Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szeretitek/szerettétek a...

Szeretitek/szerettétek a nagymamáitokat?

Figyelt kérdés

2023. márc. 27. 11:08
A kérdező szavazást indított:
Igen, mindkettőt.
Egyiket igen, a másikat nem.
Nem, egyiket sem.
58 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az anyait igen, az apait nem. Az utóbbi egy rosszindulatú, önző banya, aki ütötte-verte az apámat, amikor épp nem az ő szülei nevelték helyette.
2023. márc. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket igen, a másikat nem ismertem.
2023. márc. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyik oldalról akit ismertem, kb kisiskolás koromban meghalt. Vele nem volt olyan nagy személyes kapcsolatom, azon kívül hogy én voltam az állandóan figyelmet kapó unoka. Nem akarom azt mondani hogy nem szerettem, de egyszerűen tényleg nem volt annyira személyes kapcsolatom vele.


A másik már felnőtt koromban halt meg, ő közelebb állt hozzám, nyilván mivel jobban ismertem már mint embert.

2023. márc. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

igen nagyon. az apait imadtam, igazi magyar videki nagyi. mindig sütott pogacsat es vanilias kiflit vakarta a hatunkat meselt.


az anyai is a maga modjan szeretet minket. o gyerekorvos volt, kinnt elt nemetben, sikkesebb volt nem annyira otthonias..hazvezeto novel, bridgezni jart. o szinhazba vitt minket meg ilyen programok voltak. a meleg szeretet inkabb a masiktol jott

2023. márc. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket igen a másik állandóan kivételezik a másik unokával ugyanis ő a kedvenc.
2023. márc. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyiket ismertem, őt sajnos nem.
2023. márc. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Metionin ***** válasza:
89%
Apait nem ismertem, az anyai semleges, évente egyszer vittek hozzá de akkor sem foglalkozott velem. Nem tudtam rajta mit szeretni, csak ülni kellett nála és alig vártam, hogy induljunk haza.
2023. márc. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindkettőt. Most felnőttként látom mekkora segítséget nyújtottak. Hoztak vittek engem és öcsém oviba/suliba. Már reggel jött hozzánk valamelyik, hogy szüleim nyugodtan tudjanak munkába elkészülni és elindulni. Elkészített bennünket reggeli stb és mentünk. Utána a háztartást és a főzést mindkettő megcsinálta. Aztán jöttek értünk és várt a főtt étel sütemény stb és este 18:00 körül hazaértek szüleim is. Utána ment el a két nagyikám. Nagyon aranyos és szorgalmas volt mindkettő.
2023. márc. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa, hogy az ilyen kérdéseknél milyen sokan a kisgyerekkori játszást, sütés-főzést, kényeztetést említik a kötődés alapjaként. Nekem, nekünk (a testvéremmel) nem így volt. Az apai nagymamám bújócskázott, fogócskázott velünk, ruhát varrt a babáinknak, hagyta hogy jelmezbe öltöztessük, folyton olyasmiket sütött-főzött, amiket csak a mi kedvünkért csinált. Örültünk ezeknek, de - bár rossz érzés ezt leírni, mivel mégiscsak a nagymamám - felé mégis gyengébb volt a kötődésünk. Nem tudom, milyen szavakkal írhatnám le azt a fajta szeretetet, amivel ő viseltetett irántunk. Inkább csak azzal tudom érzékeltetni, hogy ahogy nagyobbak lettünk, azt nem tudta követni vagy elfogadni, sokáig icipici kisgyerekként kezelt minket, mert neki arra lett volna szüksége, hogy azok legyünk.


Az anyai nagymamánk nem volt az a puszilkodós, simogatós fajta, nem is "ment le gyerek szintre", hogy úgy játsszon velünk, inkább a saját teendőibe vont be, és többnyire csak azt főzte, amihez épp kedve volt. De sokat magyarázott, és sokat beszélt, beszélgetett velünk, lélekből, önazonosan, komolyan. Vele kapcsolatban éreztük úgy, hogy nem úgy szeret minket, mint a kis játékbabáit, hanem mint embert, személyiséget.

2023. márc. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 NTBS ***** válasza:
90%
Csak az egyiket. Mert őt ismertem.
2023. márc. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!