Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért vívnak ölremenő harcot...

Miért vívnak ölremenő harcot a babázásért?

Figyelt kérdés
Volt idejük szülni, babázni. Miért kell kitúrni az új anyukát a szerepből? Miért kell okoskodni, hogy jajj én már felneveltem X gyereket, jobban tudom! Hát épp ez a lényeg hogy nem más gyereke felett kéne kotkodálni. Miért ilyenek a nagyszülők? Sokaknál ezt látom, nálunk is volt rá példa annó csak kiiktattam... Volt nálatok is ilyen kisajátítósdi? Vagy ilyen okoskodás?

2023. ápr. 17. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen vannak ilyen személyiségek, akikből ilyen nagyszülők lesznek.


Nálunk nem volt ilyen egyik nagyszülő részéről sem, persze lelkesek voltak és szívesen babáztak, nagyon boldogak voltak, ha pelenkázhatták, felvehették, de nem vívtak érte harcot, nem osztották a kéretlen tanácsokat, nem okoskodtak, tiszteletben tartották a kéréseinket, anyám és anyósom is.


A sógornőm viszont pont ez a mindentjobbantudó, kioktató, mindenbe beleszóló típus, ő mindig meg akarta mondani, mit hogyan és miért csináljunk, majd ő megmutatja, Facebookon küldözgette a cikkeket, holmikat (ma már nem nagyon tartjuk a kapcsolatot vele, többek között emiatt). Na, neki van pl. két lánya, ő szerintem tipikusan az a nagyszülő lesz egyszer, aki mindenbe bele fog szólni és magyarázni kéretlenül is.

2023. ápr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne is mondd! A mai napig felhorgad bennem a düh emiatt. Sajnos nálunk pont az anyám csinálta ez. Órákig ott ült, osztotta az észt, dirigált, kritizált. Egy seprűt vagy a vasalót nem vett volna a kezébe, mert "takarított ő már eleget", és elvárta volna, hogy a 3 hónapos gyerek mellett nekiálljak uborkát savanyítani. Mert azt "úgy kell egy háziasszonynak"

Aztán csodálkozott, hogy körön kívül találta magát. A férjem tette helyre, mert amíg én kértem, nem értette. Egy év mosolyszünet után rögtön tudta, hogy meddig mehet el.

2023. ápr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ilyen fajta emberek az élet minden területén szeretnek beleokoskodni a màsik dolgába.

Ha meglesz a jogsid, akkor meg kell hallgatnod a nagyszerű tanácsát. Ha építkezel, akkor szintèn. Ha elkezdesz egy egyetemet akkor, főleg azoktól akik életükbe nem jártak egyetemre. Ès ezekben az a közös, hogy mindegyik tanácsa szent, igaz és örökérvényű.

2023. ápr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor jut eszükbe, hogy mennyire eltelt felettük az idő és szeretnék egy kicsit újra átélni az anyaságot. Csak azt nem veszik figyelembe, hogy az elmúlt 30 évben nagyot fordult a világ és ami akkor jó volt, az ma màr elavult.

A fiatalokkal is baj van egyébként, mert mindenen megsértődnek.

2023. ápr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószinü egymassal verseng a két mama, hogy ki a " jobb ".
2023. ápr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%
Én az első ilyen után vittem volna a drága nagyszülőtől és többet nem látta volna az unokát, ennyi.
2023. ápr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem az ilyen fajta emberek az élet minden területén szeretnek beleokoskodni a màsik dolgába."


Vagy ez, vagy semmi máshoz nem értenek, és végre oszthatják az észt.

2023. ápr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem sűrűn vinném hozzá a gyereket, ugyanis nem vagyok a magam ellensége.


Ha látni akarja, majd állít magán.

2023. ápr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én anyósom is ilyen sajnos. Ha hagytam volna magam, akkor most állandóan itt lihegne a nyakamba. Konkrétan próbálta újra anyának érezni magát az én gyerekemmel. Folyamatosan kitépte a kezemből a gyereket és állandóan azt kellett hallgatni hogy ő mit hogyan csinált és én mit csináljak.
2023. ápr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!