Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tényleg el kell viselnem a...

Tényleg el kell viselnem a sok sértést a betegségére hivatkozva? Vagy lehet nem is beteg, csak bunkó?

Figyelt kérdés

Nagyanyámmal sosem volt jó kapcsolatom. Gyerekkoromban sokszor volt bunkó velem, beszólt, csúnyán beszélt nekem anyámról, aztán mikor nagyobb lettem már nem kerestem emiatt, és ő sem engem.


Öregségére megkeresett, hogy rendezze a viszonyt, aminek nagyon örültem, jól is indult minden, aztán pár hónap után elkezdett nem konzekvensen viselkedni, ígérgetni, adott is nekem dolgokat, amiket sértődötten visszakért stb.


Visszaadtam neki amiket adott, és megjegyeztem neki, hogy nekem nem kell semmi, ahogy eddig sem kellett, de ilyet ne csináljon, hogy ígér nekem mindenfélét, meg ad nekem ajándékot, aztán visszakéri sértődve, akkor inkább ne adjon semmit, nekem úgy is jó.

Erre mindenféle önző dögnek elmondott és a fejemhez vágta, hogy egyébként is csak azért vagyunk jóban, mert ő megkeresett, mivel én leszartam a fejét. Erre mondtam, hogy igen, mivel egész gyerekkoromban rosszul bánt velem, amire annyit mondott, hogy "talán akkor kellett volna kinyitnod a szádat, nem most".


Na, most ezek után én nem akarok találkozni vele, meg kapcsolatot tartani nagyon, de a szüleim szerint valószínűleg demens és nem tudja, miket beszél. Diagnózis nincs, persze, lehet ettől még igaz, nem tudom. Mint mondtam, sosem volt egy kedves nő, nem lepődnék meg, ha alapból volna ilyen. Mindenesetre, ha beteg is, tényleg be kell nyelnem ezeket és tartsam a kapcsolatot? Ti mit tennétek?



2023. jún. 21. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Hagyd a p*csába. A szüleid tartság vele a kapcsolatot, ha akarják.
2023. jún. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy kell lenyelned ezeket a dolgokat. Az elsőnek teljesen igaza van, a szüleid tarthatják vele a kapcsolatot, ha akarják, neked nem kell. Ne hagyd magad érzelmileg zsarolni. A szüleidnek valószínűleg kényelmes lenne, ha összeszorítanád a fogad, mert akkor nekik nem kellene villámhárítót játszani, de ha neked rosszat tesz ez a kapcsolat, akkor szakítsd meg.
2023. jún. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Az én nagyim is demens volt, nem kicsit. A vége felé fel sem ismert, de mégis elkezdett beszélni az unokájáról, hogy milyen aranyos, kedves stb. Rólam volt szó, mindezt úgy hogy fel sem ismert. Szóval a fő kérdésre válaszolva. Nem, a betegsége nem mentség!
2023. jún. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A saját testi, lelki és mentális épséged miatt, hagyd a fenébe!
2023. jún. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el, csak magadnak csinálnád a gondot.
2023. jún. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A demens nagymamám egyik percben arról beszélt, hogy az unokája jön holnap látogatni azt várja, másikban meg arról, hogy kifut a tej. Aztán, hogy mondta-e, hogy jön a kisunokája látogatni. Utána képet akart mutatni a kisunokájáról (nekem, én vagyok az unoka). Na ennyit arról, hogy demencia=tahóság.
2023. jún. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Mivel egész életében nem a kedvességéről volt híres, ezért nem lepne meg, ha most is csak természete ezen részét csillogtatná meg. :D

Még ha valóban demens is, van elég bajom alapból is, nem még ezeket hallgassam.

2023. jún. 22. 13:39
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy gonosz dög, aki most idős gonosz dög.
2023. jún. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

az ilyen állapot után kinél hogy alakult a továbbiakban, hallottam olyanról hogy hirtelen állapotromlást jelezhet, elkóborolást, nem tudja a nevét...aztán hirtelen leépül teljesen.


Máskor meg hogy évekig keseríti meg a családja életét ezzel...

dec. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!