Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lehet kezelni az ilyen...

Hogyan lehet kezelni az ilyen típusú nagyszülőket?

Figyelt kérdés

És egyáltalán hogyan viszonyuljunk hozzájuk?

Az apai nagyszülők, vagyis apósomék sosem rejtették véka alá nemtetszésüket, hogy a fiuk engem választott. Elsőre sem voltam szimpatikus, amúgy nekem sem ők. Próbáltam egy elfogadható viszonyt kialakítani, de nem ment, mivel rendszeresen lesenkiztek és még sorolhatnám. Végül úgy döntöttem, a sarkamra állok, kiállok magamért, aminek a vége az lett, hogy onnantól levegőnek vettek, kizártak a családból. Ez nekem nem már nem probléma, kellett pár év, hogy túltegyem magam rajta. A lényeg az, hogy a gyerekeimnek maradjon valamiféle normális kapcsolata velük, mert csak egymás vérrokonai. Ők ezt úgy gondolták, hogy elviszik időnként magukhoz a gyerekeinket. Mivel nekem van pár szabályom, pl. ovis gyerekről nem engedek fürdőkádban ruha nélküli fotókat készíteni (ne feltételezzetek semmi rosszat, egyszerűen nekik mániájuk, talán régebben szokás is volt jobban, de én még kisbabáról sem szeretem az ilyesmit) és ezt is megszegték, meg más dolgokat is, nem engedtem a gyerekeimet hozzájuk nyaralni. Azóta a találkozások abban merülnek ki, hogy ha valamelyik gyerekem - egyiknek komoly sportsikerei vannak, másik a tanulásban jeleskedik, szóval akkor jönnek, ha valami eredmény van, amit mikor átveszi a gyerek az első sorból fotózzák, fontoskodnak. Semmit sem adnak a gyerekeknek, pedig hozzánk képest tehetősek. Egyszerűen csak arra használják már őket, hogy lehessen velük dicsekedni, lehessen a képeiket mutogatni. A gyerekeim is észrevették ezt. Mondják, más nagyszülők születésnapkor megajándékozzák az unokájukat, vagy van valamiféle kapcsolat. Ők meg ha esemény van, megjelennek, mert lehet büszkélkedni és mindenfajta kapcsolat kimerül ebbe! Elvihetnék őket fagyizni, sétálni, beszélgetni. A nagylányom meg van zavarodva, nem tudja, hogy viszonyuljon hozzájuk. Már ott tartok, megkérdezek erről egy szakembert, keresek egy pszichológust. Szívesen fogadok tanácsokat, meglátásokat.


2023. aug. 1. 16:55
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
A férjed hol van ebben a sztoriban?
2023. aug. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Mivel kiállt mellettem, vele sem nagyon beszélnek. Férjem abszolút egyetért velem, ő egyszerűbben kezeli, "nem kell velük foglalkozni, nem fognak megváltozni" stb.
2023. aug. 1. 17:03
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
De akkor minek tartjátok, erőltetitek velük a kapcsolatot? Van értelme? Jó ez a gyerekeiteknek?
2023. aug. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeknek sokkal könnyebb lenne, ha semmiféle kapcsolatot nem tartanátok velük
2023. aug. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

És ha még mesélnék, hogy milyen kellemetlen megjegyzéseik vannak. Múltkor kiakadtak, hogy "mi az, hogy én is ott vagyok a gyerekem évzáróján, amikor ők arra számítottak, hogy csak a testvére, apja lesz ott!"

Azért erőltetem, mert nem tehetem azt a gyerekeimmel, hogy ha ők majd elhunynak, azt cipeljék egy életen át, hogy el voltak tiltva, nem ismerhették meg őket stb... Férjem részéről is erőltetem, hogy legalább pár szót váltsanak, de ő szinte hajthatatlan. Lelkiismeretem nem hagyja, hogy ne legyen kapcsolat, meg amúgy is joguk van hozzá - bár volt olyan húzásuk, hogy ezt a jogot simán elveszítették volna, de ezt inkább le sem írom (ez is egy ok, amiért el nem vihetik őket többet egyedül, bár már iskolások, de akkor sem)

2023. aug. 1. 17:13
 6/39 A kérdező kommentje:
Kicsit zavarosan fogalmaztam, ha a nagyszülők elhunynak, úgy értettem.
2023. aug. 1. 17:14
 7/39 A kérdező kommentje:
Viszont megjelennek maguktól is,olyan is volt, hogy a gyereket kirángatta tanóráról, mert ő arra járt és hívják oda neki. Kicsit fontoskodott a tanároknak, lefotózta a gyereket és ennyi...
2023. aug. 1. 17:15
 8/39 anonim ***** válasza:
91%

Te hülye vagy.


Mi az, hogy a férjedet kényszeríted, ilyen komtrollmániád van, hogy meg akarod szabni embereknek, kikkel tartják a kapcsolatot és kikkel nem?


A saját családoddal kapcsolatban hozzál meg döntéseket, ne a férjedével kapcsolatban.


Az nem bántja a lelkiismereted, hogy a gyerekeid abban nőnek fel, hogy nem is szeretik őket a nagyszülők, csak mutogatni jók?


Nem vagy normális, komolyan.

2023. aug. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Hu, jó keményen fogalmaztál!

Lehet, úgy jobban megértesz, ha elárulom, hogy keresztény neveltetést kaptam és belém vésődött, hogy a szülőket tisztelni kell. Nem tehetjük meg, hogy teljesen elfordulunk tőlük. Ha így neveltek 18 évig az hatással lesz a gondolkodásunkra, ráadásul most is gyakorlom a vallásomat valamennyire és ez egy belső konfliktus, igen....

2023. aug. 1. 17:29
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Van baj a fejedben, nem kevés.
2023. aug. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!