, ő szabályai, azt csinál, amit akar. De bakker ők ott 4en együtt élnek, nem? Mi értelme van annak, hogy a másik 2 főnek semmi beleszólása nincs az együttélésbe? Lehet, hogy nem a kérdezőé, vagy anyukájáé a ház, de amúgy nem mindegy? Gondolom a fiatalabb generációnak is van, amiből engedni kell, amihez hozzá kell szokni, szerintem úgy fair ha ez fordítva is megvan, és van amiből meg az idősebb enged. Ez az együttélés.
2022. szept. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%
7-es: az együttélésnél azonban az fontos, hogy ami valamelyik félnek egyáltalán enm fér bele, azt a többi tudomásul veszi és nem próbálja ráeröltetni.
2022. szept. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
79%
Csak éppen akié a ház annak joga van ott amradni, a többiek meg hát, na lehet alkalmazkodni vagy költözni.
2022. szept. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 NTBS ***** válasza:
87%
Zárkózott idős emberek. El kell fogadni őket ilyennek. És örülni, hogy még megvannak.
2022. szept. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!