Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülők miért ilyenek...

A nagyszülők miért ilyenek mostanában?

Figyelt kérdés

Régen szinte nem volt nap olyan hogy át ne jött volna reggel nagyim, hogy anyu hátra dolgozni tudjon menni. A nagymamák meg egymásra irigykedtek hogy hol legyen az unoka.


Megannyi szülővel beszéltem már, és azt vettem észre, hogy ez ma már a szent lélek kategória.


Pl kolegina lelép a melóhelyről, mert 4-ig van a meunkaidő (ovi is), de a nagymamika, aki 1 sarokra lógatta a hasát az ovitól, nem ment el az gyerekért mert akkor neki török meg mittomén milyen sorozata van.


A nyáron szükgségem volt a segítségre (vetélése), aztán végül művi befejezés kellett.


Délután szétkapták a méhemet, bent voltam éjszakára, este hívott anyu, hogy nem megyek-e haza saját felelősségre, panaszkodva hogy nem képes lefektetni az idegbeteg-unokáit. (bőven van hely a házban, és a gyerekekeket is úgy ismerem, hogy nem "idegbetegek")


De mindegy, bátyámnál aludtak. Probléma megoldva.


De a lista ilyen sztorikból mehetne évekig


Mi van a nagymamákkal????



2023. júl. 4. 10:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%

Fiatalabbak voltak a nagyik.


Nagyszüleim 50 évesen már nyugdíj és kb. ekkor születtünk meg mi.


A szüleim 60 felé húznak és még több évet le kell dolgozniuk.


Régen totál normális volt hogy 18-22 évesen már szültél.


Manapság már a 30 "a trendi" (vagy már afölött), de ekkor már a nagyszülők is nagyon idősek és elhiszem, hogy semmi energiájuk ilyenkor kisgyerekekre vigyázni. Ez a gond.

2023. júl. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
98%
Nagyban én is azt látom, hogy mire születik az unoka a nagyszülők még mindig dolgozók.Ha már nem, akkor fáradtak, idősek.
2023. júl. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
95%

A nagyanyám 57 meg az anyukám 66 évesen vált nyugdíjassá. Anyu aktívan dolgozott, mikor szinte picike volt a lányom.


Ez ma már elfogadott.

2023. júl. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
94%

Régen a nagyszülők 90%-a már nyugdíjas földet taposták és 55 éves korára voltak mire unokájuk született.


Sokszor ma egy 55 éves - sőt egy 62 éves embernek is - munkáznia kell aztán meg már fáradt, mivel nem olyan egy fiatalabb egészségügyileg sem.

2023. júl. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
75%

Miért, hol vannak a nagypapák és az apák? Nálad egyedi a helyzet, egyedülálló anyukaként.


Már nem 52-55 év a nyugdíjkorhatár + már nem életcélja van egy ötvenes nőnek, hogy nénikévé varázsolja a gyerekét. Már nem laknak egymástól két percre tipikusan az emberek. A te szülőd miért nem akarta lefektetni az unokáit, azt tőle kérdezd meg.


Nekünk van négy gyermekünk.


Ha egyikünk sem ér rá vagy program van, akkor babysittert hívunk (nem egyhelyen lakunk). Féjremmel megegyezünk és átbeszéljük a gyerekvigyázást/"gyerektartást" hosszabb szünet esetén. Nem vesszük alapnak, és talán még jól is jön, hogy nekik is van saját életük és kimondhatatlan, hogy rosszabb nagyszülők attól, hogy más is van az életükben.


A kolleginád is egyedülálló? Látod, nekem meg ez a sok egyedülálló anya a furcsa.

2023. júl. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
90%

nem gondolom, hogy az az igazi nagyanya ismérve, hogy semmi nincs az életében, csak a háztartás meg a nyakló nélküli gyerekfelügyelet.


Nagyim aktívan dolgozik, kemény minőségben, a háztartást kiszolgálónő rendezi, és emellett igazi nagymama.

2023. júl. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
60%

A kérdés inkább az, hogy a szülőknek miért is van bármiféle elvárása a nagyszülők felé, akiknek semmiféle kötelessége nincs az unokák irányába? Nekik a saját gyerekeikről volt kötelességük anno gondoskodni, ahogy nektek is most ez a dolgotok.

Akkor és annyi gyereket kell vállalni, amennyit a nagyszülők nélkül is gond nélkül meg tudtok oldani, és akkor nem kell szívességet kérni, meg másnak kellemetlen helyzetet okozni. Igen, vannak nagyszülők, akik szívesen vannak az unokával, és ez tök jó, de ezt akkor sem lehet másoktól kierőszakolni és elvárni.

2023. júl. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
52%
Te most akkor a nagyszülőkre vagy kiélezve, vagy csak a nagymamákra? Hol van a gyerek apja vagy a nagyapja? Nem látom, hogy róluk hol esik szó.
2023. júl. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
77%

Fiatalabbak voltak. Amikor én szültem, anyukám (nagy átszervezések miatt) pont korkedvezményes nyugdíjba mehetett 52 évesen. Ott voltam 30 éves anyuka, egy fiatalos 52 éves nagyival (igaz, volt közöttünk 100 kilométer), de amikor tudott, jött, és a nyári oviszünetek, suliszünetek is meg voltak oldva náluk. Az azért hozzátenném, hogy anyu alapból nagyon szereti a gyerekeket, nagyon szereti az unokáját is, nem fárasztja, nem érzi tehernek. Ha így lett volna, hogy neki nyűg, akkor hiába lett volna 52 éves és fitt.

Jómagam most vagyok 56 éves, és igaz, hogy fiatalos vagyok, és annak is érzem magam, de: Versenyszférában dolgozom, nyugdíj még a holdban, továbbképzéseken kell részt vennem, szabadidőmben jogszabályokat értelmezek, egyszerűen nem érzem úgy, hogy most egy unokában tudnék kiteljesedni, nagyon nem. (Lányom mondjuk nem is akar, most a karrierét építi, és lehet, hogy utána sem, és nagyon megértem őt.)

Kérdező, tényleg marad neked és sorstársaidnak a fizetett segítség, vagy más anyukákkal összefogni, 3-4 gyerekre vigyáznátok felváltva. Vagy napközis tábor (ha sulis), ügyeletes ovi (ha óvodás).

2023. júl. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
39%

Hát azért régen nem volt fészbúk se még internet se.

Az én anyám is a neten lóg egész nap.

Nagyanyám az mindíg Oda tette magát.

Más a világ.

Aztán az is közrejátszik, hogy tényleg egyre öregebbek a mamik, papkik már aki megélni azt a kort.

2023. júl. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!