Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit gondolsz agyszüleimről?

Mit gondolsz agyszüleimről?

Figyelt kérdés

Én 21 éves vagyok, mamámék 65 évesek. Anyumék 43- 45 évesek.

Mamáéknak 2 gyerekük van: nagybátyám és anyukám.


Nagybátyámék kB évente 1x mennek nagyiékhoz mi kB 3x. Na a történet a kovetkezo: mindig mondják mamámék hogy nekik így a jó párban vagyis ketten a papával. Első mosógép van nekik 30 éves, első mikró 19 éves , stb mondta ha ott laknánk tönkre menne a mosó gépük meg az unokák (nagybátyám 2 kisfia) szétdobálnak a játékokat meg főzni kellene még ezerrel fűteni télen. Így meg ketten vannak heti 2x főznek, nekik elég ha délután 5kor felveszik 18 fokra a termosztátot, spórolnak, nekik nem.lenne jó ha mi vagy nagybátyámék ott laknánk. Hozzájuk nem mennek a rokonok mindig mondják legyenek otthon. Évek óta a pénzt rakják, még a TV is az vastag règi tv van nekik. Első butorok, Első gáztűzhely,,, ,,



Másik nagyiméknak 3 gyerekük van: apum,meg a 2 nagynéném.... de mi sűrűn járunk oda meg a nagynéném családja is unokatesoim aztmondja apai mama else tudná nelkunk képzelni az életet sütnek főznek nekünk örülünk ha ottvagyunk



Te hogyan látod ezt? Melyik nagyszülők élnek helyesen?


2022. nov. 26. 11:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
95%
Inkább a írásképeddel, és a helyesírással foglaloznál...
2022. nov. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
95%
#11 Akkor nem én vagyok a hülye, hogy kétszer kellett elolvasnom, mire sikerült megértenem? :D
2022. nov. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
95%
Hát igen, a vesszők használata sajátos, meg tényleg hülyén ír. Mondjuk én már megszoktam a félanalfabéta gyakoris stílust.
2022. nov. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
61%
Mondok valamit,nagyanyám házával szemben volt a játszótér ahova elengedtek minket,megéheztünk,bementünk hozzá,közölte,na akkor siessetek haza,anyátok majd ad enni.egy szelet zsíros kenyeret meg nem kent volna...
2022. nov. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
84%
Ha meg olyan típus lennél, hogy azt nem szeretnéd, hogy állandóan az etetésmániájukkal nyaggatnak, "mit főzzek?", "egyél még", meg a nagyszüleid kivágják a hisztit, hogyha két hétig nem mész (mert mondjuk a pároddal csinálnál valami programot néha, meg a vőlegényed is szólt, hogy amúgy a nagyszüleidet nem szeretné veled együtt feleségül venni), akkor meg az lenne a bajod, hogy az apai nagyszüleid miért nem tudják elfoglalni magukat, miért nincs saját életük, hobbijuk, miért veled akarják kitölteni az életüket, egyszóval miért vannak rád telepedve.
2022. nov. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
87%

#12 Abszolút nem!:D Egyszerűen annyira érthetetlen volt, nem is értem hogy írhat valaki így. Na de mindegy is.

Kérdező, inkább a saját magad dolgával -pl. tanuljál meg írni- foglalkozz, ne az anyai nagyszüleidet véleményezd.

2022. nov. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
68%

12. vagyok. Próbáltam egy kicsit érthetőbbre átfogalmazni, hátha más is nehezen érti meg:


Mit gondolsz az agyszüleményeimről?

Én 21 éves vagyok, mamámék 65 évesek, anyukámék 43-45 évesek.

Mamáknak két gyerekük van: nagybátyám és anyukám.


Nagybátyámék évente egyszer mennek nagyiékhoz, mi pedig háromszor.

Mindig mondják a mamámék, hogy ők inkább kettesben szeretnek lenni a papával. A rokonok sem mennek hozzájuk. Azt mondta, nekik nem lenne jó, ha ott laknánk, az unokák szétdobálnák a játékokat, a mosógép is tönkremenne, többet kellene főzni és fűteni is. Így, hogy ketten vannak, elég heti kétszer főzniük és a termosztátot is csak délután tekerik feljebb.

Nagyon spórolnak, évek óta félreteszik a pénzt. A bútoraik, a gáztűzhelyük, a mosógépük és a tévéjük is még mindig az, amit elsőnek vásároltak.


Másik nagymamámnak három gyerekük van: apum, meg a két nagynéném. Mindannyian sűrűn járunk oda. Sütnek, főznek nekünk, el sem tudnák képzelni nélkülünk az életüket.

Te hogyan látod ezt? Melyik nagyszülők élnek helyesen?

2022. nov. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
92%
Így már sokkal jobb.:D
2022. nov. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
13%
Más probléma nélkül megértette, 17-es, a te "agyszüleményeid" nélkül is... Ez a "másik nagymamámnak 3 gyerekük van" dolog azért kissé mellément.
2022. nov. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
74%

#14


Mi imádjuk a 3 unokánkat, de ha váratlanul megjelennének, hogy éhesek, gondban lennénk.

Hét közben be vagyunk fizetve az iskolába, onnan hordják az időseknek az ebédet. Ketten vagyunk, így két adagot, levest és másodikat, amit mi ebédre-vacsorára eszünk meg. Ebédre a másodikat, vacsorára a levest.

Reggelire egy-egy tejeskávét eszünk, szelet kaláccsal.

Nekünk ennyi elég, de ebből nem tudom, hogy lehetne több gyereket megetetni.

Viszont ha tudjuk, hogy jönnek, akkor sütök-főzök amit szemük szájuk megkíván és még csomagolunk is nekik.

Ne ítélkezz, mert nem tudhatod, hogy más miért csinál úgy, ahogy!

2022. nov. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!