Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Túlnyomulós nagymamával mit...

Túlnyomulós nagymamával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Anyukám, ha nálunk van (messze lakik, így ha jön, akkor több napra) elvárja, hogy az óvodás lányunk reggeltől estig vele játszon. Amíg kisebb volt, addig ez működött, de ahogy kezd nagyobb lenni, a gyereknek is van igénye arra, hogy egyedül játszon vagy éppen a szüleivel. Ezt anyukám nem érti meg, folyamatosan nyomul. A gyerek először még viszonylag szépen, később egyre csúnyábban mondja neki, hogy hagyja most békén. Amin anyukám megsértődik és hegyibeszédeket kezd tartani a gyereknek, majd nekünk panaszkodik. Egyszerűen nem érti, hogy ilyenkor háttérbe kell húzódnia, mert "olyan ritkán látom". Ettől viszont a gyerek egyre ellenségesebb lesz vele. Hogyan lehetne ezt megoldani, hogy ne minden találkozás erről szóljon?
2023. jan. 4. 09:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Hát védd meg. Ezért vannak szülei egy gyereknek, hogy képviseljék az érdekeit.

Mondd úgy, hogy megértse

2023. jan. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
97%
Szia! Szerintem anyukádnak ezt mondd el kerek-perec. Ebben nincs semmi sértő. Ha magától nem veszi észre akkor vond be házimunkába őt is és a kicsit is, így együtt vannak, mégis külön. Kitartást!
2023. jan. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nyilván elmondtuk neki, nem egyszer, ilyenkor ált fél napig nyugi van, majd kezdődik az egész előről.
2023. jan. 4. 09:53
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Én azt hallgattam jó néhány hét kihagyás után az első találkozás első perceiben, hogy a gyerek hálátlan, mert nem ugrott azonnal a nagyi nyakába puszikat osztogatva. Szóltam, hogy nem jogos elvárás, mert az unokája többet van az ovis társa anyjával, mint a nagyival, így nyilván kevésbé ragaszkodó vele szemben. Aztán volt még pár "tiszteletlen, gonosz, önző gyerek" megjegyzése. Akkor mondtam már hangosan, hogy elég volt. A gyerek elvonult a szobájába, erre ez is baj volt. Mi szólunk mindenkinek, ha nem igazságos a helyzet, hiába sértődnek meg.
2023. jan. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
9%

Hagyd rájuk, majd ők lejátsszák.

És az anyukádat ne próbáld megnevelni, úgyse fog menni. Mondd el neki a véleményedet újra és újra, de csak nyugodtan, higgadtan. A többi az ő dolga meg a gyereké. Szólj rá a gyerekre, ha tiszteletlenül beszél a nagyival, de azért tudjál róla és mondd is el az anyukádnak, hogy valahol természetes reakció ez, ha valaki úgy rátelepedne, ő is besokallna.

Szerintem is próbálj neki feladatokat adni, elterelni a figyelmét, hogy addig se a gyerekkel foglalkozzon. És figyelj arra, hogy a gyerek mindig kialudja magát, hogy ne azért nyűgösködjön, mert a nagyi miatt felborul a napirendje.

2023. jan. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
5, nehogy már a kérdező ugrabugráljon meg figyeljen minden percben, meg foglalkoztassa a nagyit, mintha ovis lenne. A nagyinak kellene megértenie, mit varhat el egy kisgyerektől. Ha az enyémre bárki azt mondja, hogy gonosz gyerek, csak mert nem úgy nyalja a seggét, ahogy ő azt kitalálta, akkor mehetne is haza azzal a lendülettel. Akkor is, ha a nagymamája.
2023. jan. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Ha folyamatosan mondod neki és eléengedni a füle mellett, akkor keményebben kell fellépned. Nem hagyja abba többszörös felszólítás ellenére? Rendben, semmi gond, de azonnal pakoljon és menjen haza. Ha következetes maradsz ebben akkor pár alkalom után megtanul viselkedni.
2023. jan. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Menj át papagájba, ismételd el neki a fentieket, ahányszor csak kell. És mikor "éles helyzet van", akkor is nyugodtan szólj közbe a gyerek előtt, hogy "Anya, hagyjad már. Már megint nyaggatod. Megbeszéltük már, hogy ne ülj a fejére."

Érzelmileg lehet, hogy kicsit távolodni fog az unokától sértettségében/csalódottságában, de mihelyt megszokja, hogy a gyerek is külön ember, szerintem talál majd hozzá egy másik, egészségesebb utat, másképp áll hozzá, és felépül köztük egy új kapcsolat. De ahhoz ezt a mostanit sajnos muszáj kicsit szétzúzni.

2023. jan. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
4%

"nehogy már a kérdező ugrabugráljon meg figyeljen minden percben, meg foglalkoztassa a nagyit, mintha ovis lenne"

Sehol se írtam ilyet. Viszont nem mindig csak hagyni, hogy a gyerekkel akarhasson játszani, hanem pl. elmenni közösen bevásárolni, vagy megkérni, hogy segítsen a főzésben jót tehet, hogy kicsit máshova helyezze a fókuszt és így a gyerek is lélegzethez juthasson időnként.


"A nagyinak kellene megértenie, mit varhat el egy kisgyerektől."

De nem érti meg, ez a felállás. Épp ezért kér tanácsokat a kérdező.


"Ha az enyémre bárki azt mondja, hogy gonosz gyerek, csak mert nem úgy nyalja a seggét, ahogy ő azt kitalálta, akkor mehetne is haza azzal a lendülettel. Akkor is, ha a nagymamája."

És akkor esetleg egy életre megfosztanád a gyerekedet a nagymamájától - aki pedig nagyon is szereti őt, csak időnként picit túl sok neki a játszásból.

2023. jan. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
11%

"azonnal pakoljon és menjen haza"

Nem az a cél, hogy ne is találkozzanak.

2023. jan. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!