Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan dolgozzam fel?

Hogyan dolgozzam fel?

Figyelt kérdés

3 éve, hogy meghalt a mamám és azóta se tudtam rendesen feldolgozni, csomót sírok miatta és szomorkodom, ő nevelt nagyon sokat kiskoromban jó kapcsolatban voltam vele, és bárki felhozza nem tudok róla sírás nélkül beszelni.

Normális, hogy ennyi év után se tudtam elengedni?



2023. máj. 15. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Lehet alssan egy pszichologushoz érdemes volna elmenni picit beszélgetni, teljesen feldolgozni nyilván sosem elhet, de ennyi idövel utána azért már az átlag életbe vissza kéne tudnod rázódni.
2023. máj. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Nagy veszteség ért, ezt nehéz feldolgozni.

Talán segítene, ha többet gondolnál arra, ami jó volt vele, amikor segített valamiben, amikor együtt nevettetek, és így tudnál örülni annak, hogy amíg volt, jó volt.

2023. máj. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
igen. Lesznek jobb, lesznek rosszabb napok. Lesznek emlékek, események, ételek, mondások amikről eszedbe fog jutni, és akkor kicsit nehéz lesz. Pár év még és könnyebb. Főleg ha tudod, hogy ő már jóhelyen van. Mi tudjuk, 2 külön oldalról is kaptunk kijelentést+még Igéből is. Sikerült, pedig annó titokban mondta el velem a megtérők szövegét, és amikor hadoklott a férjemmel 250 km különbséggel ugyan azt tapasztaltuk. Fehér galamb-mindkettőnknél egyidőben megjelent. Nyár volt és a kórházban nyitva volt az ablak, a nagylányommal voltunk bent nála, már nem tudott beszélni, csak a kezemet szorította,és az ablakpárkányra repült az egyik, és ott volt percekig. Tudtam, hogy pár óra és megfog halni. A férjem meg _Hajdu-Biharban, kint az udarukon tapasztalta ugyan ezt. Másnap meghalt, és béke volt bennünk. De a hiánya örök és tengerszer eszünkbe jut.
2023. máj. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
*az ablakpárkányra repült az egyik fehér galamb-tehát nem csak én láttam, hanem mások is.
2023. máj. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
*csak a kezemet szorította, tudta, hogy én vagyok, megismert, de beszélni már nem tudott.
2023. máj. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérj segítseget! Pszichológus. Sajnos a gyász folyamat nem egyszerű, és lesznek mindig olyan időszakok, amikor rosszabb, de normál esetben 1 év alatt el kell jutni benne egy bizonyos szintre. Ha megreked ez a folyamat akkor nincs feldolgozva. Nálad ez megrekedt egy szinten. Jobban fogod magad érezni, ha valaki segít neked ebben.
2023. máj. 18. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom neked, sokat segíthet: [link]
2023. máj. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Három év az kicsit sok. Nekem az első volt nagyon intenzív, meg talán a második. Mostmár eltelt 8 év, de még mindig nincs olyan nap, hogy ne gondolnék rá, milyen jó lenne ezt-azt elmondani neki, meghívni egy koncertre, megtanulni tőle bizonyos recepteket, beszélgetni..

Nagyon nehéz. Engem is jórészt ő nevelt, illetve a gyerekkorom szép emlékeit neki köszönhetem, azt is, hogy valamennyire normális lettem és tudok szeretni.

Menj el pszichológushoz, önismereti/önsegítő csoportba, mert lassan el kell tudni engedni.

Én verseket is írtam hozzá. Nagyon közeliek voltunk, művelt volt és magas pozícióban is dolgozott, aztán szakított a társadalommal és kiment egy zsákfaluba, ahol telefon sem volt eleinte. Most is nagyon hiányzik, de a szomorúság átalakult hálává, hogy megismerhettem. Az, hogy néha könny gyűl a szemebe (pl.most is) sztem meg fog maradni..

Valahogy vezesd le a gyászt.

2023. máj. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!