Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan értessem meg a nagyszül...

Hogyan értessem meg a nagyszüleimmel, hogy külföldre fogok költözni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Huszonnégy éves vagyok és idén fogom befejezni az egyetemet, ezt követően pedig külföldre fogok költözni. Az okokat nem részletezném, mert nem képezik a kérdés részét, de a lényeg, hogy ez már elég régóta a terveim között szerepel és ennek mindig hangot adtam, ha felmerült a téma. Az elmúlt hetekben jutottam el arra a szintre, hogy már pontosan el van tervezve, hogy történne a költözés, vagyis tudom, hol laknék, hol dolgoznék, vannak kint ismerőseim, szóval minden adott.


A környezetem alapvetően jól és támogatóan fogadta a tervet; nyilván hiányozni fogunk egymásnak, de a mai korban könnyű kapcsolatban maradni és amúgy is rendszeresek lennének a látogatások. Az egyedüli kivételek ez alól a nagyszüleim, különösen a nagypapám, aki hallani se akar róla, hogy külföldre költözzek. Mert az más, mert az veszélyes, mert az távol van, mert csak ne. Ő már azt is nehezen fogadta, hogy külföldi párom van (vele a féléves Erasmus+ utam alatt ismerkedtem meg és vele fogok kint összeköltözni), akit amúgy alapvetően rendesnek tart (bár közös nyelvük nincs, hogy érdemben kommunikáljanak), de az, hogy külföldi (egyébként fehér európai, szóval nem a rasszizmus vezérli) egyszerűen árnyékot vet minden pozitív tulajdonságára.


Öt unokájuk van (én vagyok a legidősebb), és igaz, hogy én látogatom meg őket a leggyakrabban (minden hétszer egyszer-kétszer), de a testvéreim és az unokatestvéreim is rendszeresen átmennek hozzájuk, akárcsak a szüleim és a nagybátyámék, valamint a szomszédságban mindkettőjüknek vannak barátaik, akikkel összeszoktak ülni vagy akár elmenni valahova közösen, szóval tényleg nem arról van szó, hogy én vagyok az egyetlen emberi kapcsolatuk egymáson kívül. (Két kutyájuk is van, akiket mindig elvisznek sétálni, szóval még ők is adnak nekik elfoglaltságot.)


Mondtam, hogy hazalátogatnék (félévente legalább egyszer szeretnék), hogy ott van a Skype és társai, de egyszerűen csak legyintenek, hogy az nem ugyanolyan. Nyilván nem ugyanolyan, de most mit várnak? Mi olyat mondhatnék, amit még nem mondtam? Vagy hagyjam a dolgot, idővel úgyis megbékélnek ezzel?



2022. nov. 25. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Majd megszokják, nem kell emiatt idegesítened magadat.
2022. nov. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Semmit sem kell tenned. Majd megszokja.

Egy szintén külföldre költözött

2022. nov. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
24 eves vagy, ennyi, pont. Megakadalyozni nem tudjak, kiveve, ha anyagilag fuggsz toluk. De gondolom nem ez a helyzet, szoval hajra, csak rajtad all a dolog.
2022. nov. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
5%

Figyelj, végignézték, ahogy felnősz, szerettek, kényeztettek, erre te mindent borítasz avval, hogy kb sosem akarod őket látni többet.

Mit reagálnának rá?

Valószínű több érzelem szorult beléjük, mint beléd.

Menj külföldre, éld az életed.

2022. nov. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Jajj mar 4-es, nem kell itt az erzelmi zsarolas. Optimalis esetben egy szulo nem azert vallal gyereket, hogy magahoz lancolja egesz eleteben! Es termeszetesen igy van ez az unokaval is.

A gyerek egy kulon kis leny, mar 0 perces koratol kezdve, ha tetszik, ha nem. Egy darabig lehet vezetgetni, nevelgetni, ez is a dolgod, de aztan el kell engedni.

Ilyen az elet. Tessek akkor inkabb gyerekvallalas helyett kiskutyat venni, az tutira melletted lesz 10+ evig, nem megy sehova.

2022. nov. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, nem kell megérteniük. Felnőtt ember vagy, önálló döntésekkel, kénytelenek ebbe beletörődni, és nem gyereknek kezelni.
2022. nov. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
- "Ő már azt is nehezen fogadta, hogy külföldi párom van." Na és? Senkinek semmi köze hogy milyen párod van. Még a nagy szüleidnek sem. Hiszen el múltál 18 éves vagyis nagykorú felnőtt vagy! Egyébként meg nekem is külföldi párom van, pontosabban Norvég feleségem van. És én már 2011 óta Oslo Vålerenga részén élek és lakom. Van 3 gyerekem. Itt Osloban dolgozom, és itt lakom. A szüleimmel amikor közöltem hogy most Osloba költözöm, akkor nem érdekelt hogy mint mondanak. Én igy is úgy is a feleségemmel tartottam volna, akkor is ha nem egyedtek volna el. Úgyanis 2011 én már nős voltam, és 2011-ben 34 éves voltam. Most pedig 45 éves vagyok. Szóval ha felnőtkorú vagy és ahogy írtad már 24 éves akkor senkinek semmi köze, hogy hol élsz és hol laksz.
2022. nov. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ha ennyire nem akarják megérteni, akkor minél többet magyaráznál, annál nagyobb ellenállásba ütköznél. Én így inkább nem fárasztanám magam, hanem természetesnek venném, hogy külföldre költözöm, és így kommunikálnám feléjük is, ha előkerülne a téma. Majd megszokják, más választásuk nem lesz.
2022. nov. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Ők nem tudnak téged meggyőzni, Te sem őket. Ennyi. Nem kell ezt túlbonyolítani.
2022. nov. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megértetni semmit. Te mész, ők pedig majd elfogadják, mert nem tudnak vele mit tenni.

Egyébként irtó önzőnek tartom, hogy valaki megpróbáljon erről lebeszélni, csak hogy ott maradj a közelükben. Normális esetben az ember szülei és nagyszülei a legjobbat akarják neki, és az egyértelműen nem Magyarországon lesz...

Egyébként, négyeske válaszoló, gondolom te a tipikus nyálverős vagy, aki azzal jön a gyerekmenteseknek is, hogy "ki nyitja majd rád az ajtót?". A gyerek nem háziinasnak van, hogy kiválthasd vele a fizetős szociális ápolót. Neki is vannak céljai, vágyai, és nem azért született, hogy téged pelenkázzon idős korodban.

2022. nov. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!